Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav!

    Pozdrav ljudi.

    Novi sam na forumu. Odlučio sam krenuti u teretanu ali imam dosta stvari koje mi nisu jasne. Već neko vrijeme čitam vaš forum pa sam se odlučio registrirati. Visok sam 192 i težak 87 kg. Po mojoj procijeni imam bf negdje oko 17-18%. U teretanu sam planirao krenuti na proljeće. Evo mojih pitanja:
    1. Problem je salo na trbuhu. Inače sam mršav ali imam dosta sala na trbuhu. Zanima me jel da to trčanjem skinem prije teretane ili da odmah idem na masu?
    2. Koje su moguće zamjene za whey i glukozu poslije treninga? Jel može biti nemasni jogurt i banana? Smatram da meni kao početniku whey nije krucijalan za napredak, tj. da mogu i bez njega.
    3. Jel meni kao totalnom početniku potrebna STRIKTNA prehrana kakvu zagovarate na forumu? Pri tome ne mislim jesti junk food nego npr. jel toliko bitno hoću li ja jesti pečeno na ulju ili kuhano bijelo meso itd... Na forumu mi dosta toga izgleda komplicirano iz moje perspektive. Ipak, sam ja početnik i rekreativac, a ne profesionalac.
    4. Danas sam baš čitao raspravu o mlijeku. Jel to toliko važno hoću li ja ujutro jesti zobene s mlijekom ili s vodom? S vodom je katastrofa. I jel mi možete reći kako vi pripremate zobene?
    5. Zanima me koliko vi često konzumirate jaja? Mišljenja su jako podjeljenja. Neki kažu da su nezdrava dok drugi kažu obrnuto. Jel vi bacate žumanjak?
    6. Kakvu tunu jedete? Dajte, mi neki prijedlog ali samo da nije u vodi. Jel postoji neka koja je kvalitetna, a da je u konzervi?
    To bi bilo to za početak. Sutra ću staviti jelovnik. Pozdrav...

  • #2
    Re: Pozdrav!

    Hoće mi netko odgovoriti?

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav!

      Ovo su osnovna pitanja o kojima je sve više puta napisano, sumnjam da će ti netko odgovoriti. Za to postoji tražilica.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav!

        Originally posted by kelly View Post
        Ovo su osnovna pitanja o kojima je sve više puta napisano, sumnjam da će ti netko odgovoriti. Za to postoji tražilica.
        Saznao sam samo pod 1. Ne bi rekao da su to osnovna pitanja. Nisam došao ovamo s pitanjima '' jel su proteini štetni'' '' jel mi mozete slozit jelovnik'' itd...

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav!

          Originally posted by nikola86 View Post
          Pozdrav ljudi.

          Novi sam na forumu. Odlučio sam krenuti u teretanu ali imam dosta stvari koje mi nisu jasne. Već neko vrijeme čitam vaš forum pa sam se odlučio registrirati. Visok sam 192 i težak 87 kg. Po mojoj procijeni imam bf negdje oko 17-18%. U teretanu sam planirao krenuti na proljeće. Evo mojih pitanja:
          1. Problem je salo na trbuhu. Inače sam mršav ali imam dosta sala na trbuhu. Zanima me jel da to trčanjem skinem prije teretane ili da odmah idem na masu?
          A ako si mršav onda masa
          2. Koje su moguće zamjene za whey i glukozu poslije treninga? Jel može biti nemasni jogurt i banana? Smatram da meni kao početniku whey nije krucijalan za napredak, tj. da mogu i bez njega.može proči,ako ti nije krucijalan
          3. Jel meni kao totalnom početniku potrebna STRIKTNA prehrana kakvu zagovarate na forumu? Pri tome ne mislim jesti junk food nego npr. jel toliko bitno hoću li ja jesti pečeno na ulju ili kuhano bijelo meso itd... Na forumu mi dosta toga izgleda komplicirano iz moje perspektive. Ipak, sam ja početnik i rekreativac, a ne profesionalac.pa sve zavisi od tvojih ciljeva i želja,ako želiš mišiiće onda zna šta sve uz to ide.
          4. Danas sam baš čitao raspravu o mlijeku. Jel to toliko važno hoću li ja ujutro jesti zobene s mlijekom ili s vodom? S vodom je katastrofa. I jel mi možete reći kako vi pripremate zobene?moje mišljenje da od deci dva mlijeka ujutro ti ništa neće biti,ja ih jedem sa mlijeekom,a neki drugi način samelji ih i popij
          5. Zanima me koliko vi često konzumirate jaja? Mišljenja su jako podjeljenja. Neki kažu da su nezdrava dok drugi kažu obrnuto. Jel vi bacate žumanjak?osobno ne,jer meni masti ne smetaju i jedem jaja u jutro uz zobene
          6. Kakvu tunu jedete? Dajte, mi neki prijedlog ali samo da nije u vodi. Jel postoji neka koja je kvalitetna, a da je u konzervi?
          To bi bilo to za početak. Sutra ću staviti jelovnik. Pozdrav... onda uzmi u ulju i ocjedi ulje
          Za sve ostalo imaš na forumu samo treba nači,ovo sam ugrubo napisao tu se još može polemizirati ohoho oko mojih stavova,ali ja sam našao ono što meni paše tako i ti trebaš!

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav!

            Originally posted by T.A.T.A. View Post
            Za sve ostalo imaš na forumu samo treba nači,ovo sam ugrubo napisao tu se još može polemizirati ohoho oko mojih stavova,ali ja sam našao ono što meni paše tako i ti trebaš!
            Hvala na odgovoru, ali šta će biti s trbuhom za vrijeme mase? Još će više na njemu biti sala...

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav!

              Originally posted by nikola86 View Post
              Ne bi rekao da su to osnovna pitanja.
              Nebitno što bi ti rekao, teme o jajima, zobenima itd imaš čak i u sticky temama, samo treba čitati.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav!

                Moraš puno jesti....

                Comment


                • #9
                  Re: Pozdrav!

                  Baš sad čitam kako djeca moraju od malena zdravo jesti, jer u suprotnom ako su pretili masne stanice ostaju za cijeli život. To mi nije jasno. Šta to treba značiti? Da nemožeš smršaviti?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pozdrav!

                    Originally posted by nikola86 View Post
                    Baš sad čitam kako djeca moraju od malena zdravo jesti, jer u suprotnom ako su pretili masne stanice ostaju za cijeli život. To mi nije jasno. Šta to treba značiti? Da nemožeš smršaviti?
                    a gdje si to procitao ?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pozdrav!

                      Originally posted by ivandossantos94 View Post
                      a gdje si to procitao ?
                      http://metro-portal.hr/masne-stanice...eli-zivot/6811 A i Kelly je o tome pisao...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pozdrav!

                        Jel previše 4 vježbi za leđa? Radim mrtvo dizanje,povlačenje na lat mašini,veslanje u pretklonu i zgibove?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pozdrav!

                          Originally posted by nikola86 View Post
                          Jel previše 4 vježbi za leđa? Radim mrtvo dizanje,povlačenje na lat mašini,veslanje u pretklonu i zgibove?
                          3-4 vježbe je OK.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pozdrav!

                            Ovako. Ako oba roditelja u obitelji imaju proširene vene, jer to nužno znači da ću ih i ja imati. Mislim, vjerojatno ću ih kad-tad imati ali bojim se da će ih teretana samo pospješiti. Pogotovo, kod listova.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pozdrav!

                              Koliko se sječam, tijelesnom aktivnošću (treningom) čak SMANJUJEŠ mogučnost pojave proširenih vena.
                              Samim time, dio terapije ljudi koji pate od tog problema upravo jest tijelesna aktivnost. Jer joj, naime, ti ljudi rijetko kad pridaju pozornost.
                              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                              http://www.facebook.com/adoni.costo
                              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                              Comment

                              Working...
                              X