Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav!

    Pozdrav, ja sam Duje i nakon duljeg čitanja odlucih se registrirati i predstaviti...

    Imam 22 godine, visok 175, a težak 66 kg tako da mi je trenutni cilj povećati masu na za kojih 10-ak kilograma i malo poraditi na mišićima.
    S obzirom da sam student u drugom gradu, teretana i suplementi su ograničeni pa se trudim trčati, raditi čučnjeve, sklekove i ostalo dok ne krene ljeto pa da si platim i teretanu. Pojačao sam unos kalorija za 500, što nije preteško s obzirom da mi je tdee 2004. Razmisljam o kupnji proteina, ali ne znam koliko ce imati smisla s obzirom na slabo vježbanje.

    Što se treninga tiče, do prije četiri godine sam trenirao veslanje, ali sam upisao medicinu i ubrzo prestao s time tako da je sve krenulo nizbrdo, i kondicija, i izgled.

    Forum je odličan, i stvarno je sve odgovoreno.

  • #2
    Re: Pozdrav!

    Poz Duje

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav!

      Dakle, već par tjedana više jedem i stvarno dobivam kilažu, međutim, glavno problem mi je što mi se tijelo ponaša kao u neke ženice pa mi sve što dobijem otiđe u bokove i trbuh. Ako za par mjeseci povećam masu za 10-15 kg, čini mi se da ću narednih par mjeseci morat raditi na tome da ih skinem s tih područja. Je li to normalno ili nešto krivo radim?

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav!

        Neki logičan razlog bi bio da premalo vjezbas, opet neznam mozda grijesim ali bar je kod mene tako bilo...
        Masa je MaMa

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav!

          Originally posted by fotelja View Post
          Dakle, već par tjedana više jedem i stvarno dobivam kilažu, međutim, glavno problem mi je što mi se tijelo ponaša kao u neke ženice pa mi sve što dobijem otiđe u bokove i trbuh. Ako za par mjeseci povećam masu za 10-15 kg, čini mi se da ću narednih par mjeseci morat raditi na tome da ih skinem s tih područja. Je li to normalno ili nešto krivo radim?
          Nema to veze sa " ženicama".Ako hoćeš dobiti mišićnu masu logično je trebaš vježbat.Uz to trebas povećat unos proteina (1.8-2g po 1kg tjelesne mase).Uz to moraš biti u kalorijskom suficitu,ali ne prevelikom,sve preko 450,500kcal dnevno je dirty bulk.To što dobivaš oko trbuha je najobičnije salo,masne naslage.
          Ne želim te demotivirat ali u "par mjeseci" sigurno nećeš dobit 10-15kg mase,bar ne mišićne mase.Da je tako svi bi bili bodybuilderi.Samo treniraj,jedi i budi uporan.Rezultati će doći
          Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav!

            Originally posted by fotelja View Post
            Dakle, već par tjedana više jedem i stvarno dobivam kilažu, međutim, glavno problem mi je što mi se tijelo ponaša kao u neke ženice pa mi sve što dobijem otiđe u bokove i trbuh. Ako za par mjeseci povećam masu za 10-15 kg, čini mi se da ću narednih par mjeseci morat raditi na tome da ih skinem s tih područja. Je li to normalno ili nešto krivo radim?
            Vjerojatno loša prehrana, stavi da vidimo šta jedeš.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav!

              Vjerovatno ne daješ dovoljnu stimulaciju mišićima za rast, i suficit se manifestira u obliku sala. Ljudi brkaju pojmove i misle za masu je dovoljan samo suficit, dobro za masu jeste ali za mišićnu nije, jer ako želiš da se taj suficit potroši za izgradnju mišića trebaš mišić natjerati na rast jer inače suf ode u salo. Da li je jedan maratonac izgraditi mm masu bez obzira što je u suf. , normalno da neće. Nabavi željeza.

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav!

                Oprostite na neodgovaranju, počeli ispiti...

                Uglavnom, došlo je s vremenom sve na svoje, a prehrana je ovakva:

                ujutro
                -velika zdjelica zobenih pahuljica i mlijeka
                -2 jaja s integralnim kruhom i kiselim vrhnjem

                ručak
                -150 grama pilećih prsa
                -125 grama posnog sira
                -uglavnom neko kuhano smrznuto povrće, 100 g

                užina
                -2 banane
                -2 jaja

                večera
                -najčešće nekakav pileći odrezak, pečena piletina ili pureći medaljoni iz menze
                -svježi sir
                -neko povrće, ovisno što nude u menzi / nekad se omakne i pomfrit
                -zelena salata

                u toku večeri...
                najčešće popijem čokolino za vrijeme učenja

                Znam da prehrana nije neka i da mi treba puno više i puno kvalitetnije, ali u drugom gradu jednostavno nemam vremena za kuhanje i reguliranje u koje doba što jedem (vježbe nekad traju od 8 do 15 s kratkom pauzom)... Vježbe uvijek ubacim prije večere i uglavnom nisam vježbao više od četiri puta tjedno. Ali dobro, počelo je sad ljeto i napokon sam na maminoj kuhinji pa ću se više posvetiti i prehrani i vježbanju.

                Comment

                Working...
                X