Announcement

Collapse
No announcement yet.

mile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mile

    Pozdrav svima,

    Visina: 193 cm
    Težina: 85 kg
    Starost: 16 god
    BF: po mojoj procjeni negdje oko 17-18 %
    Tjelesni tip: Endomorf

    Cilj mi je nabiti mišićnu masu.Kao što vidite, normalne sam tjelesne težine ali mišića imam jako malo. Nedavno sam jako puno smršavio ali ostalo je sala na trbuhu i oko bokova. U teretanu mislim ići 3 ili 4 puta tjedno. Još uvijek se dvoumim oko toga, pa bi mi savjet dobro došao. Dobro sam upoznat sa osnovama bb-a ali ovo mi stvarno nije jasno: http://body.ba/bodybuilding/savjeti/...nje-misica/373 Svugdje piše da početničko treniranje troši masti a ujedno omogućava rast mišića.

    Oko samog treninga nisu mi sljedeće stvari jasne: pošto imam jako slabe ruke jel da odmah počnem sa ''glavnim vježbama'' (bench,čučanj,mrtvo dizanje) ili da ruke ojačam drugim vježbama. Također, me zanima zašto ljudi tolko imaju protiv sprava na Smith mašinama, prvenstveno čučnja na Smith mašini? Problem je što u teretani u kojoj ja planiram ići nema slobodnog čučnja. Zanima me koliko ljudi visoki kao ja mogu napredovati, tj. koliko visina utječe na napredak. Neka mi netko kaže koje sprave mogu koristiti, te koliko da radim serija i ponavljanja. Jasno mi je da moram postupno povećavati težine.

    E sad malo prehrane:
    Moj jelovnik mi izgledao ovako: 08:00 oko 50 g zobenih pahuljica s mlijekom (0,5%m.m.) 10:00 pileća prsa sa šnitom integralnog kruha 12:00 250g posnog sira i šaka orašastih plodova 16:00 sendvič s integralnim kruhom,dimcekom/pilećim prsima i nekakvim povrćem 20:00 TRENING, PWM ( 30 g wheya + 50 g glukoze) 22:00 250 g posnog sira.

    To bi bilo to.
    Zamolio bih vas da mi napišete korsine savjete kao i stvari u kojima griješim...
    Last edited by kelly; 29-12-12, 03:02.

  • #2
    Re: mile

    Poz Mile...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: mile

      Oćeš mi pomoć ili me za*ebavat?

      Comment


      • #4
        Re: mile

        Tjelesni tip: Endomorf
        Kako znas da si endomorf ?

        Comment


        • #5
          Re: mile

          A kako nebi znao. Imam dosta masti, tj. prije sam puno više imao.

          Comment


          • #6
            Re: mile

            Masti moze imati svaki tip tijela, koji sam jede (previse) i nista ne radi.
            No sad to nije bitno, ako je bf 17% ja bih ga spustio na nekih 12-13 prvo, ovo govorim sa estetskog aspekta ak fakat nemas nikakvu misicnu masu onda pucaj masu. Zasto prvo izgubiti masti, zato sto privlacnije i ljepse izgleda biceps od 40 cm izdefinisan, gdje se fino vidi deltoid, fino iscratan triceps, vaskularnost, nego masan od 50 cm.

            Prehrana je za nekog pigmejca a za nekog od 193 cm. Premalo, citaj malo LINK

            Comment


            • #7
              Re: mile

              A to za trosenje masti i nabijanje misica, ja msm da je bolje da se posvetis jednom i da radis je*aci na tom polju. Nisu to neke velike kolicine masti. Ja sam u deficitu dobio misicne mase, ali to je nesto malo. Tako ces i ti graditi misicne i gubiti salo ali to nece biti nesto extremno, neces bf spustiti na 12%

              Comment


              • #8
                Re: mile

                Imam JAKO MALO mišića. Prsa 0 bodova. Biceps opsega 30 cm. Jel nebi bilo bolje da krenem na masu? Početnik, sam. Znači, ujedno ću gubiti masti, a dobivati mišiće. Kasnije bi išao na definciju, jer sad nemam šta definirat.

                Comment


                • #9
                  Re: mile

                  Što mi preporučuješ za početak? 3 ili 4 puta tjedno? Ako bi išao 3 puta onda bi to bilo pon sri i pet, a ako 4 ona bi još išao i u subotu.

                  Comment


                  • #10
                    Re: mile

                    Mile ja ti nisan nikakav stručnjak, ali laički bi ti savjetovao da na svojih 193 cm i 85 kg pojačaš prehranu. Npr, ujutro 150 g zobenih + mjerica wheya. Pojačaj piletinu, dodaj jaja (cijela) i govedine u jelovnik(znam da je skupa).
                    Za početak u teretani radi cijelo tijelo (1-2 mjeseca), da se navikneš na sprave i da te prođu upale. Posli radi split trening i diži svaki idući trening po 2 kg više.
                    Pa valjda imaš u teretani nekog trenera?

                    Comment


                    • #11
                      Re: mile

                      Naravno da imam. I mislim raditi cijelo tijelo samo ne znam koliko puta da idem tjedno?

                      Comment


                      • #12
                        Re: mile

                        ako već možeš ići 3-4 puta tjedno u teretanu bolje si onda rasporedi mišićne skupine,nemoj sve u jednom danu...

                        Comment


                        • #13
                          Re: mile

                          A da ti jednu sliku okacis da vidimo o cemu se konkretno radi.

                          Comment


                          • #14
                            Re: mile

                            Originally posted by Masahiko Kimura View Post
                            ako već možeš ići 3-4 puta tjedno u teretanu bolje si onda rasporedi mišićne skupine,nemoj sve u jednom danu...
                            Naravno da neću sve u jednom danu.

                            Comment


                            • #15
                              Re: mile

                              Jel tuna u ulju može proći? Naravno dobro ocijeđena. Zanima me kako se priprema oslić i papalina?

                              Comment

                              Working...
                              X