Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav svima!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav svima!

    Već neko vreme sam prisutan na forumu i mislim da je odličan. Posebna pohvala za admine, mislim da odlično vode forum i vrlo su korektni.

    Imam 42 godine, visinu i težinu možete videti ispod avatara.

    Cilj mi je skinuti dugogodišnje i nadasve tvrdokorne naslage masti oko stomaka i grudi (oge i guzica su mi mršavi...) i da se "zategnem"... Od početka godine radim na tome i do sada sam se uspeo spustiti sa 113 kg, na ispod 100. U početku sam vežbao kući sa bučicama, radio sklekove, trbušnjake i zgibove, trčao laganim tempom po 10-ak kilometara... Vratilo (iza glave) nisam nikada radio, jer sam pretežak ili fizički preslab za tako nešto.

    Od prošlog meseca sam krenuo u teretanu i počeo sam sa laganom suplementacijom.

    A evo i konkretno kako se hranim:

    • 06:00 - Ovsene pahuljice 100 g, mešavina mlevenih orašastih plodova (badem, orah, lešnik, suncokret, susam, lan) tri-četiri kafena kašičice, malo 0,5 mm jogurta, cimet 2-3 grama, whey.
    • Šoljica zelenog čaja (prirodnog, ne iz industrijskog iz kesice), vitamin C u tabletama, magnezijum, Cink.
    • 08:30 šargarepa, 1 ili 2 komada, zavisi koliko sam gladan
    • 10:30h – konzerva sardine (tunjevine) ili dva kuvana jaja, kiseli feferoni, rice cakes 2 kom.
    • 15 min pre treninga BCAA.
    • 12:00 h - trening.
    • 14:00 – PWM – Whey, BCAA, dekstroza.
    • 15:00 ručak – 200 g suvo pečene piletine (ili tunjevina), krompir ili integralni pirinač, salata sezonska.
    • Popodnevni odmor.
    • 19:00 Šoljica zelenog čaja.
    • Dijetetski sok iz kesice (Step, Frutti), šargarepa (ako osetim glad), vitamin C u tabletama, magnezijum, cink.
    • 21:00 večera – posni sir 150 g, sezonska salata, pileća prsa 100 grama ili umesto njih kuvana jaja, ako ih nisam jeo prepodne, omega 3 kapsula.

    Voda u toku celog dana minimum 4 litra, za vreme obroka, posle obroka, za vreme treninga…

    Trening: 6 dana nedeljno, četiri vežbe sa četiri serije po mišičnoj partiji, s tim što menjam kombinacije mišićnih partija. Trening mi traje do dva sata.
    • grudi – triceps,
    • ramena – biceps,
    • leđa – noge,
    • grudi – triceps,
    • ramena – biceps,
    • leđa – noge
    Pivo za masu, rakija za defku...

  • #2
    Re: Pozdrav svima!

    Da... Nisam trenirao dugo, dugo ništa, a pre 15-ak godina sam išao u teretanu...

    Problem sa zdravljem... Klasika - zglobovi, tetive i slično... Verujem da je to problem kod svih koji se bave ovim sportom..

    Svaka sugestija i predlog su dobrodošli...
    Last edited by Dača; 03-06-13, 15:02.
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav svima

      Da.. Čitao sam ovo.. Vrlo korisno i poučno... Uglavom, način prehrane sam bazirao na ovome što sam ovde pročitao...

      Do sad je imalo rezultata, nadam se da će to sve biti još bolje...
      Auuu... Pogrešna tema... Nema veze, nisam primetio da imaju isti naslov..
      Last edited by Dača; 03-06-13, 15:01.
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav svima

        Je l' ima neko nešto da doda? Da pita? Da kritikuje? Sve može....

        PS

        Šargarepa = mrkva
        Pirinač =riža
        Kesica = vrećica....



        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav svima

          Pozdrav i dobrodošao



          Ne postoje dugogodišnje naslage sala, salo je aktivno u organizmu i u roku 2-3 tjedna se izmjeni svo salo.

          Vratilo iza glave ni ne valja raditi.

          Prehrana ti je dobra.

          Trening nije dobar, ne možeš u istom treningu raditi noge i leđa, dvije najveće skupine. Imaš ovdje dobrih programa pa izaberi nešto:
          http://www.building-body.com/programi.html
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav svima!

            Da. Stoji sve što kažeš... Generalno imam problem da sastavim dobar program. Mršav donji deo tela, mastan gornji deo. Mada menjam kombinaciju mišićnih partija koje radim u jednom danu, ne radim nužno ovako kao što sam napisao. Nekad su to ramena-noge... Pozabaviću se ozbiljnije time u narednim danima... A nisam ubacio ni trbušnjake ni podlaktice, nego ih radim kad stignem...

            Bitno mi je da je prehrana OK, jer smatram da je ona osnova svega.

            Planiram da ubacim i neki kreatin... Recimo, Ultimate Nutrition Creatine Monohydrate. Mada sam se dvoumio između toga i nekog EE kreatina...

            Ovo me takođe interesuje, ako ne ko zna odgovor...

            Ubacio bih i neke GLUKOZAMIN SULFAT KAPSULE, zbog zglobova, hrskavice etc... Međutim, pročitao sam da treba biti obazriv sa njima jer navodno glukozamin može da poveca rezistenciju na insulin.

            Zna li neko nešto više o tome?
            Last edited by Dača; 04-06-13, 09:02.
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav svima!

              Kreatin možeš bilo koji, osim onih par baš najjeftinijih.

              Glukozamin slobodno pij, nema opasnosti za inzulin. IS se uništava od bijelog šećera i bijelog brašna i junka naravno.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav svima!

                Nakon četiri meseca redovnog odlaska u teretanu, modifikacije treninga i vežbi, odlučio sam se i za promenu teretane.

                Imam sreće što u neposrednom okruženju imam tri teretane. Do sada sam išao u "mesnu zajednicu" koja je vrlo primitivna, sa ručno pravljenim spravama i ograničenim težinama, ali je zato jeftina (6 € mesečno).

                72130_101478376684921_2110251331_n.jpg

                Zato sam rešio da od septembra promenim malo. Prešao sam u ozbiljniju teretanu, gde ima profi sprava, raznih gladijatora, sajli i ostalih mašina za izolacione vežbe... Smith mašina je sa lančanicima i oprugama, a sve garniture su sa olimpijskim šipkama... Članarina je duplo skuplja od dosadašnje, ali sudeći po prvom treningu koji sam imao juče, mislim da vredi svaku paru.

                430774_557478387601943_1340662133_n.jpg
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Pozdrav svima!

                  Lijepa i vjerujem isplativa promjena. Samo naprijed i svida mi se najvise od svega taj kavez u krajicku slike u novoj
                  MYPROTEIN

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pozdrav svima!

                    evo i nešto od mene..

                    Dakle, ako pročitate čitav trhread i sve moje postove, neće biti potrebno puno objašnjenja...


                    Last edited by kelly; 08-09-13, 20:21.
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pozdrav svima!

                      Posle nekog vremena mislim da bi trebao napraviti mali update, iliti before/after...

                      Mislim da sam za 11 meseci napravio odličan rezultat... Sa 125 kg na 100....

                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pozdrav svima!

                        Jesi Dača jesi!
                        Ali...
                        Odradio si onaj laksi dio posla to ti moram reci jer sad slijedi onaj teski, oblikovanje te postojece mesine koje imas na sebi. A cini mi se da mesa ne fali.
                        Sto bi ti preporucio?
                        Intenzivan i kratak trening, negdje cca 45 minuta uz deficit

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pozdrav svima!

                          Originally posted by WTF View Post
                          Jesi Dača jesi!
                          Ali...
                          Odradio si onaj laksi dio posla to ti moram reci jer sad slijedi onaj teski, oblikovanje te postojece mesine koje imas na sebi. A cini mi se da mesa ne fali.
                          Sto bi ti preporucio?
                          Intenzivan i kratak trening, negdje cca 45 minuta uz deficit
                          mislim da je sve receno

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pozdrav svima!

                            Malo se ozbiljnije uhvati posla, manje price vise rada .... ovo i nije neka brutalna transformacija u skoro godinu dana...iako se vidi dosta pomaka Samo naprijed
                            MYPROTEIN

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pozdrav svima!

                              Ybg, zato sam i izbegavao da stavljam fotke, jer sam ni tamo, ni ovamo...

                              Ali "neka bude borba neprestana", tek planiram da se borim sa gvožđem, samo da me ne sjebe posao ili neka povreda...
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment

                              Working...
                              X