Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav od Rječanina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav od Rječanina

    Hola, hello, hi

    bavim se teretanom oko 6 mjeseci, ali fokusirao sam si trening na 50% anaerobno 50% aerobno. 3 puta tjedno teretana, ostali dani brzo hodanje sat vremena. Trebam izgubiti masne naslage i srediti si metabolizam jer je u ku*cu od sranja što sam radio dugi niz godina (jeo sam jedanput dnevno max. 1000 kalorija na dan). I što se događa s lošim metabolizmom ? Dogodi se to da iako jedeš prosječno ili čak manje nego prosječno (s 1000 kalorija dođeš do ~2000), s vremenom nakupiš 110 kg na 187cm ... i onda optužuješ sudbinu i babu vračaru koja je kletvu na tebe bacila

    Imam dosta glupih pitanja, ali poštedjeti ću vas svega i surfati forumom te tražiti informacije.

    Trenutačno mi je prioritet standardizirati prehranu, jedem 6 puta dnevno - uglavnom proteine, osim prije treninga i rano ujutro kad se napucam ugljikohidratima. Pijem whey rano ujutro sa zobi i nakon treninga a navečer šaku oraha. Kruh sam dosta smanjio i jedem isključivo crni sa sjemenkama. Tuna je u opticaju ali problem je pronaći u salamuri pa je uglavnom ocjeđena od ulja Jedem bjelanjke od jaja, žumanjke preskačem samo zato jer su kalorični. Mlijeko jako rijetko pijem (ako i da onda je ono 0.5 posto) jer sam čuo da nije dobro za BB.

    3 dana dijeta, četvrti dan jedem normalno kako mi se metabolizam nebi usporio. Svaki četvri dan dozvolim si nešto malo keksa (oko 100 - 200 kalorija)

  • #2
    Re: Pozdrav od Rječanina

    Pozdrav Zorane

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav od Rječanina

      Jedi cijela jaja, pred spavanje posni sir uz orase obavezno, sto postizes samo sa orasima objasni mi, ako znas ... sto se tice treninga, mozes to rasporediti na 5-6 puta tjedno, ako ti je zabavniji rad s utezima, a cardio tj. brzo hodanje mozes raditi oko 3 puta tjedno kad god pozelis jer gleda se deficit koji ostvaris kroz dan, ako zelis ici ili mozes ici samo 3 puta tj. u teretanu to je druga stvar, potrudi se onda da ti trenizi imaju smisla i da su efektivni, a ne pimplanje utezima i nemoj izbjegavati teski rad utezima uz naravno pravilnu formu...citaj po forumu samo i prikupit ces dobrih inf., da ti napomenem, da se ne bojis eksperimentirati, postoje neke osnove u BB-u kojih se treba pridrzavati, ali praksa je dosta individualna
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav od Rječanina

        Pročitao sam na ovom forumu da je dobro prije spavanja pojesti orahe, pa rekoh jesti ću orahe i neću si postavljati previše pitanja
        A posni sir ne mogu smisliti, kao niti jogurt tako da ga preskačem

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav od Rječanina

          svaki obrok treba imati proteine u sebi.


          racunamo samo proteine iz zivotinjskog prodrijetla- MESO, JAJA, POSNI.

          dok to ne sredis ne pisi nista vise. jer đaba trening i 10000 sitnica, bez glavne stavke.
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav od Rječanina

            eto super, onda ću kao zadnji obrok jesti meso s orasima.

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav od Rječanina

              Originally posted by zoran123456 View Post
              Pročitao sam na ovom forumu da je dobro prije spavanja pojesti orahe, pa rekoh jesti ću orahe i neću si postavljati previše pitanja
              A posni sir ne mogu smisliti, kao niti jogurt tako da ga preskačem
              mene posni tjera na povracanje,gutam ga ko tablete,al vrijedi zrtve,sve je to tako dok se ne naviknes i ne poslozis si neke stvari u glavi,uhvati se ti posnog i deri na silu

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav od Rječanina

                so true...prije nisam ni 100 grama moga posnog pojest povracalo mi se, a sada ko od sale pola kila smažem

                Comment


                • #9
                  Re: Pozdrav od Rječanina

                  evo opet mene, ako mi može osoba (moderator) koji mi je obrisao post gdje pitam zašto je opće prihvaćen nonsens da se proteini biljnog porijekla ne računaju reći gdje mogu postaviti to pitanje!?

                  ujedno se i ispričavam ako sam na bilokoji način omeo ovu visokoumnu raspravu intelektulne elite. :/
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pozdrav od Rječanina

                    nemaju sve potrebne aminokiseline.
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pozdrav od Rječanina

                      OK, morat ću to malo istražit jer mi nema logike da ako tokom 24 h svaki obrok sadrži proteine da će tijelo u jednom trenutku reći "HALT!!! ovo je bio kikiriki , to neću"

                      uostalom mislim da onda onaj momak na forumu koji ne jede namirnice životinjskog prijekla ne bi imao rezultate, a ima ih!
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pozdrav od Rječanina

                        Originally posted by kingpin View Post
                        OK, morat ću to malo istražit jer mi nema logike da ako tokom 24 h svaki obrok sadrži proteine da će tijelo u jednom trenutku reći "HALT!!! ovo je bio kikiriki , to neću"

                        uostalom mislim da onda onaj momak na forumu koji ne jede namirnice životinjskog prijekla ne bi imao rezultate, a ima ih!
                        Istrazuj ti jos o tome, imas puno korisnih info. na internetu, procitaj malo i o ljudskoj anatomiji, kako funkcionira tijelo itd. pa ces shvatiti neke stvari koje su povezane s ovakvim "detaljnim" pitanjima kako tijelo prepoznaje koju namirnicu
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pozdrav od Rječanina

                          tijelo je bolestan mehanizam.isto kao sto prepoznaje kalorije od cokolade,secera ili one iz ajmo rec purecih prsa-nisu iste.

                          da ne govorim o tjelesnom satu tj.kad se u toku dana unosi odredena namirnica itd itd,nemas pojma sta je tjelo.

                          Proteini,drzalo ti to vodu il ne dokazano je a i potvrdeno od NSCA da je razlika izmedu P biljnih i zivotinjskih izvora itekako razliciti. oni P iz derivata zivotinja imaju puni aminokiselinski sastav skoro pa poptpuno potreban onim AK u ljudskom tijelu koji su potrebni za funkcioniranje,misice itd itd. dok oni iz derivata biljaka su siromasniji sa AK i nemaju ih u jednakom broju kao ove prve.

                          vrlo jednostavno,kako u teoriji pokazalo se i u praksi.a sto se tice naseg vegea,to je covjek koji godinama trenira,a kako jede i sta pitaj njega,i nedvojben je da sa njegovom stegom i nacinom zivota da nije vegan bio bi jos i veci
                          Pocivao u miru Bozjem

                          22.12.1984 - 20.12.2012

                          __________________________________________________ ___________________________

                          mentor: Sasa Draskovic

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pozdrav od Rječanina

                            Dobro slažem se večinom, ali...

                            na ovdje pričamo o uvriježenom mišljenju na ovom forumu da se proteini biljnog porijekla ne računaju, a ne o tome koji su bolji!

                            Vaša objašnjenja se svode na to da su "životinjski " proteini kvalitetniji što je više manje svima jasno i ne treba biti biolog da shvatiš zašto. Ali to jednostavno ne može značiti da se ne računaju.

                            Ako se dnevna prehrana sastoji od 3 vrste proteina, suplementirana sa još dvije + AK naprosto bi nevjerovatno zvučalo da na kraju dana tijelo ne ugradi protein npr. nekih orašastih plodova !?
                            Znoj štedi krv

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pozdrav od Rječanina

                              a gle,u nekoj granici mozda i mozes. rjec je o kombiniranju. posto proteini biljaka nemaju svih 9 potrebnih aminokiselina,ako jako dobro poznajes hranu ides na kombinaciju da odreden proizvod kojem fali odreden br AK spojis sa drugim proizvodom koji ima taj br AK. imas primjergraha i rize koji u kombinaciji imaju svih 9 Ak kao piletina,tunjevina,teletine itd.... tako vegani i napreduju kako si prije bio pitao.samo sto je to puno teze i kompliciranije od zivota jednog mesojeda,da nespominjem prakticnost i lakocu priprema namirnica itd.
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment

                              Working...
                              X