Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bok svima!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bok svima!

    Dragi svi,
    Super forum, već ga danima proučavam pa sam se ohrabrila da se predstavim.

    Ja sam Dora, plešem svašta a najsretnija sam u teretani među utezima.
    Imam 32 godine, 163 cm i 53 kg, puno sportskog iskustva i par ozljeda.

    Napokon imam više vremena i odlučila sam se posvetiti fitnessu. U teretanu sam išla tri godine, pa pauza od godinu dana zbog glupog posla pa sad opet idem. 3x tjedno, kružno, nastojim s većim opterečenjem, al npr. na latu za sad ne mogu s više od 35 kg. Pauze ne radim, a kardio baš ne volim. Sad bi prešla na split treninge, veće težine i želim naučiti čučanj i mrtvo dizanje (do sad nisam mogla zbog ozljede). Inaće mi je oduvijek bio san natjecati se u bikini kategoriji, ali ne znam kako će se moje ozljede ponašati. Što kvalitetnije treninram to mi je lakše pa pretpostavljam da si ozbiljnijim treningom mogu samo pomoći i recimo, izletit na binu kad budem za 35+.
    Cilj mi je zapravo uvijek biti u top formi (Bruce Lee formi, ne slabašne ženskice formi), svako malo uleti neki nastup gdje moram moći izdržati 3 sata plesa ili 20 min žongliranja s osmjehom na licu.

    Trenirala sam gimnastiku 15 god, latino plesove 10 god, flamenco ples 4 godine (super napad na koljena i kičmu), žongliranje vatrom + akrobatika 9 godina, balet rekreativno 1 god, trčanje i rolanje ne računam.

    Ozljedila sam adductor magnus (napukao) i dobrano izvukla hamstringse, nešto u ramenu ispod deltoida je napravilo 'pras' i 3 godine nisam baš mogla micati rukom, ali doktori su tvrdili da nije ništa, teško oštećenje vratne kralježnice i napukao gluteus.
    Sve to na nastupima ili natjecanjima, zadnja ozljeda (vrat) je bila pred 2 god.

    A usput sam trener/instruktor ekstremnog rastezanja, ne vjerujem da je to vama potrebno, ali ako netko treba poraditi na fleksibilnosti, tu sam.

    I da, nikako mi ne idu č i ć pa se više ni ne trudim, ne zamjerite.

    Živjeli!

  • #2
    Re: Bok svima!

    Pozdrav Dora i dobrodošla nam.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Bok svima!

      Originally posted by doradigital View Post

      A usput sam trener/instruktor ekstremnog rastezanja, ne vjerujem da je to vama potrebno, ali ako netko treba poraditi na fleksibilnosti, tu sam.
      Potrebno nam je
      Može još neke informacije o ovome?
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: Bok svima!

        domagoj zasto zelis biti ekstremno rastezljiv?
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: Bok svima!

          Originally posted by staragarda View Post
          domagoj zasto zelis biti ekstremno rastezljiv?
          Želio bih biti rastezljiv, a sad ekstremno..haha možda dobro dođe, ko zna
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: Bok svima!

            Staticko istezanje koje ti je potrebno da dodes do ekstremne rastezljivosti dovodi do ozljeda ..
            Samo mobiliti i cao mijao..

            Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Bok svima!

              Govorim u svoje ime, nemam pojma sta ostali rade po tom pitanju, ali ne preferiram previse istezanja prije treninga. Zagrijavanje obavezno, ali istezanje u granicama. Fizioloski nije normalno previse istegnut misic opteretiti tezinama.

              Obzirom da je rijec o medicinskoj normi, ko nije znao neka mu to bude na umu ukoliko ne zeli da rizikuje povredu.

              Comment


              • #8
                Re: Bok svima!

                Originally posted by doradigital View Post
                Dragi svi,
                Super forum, već ga danima proučavam pa sam se ohrabrila da se predstavim.

                Ja sam Dora, plešem svašta a najsretnija sam u teretani među utezima.
                Imam 32 godine, 163 cm i 53 kg, puno sportskog iskustva i par ozljeda.

                Napokon imam više vremena i odlučila sam se posvetiti fitnessu. U teretanu sam išla tri godine, pa pauza od godinu dana zbog glupog posla pa sad opet idem. 3x tjedno, kružno, nastojim s većim opterečenjem, al npr. na latu za sad ne mogu s više od 35 kg. Pauze ne radim, a kardio baš ne volim. Sad bi prešla na split treninge, veće težine i želim naučiti čučanj i mrtvo dizanje (do sad nisam mogla zbog ozljede). Inaće mi je oduvijek bio san natjecati se u bikini kategoriji, ali ne znam kako će se moje ozljede ponašati. Što kvalitetnije treninram to mi je lakše pa pretpostavljam da si ozbiljnijim treningom mogu samo pomoći i recimo, izletit na binu kad budem za 35+.
                Cilj mi je zapravo uvijek biti u top formi (Bruce Lee formi, ne slabašne ženskice formi), svako malo uleti neki nastup gdje moram moći izdržati 3 sata plesa ili 20 min žongliranja s osmjehom na licu.

                Trenirala sam gimnastiku 15 god, latino plesove 10 god, flamenco ples 4 godine (super napad na koljena i kičmu), žongliranje vatrom + akrobatika 9 godina, balet rekreativno 1 god, trčanje i rolanje ne računam.

                Ozljedila sam adductor magnus (napukao) i dobrano izvukla hamstringse, nešto u ramenu ispod deltoida je napravilo 'pras' i 3 godine nisam baš mogla micati rukom, ali doktori su tvrdili da nije ništa, teško oštećenje vratne kralježnice i napukao gluteus.
                Sve to na nastupima ili natjecanjima, zadnja ozljeda (vrat) je bila pred 2 god.

                A usput sam trener/instruktor ekstremnog rastezanja, ne vjerujem da je to vama potrebno, ali ako netko treba poraditi na fleksibilnosti, tu sam.

                I da, nikako mi ne idu č i ć pa se više ni ne trudim, ne zamjerite.

                Živjeli!

                Kako se zoveš na fejsu :P ?
                Dam ti besplatne savjete po pitanju prehrane i treninga. Smatram da znam dvije ili tri stvari o tom.

                Comment


                • #9
                  Re: Bok svima!

                  E ovako, ne volim quotat pa evo općenito:

                  Statičko istezanje treba izbjegavati pod svaku cijenu. To je primjereno samo za ljude koji su po prirodi flexibilni i dobro je jedino za hlađenje. Dinamičko istezanje može biti okej ali treba ful paziti. NIKAD se ne rastezati/istezati prije treninga, istezanje NIJE zagrijavanje i neće pomoći razvoju ni snage, ni agilnosti, ni fleksibilnosti.

                  Fleksibilnost se trenira dva do tri puta na tjedan (ne više od toga, ono istezanje poslije treninga - može, ali bez forsiranja) i to kad ste dobrano zagrijani, vanjska temperatura pomaže ali se zbog sigurnosti ne računa.
                  Vježbe ne mogu tek tako objasniti i moram znati točno o kojem se djelu tijela radi (loža, rame, oblikusi, pregibači kukova, kičma, što li), ali mogu poslati linkove, snimit, pokazat ili nešto. Pa za to koristite privatne poruke rađe.

                  Tehnika kojom se ja bavim nije neka velika novost ali je drugačiji sistem od tradicionalnog i kombinira PMF i dinamičko istezanje, bazira se na principu poluge.

                  Večina ljudi, pogotovo bodybuildera, se muči s ložom i radi totalno krivu stvar, isteže cijelu ložu odjednom (što je super za razderat si mišiće), a zapravo ih treba ciljati pojedinačno. Da biste to postigli ovako na neviđeno, probajte ono standardno, sjesti s jednom nogom ispruženom ispred sebe, drugom zugrčenom sastrane i nagnuti se na ispruženu nogu. E sad probajte nešto drugo, rukom lagano zarotirati stopalo prema van i tek se onda nagnuti. Vratiti se u početni položaj i ponoviti vježbu tri - pet puta.

                  Garantiram ugodniji čučanj.

                  Oće netko špagu naučit?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bok svima!

                    Pozdrav i welcome..
                    Kojim studijama baratas s ovog podrucja.


                    Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bok svima!

                      Hej hej, pardon, zapostavila sam forume i društvene mreže malo. Imam certifikat kineziološkog istezanja, tzv EFTC, a da bih uopće počela sa tim položila sam Thomasa Kurza i Kit Laughlina, osnove PNF-a, naravno anatomiju, uz 20 godišnje iskustvo u samom istezanju i, naravno, sportu.

                      Comment

                      Working...
                      X