Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav dobri ljudi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav dobri ljudi

    Eto, kao što sam naslov kaže - pozdrav dobri ljudi!
    Nakon dugo gledanja, praćenja i čitanja foruma, odlučio sam se aktivirati ovdje.
    Mario, 22 godine. Visok sam 188 i trenutno sam na 74kg. Bavim se košarkom, igram drugu ligu. Nakon završetka sezone sam krenuo u teretanu, dakle 3 mjeseca bi to bila već. Ili tek. Zanimljivo je to da sam krenuvši u teretanu konačno skockao prehranu i tak skinuo 8kg. Na početku sam radio dva treninga. Ponedjeljak 1, utorak 2, četvrtak 1, petak 2. U 1. su to bila prsa, biceps, ramena a u 2. leđa, noge, triceps, trbuh. Koliko je to pametno bilo, ne znam, ali rezultati su vidljivi. Nakon dosta proučavanja, čitanja, slaganja, ispobavanja vježbi, složio sam si ovakav program (po danima):
    1. – Prsa i trbuh
    2. – Leđa
    3. – Noge i trbuh
    4.- Ruke - biceps i podlaktica, triceps
    5. – Ramena i trbuh

    Pa eto, volio bih čuti komentare iskusnijih, pa čak i pokoji savjet.
    I da, što je još važno... trenutno uzimam whey proteine i glutamine. A uskoro planiram krenuti s kreatinom.

  • #2
    Re: Pozdrav dobri ljudi

    Originally posted by jaskevicijus View Post
    Eto, kao što sam naslov kaže - pozdrav dobri ljudi!
    Nakon dugo gledanja, praćenja i čitanja foruma, odlučio sam se aktivirati ovdje.
    Mario, 22 godine. Visok sam 188 i trenutno sam na 74kg. Bavim se košarkom, igram drugu ligu. Nakon završetka sezone sam krenuo u teretanu, dakle 3 mjeseca bi to bila već. Ili tek. Zanimljivo je to da sam krenuvši u teretanu konačno skockao prehranu i tak skinuo 8kg. Na početku sam radio dva treninga. Ponedjeljak 1, utorak 2, četvrtak 1, petak 2. U 1. su to bila prsa, biceps, ramena a u 2. leđa, noge, triceps, trbuh. Koliko je to pametno bilo, ne znam, ali rezultati su vidljivi. Nakon dosta proučavanja, čitanja, slaganja, ispobavanja vježbi, složio sam si ovakav program (po danima):
    1. – Prsa i trbuh
    2. – Leđa
    3. – Noge i trbuh
    4.- Ruke - biceps i podlaktica, triceps
    5. – Ramena i trbuh

    Pa eto, volio bih čuti komentare iskusnijih, pa čak i pokoji savjet.
    I da, što je još važno... trenutno uzimam whey proteine i glutamine. A uskoro planiram krenuti s kreatinom.
    znači imao si 82 kg na 188,a sada imaš 74?nisi trebao skidati ništa jer si mršav.koji ti je cilj sada?napiši svoj jelovnik

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav dobri ljudi

      Cilj mi je bio ojačati u svakom dijelu tijela, naročito prsa i ruke, a istovremeno smanjiti masti jer sam imao trbuh. U tri mjeseca trbuh je nestao skroz i počeo se fino definirati, kao i ostatak tijela između ostaloga. Sad mi je cilj mišićna masa. Doručak whey i nakon toga 4-5 jaja i nekoliko šnita salame. Međuobrok banane ili jabuke, ručak normalan. Dakle ili u menzi meni ili mamin kod kuće s tim da se pazi na masno. Odmah nakon treninga whey i glutamin, sat vremena nakon tuna i prije spavanja posni, a ponekad i domaći sir i nekoliko šnita salame opet.

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav dobri ljudi

        Originally posted by jaskevicijus View Post
        Cilj mi je bio ojačati u svakom dijelu tijela, naročito prsa i ruke, a istovremeno smanjiti masti jer sam imao trbuh. U tri mjeseca trbuh je nestao skroz i počeo se fino definirati, kao i ostatak tijela između ostaloga. Sad mi je cilj mišićna masa. Doručak whey i nakon toga 4-5 jaja i nekoliko šnita salame. Međuobrok banane ili jabuke, ručak normalan. Dakle ili u menzi meni ili mamin kod kuće s tim da se pazi na masno. Odmah nakon treninga whey i glutamin, sat vremena nakon tuna i prije spavanja posni, a ponekad i domaći sir i nekoliko šnita salame opet.
        daleko si od prehrane za masu.ovo je preslabo čak i za mršavljenje.prekini s tim dok nisu same kosti od tebe ostale.salame i masne sireve izbaci.za početak 2g proteina i 4g ugljikohidrata po kg tjelesne težine.od wheya i glutamina nikakva korist ako se toga ne pridržavaš.nisi čitao forum.upiši u tražilicu prehrana za masu.

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav dobri ljudi

          Malo sam zanemario UH, hvala.

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav dobri ljudi

            Isprika za dva posta zaredom.
            Imam pitanje. Planiram uzimati glukozu nakon treninga, zanima me koliko bi bilo g optimalno da usipam s whey-om?

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav dobri ljudi

              optimalan unos whey/glukoza je 1:2

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav dobri ljudi

                Dobro došao ! Čitaj, treniraj, probaj si složiti jelovnik od kojih 5, 6 obroka u danu, a opet da izađe što jeftinije i kvalitetnije. Ako nisi probao, probaj zobenu kašu.

                Zobene pahuljice, vruća voda, može bjelančevine sirutke, može žlica, dvije smljevenih sjemenki lana i meda npr. ako želiš Tak ja pravim, još stavim i žlicu smljevenih sjemenki sezama, no bez bjelančevina sirutke, jer ih još nemam, nisam kupio :P . Ništa, uživaj !

                Comment


                • #9
                  Re: Pozdrav dobri ljudi

                  Eto mene opet.
                  Nakon lekcije Šjor Bepa (ovom prilikom mu i zahvaljujem na tome.), povećao sam unos UH. Ubacio sam u dnevni meni obrok zobenih pahuljica, jedem više riže i tjestenine nego prije, a neki dan sam ubacio u PWM i dex. Moram priznati da se samim time i moja snaga na treningu pojačala, a nadam se da će krenuti i masa prema gore. Usto, danas sam počeo s kreatinom. Odlučio sam se na fazu punjenja prvih 6 dana, a nakon toga 5g dnevno i to u PWM. Čisto informativno, neće biti nikakvih problema ako ću miješati u PWM s Wheyom, glutaminom i dexom?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pozdrav dobri ljudi

                    Nece naravno, samo rokaj
                    https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                    http://instagram.com/dinc_94
                    http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                    myprotein code: MP24017174

                    Comment

                    Working...
                    X