Announcement

Collapse
No announcement yet.

kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stomaku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stomaku?

    imam 15 godina,mali sam nisam siguran koliko tacno,imam sala po stomaku,nemam kondicije.
    kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stomaku?
    samo da mi nije neki sport tipa fudbal,kosarka,tenis,rukomet,...
    koje vjezbe da radim?
    skola mi pocinje 31 januara kako do tad da to postignem?

  • #2
    Re: trening u pubertetu

    Ako mislis se nabildat za mjesec dana , prijatelju to ne ide tako .. jedino sto mozes od toga sto zelis je postici koliku toliku kondiciju , pod tim naravno mislim na trcanje .

    Comment


    • #3
      Re: trening u pubertetu

      Ne stigneš u tom vremenu nabaciti mišićnu masu. Kjluč za masu ti je prehrama,trening i kvalitetan odmor.

      Comment


      • #4
        Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

        A kako da maknem salo i porastem?

        Comment


        • #5
          Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

          O Bože.Falio mi je forum i ovakva pitanja.

          Nadam se da si svjestan da trebaš puno raditi da bi postigao nekakav poželjan izgled.Ništa od ovoga što si naveo nemožeš napraviti do 31.1.Do ljeta već imaš veće šanse ali ako sve bude tip-top.


          1. Čitaj forum.Na forumu je sve objašnjeno u detalje i tko želi naučiti naučiti će.
          2. Najvažnija je prehrana.Za mene je ona 70% svega.Trening je 20% i 10% odmor.Što to znači.Znači da moraš kvalitetno jesti i da ti prehrana mora biti na prvom mjestu.
          3. Salo gubiš kalorijskim deficitom.Imaš na forumu tražilicu i traži.A i google imaš.
          4. Neznam na koji način misliš porasti? Objasni mi to.Ako misliš u visinu to ti je genetika i nemožeš ti sebe natjerati na rast.
          5.Za kondiciju počni prvo lagano hodati.I postepeno povečavaj vrijeme i tempo.

          Comment


          • #6
            Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

            Dali ce mi skoditi dizanje tegova?

            Comment


            • #7
              Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

              Neće ti škoditi,samo nauči tehniku izvođenja vježbi .Teretana ti može samo pomoći u daljnjem razvoju Kako fizičkom tako i psihičkom razvoju

              Comment


              • #8
                Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                Naravno da ti nece skoditi dizanje tegova,ja sam poceo vezbati sa 12-13 godina vezbao sam 1 godinu i prestao sam jer mi je pucala koza(strije),dosta se brzo napreduje,uz pravilan trening i ishranu,metabolizam radi 200 na sat,zato cepaj,meni je zao sto sam prestao sa treningom tada,nedavno sam opet poceo punom parom,samo cepaj nece da ti skodi,nauci pravilno da radis sa spravama i tegovima...
                Kako da porastes?..hm...tu po meni igra ulogu genetika,al to ne mora da znaci,mozes da porastes tek za par godina ili da ne porastes u opste...ko zna...znam par ljudi koji su poceli da rastu u 18-oj ...
                Ako oces salo da skines prvo sredi ishranu,znaci izbaci slatkise,gazirane sokove,ako bas oces sok cedi voce i eto ti,izbaci lose UH,znaci potrosi vise kalorija nego sto uneses,ujutru na prazan stomak trci,nekih 25-35 minuta,ili ako nisi bas u kondiciji brzi hod 45minuta

                Comment


                • #9
                  Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                  Hvala,trcacu i prestacu da pijem gazirane sokove.

                  Comment


                  • #10
                    Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                    Ujutro na prazan želudac se ne trči! Tako se gube mišići. Možeš samo hodati...milijun puta rečeno.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                      Ja sam mislio ovako:
                      Ujutru pre dorucka 20 minuta voznja bicikla
                      Do rucka ne radim nista
                      posle rucka
                      10sklekova,10 trbusnjaka,10 cucnja,malo isktezanja na vratilo.
                      Odmaram se do vecere i posle vecere uradim to isto.
                      Jeli dobro?

                      Comment


                      • #12
                        Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                        jupiiiiiiiiiiiiiii
                        juce sam imao 68,8 kg a danas imam 68,5 kg.
                        300 grama mozda nije mnogo ali sam presrecan sto sam konacno poceo da mrsavim.

                        Comment


                        • #13
                          Re: kako da porastem,da steknem kondicije,da oblikujem misice,da izgubim salo po stom

                          300grama ti nije ništa. Možda si obavio nuždu pa se išao vagati i eto ti -300grama...

                          Comment

                          Working...
                          X