Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bok ljudi :))

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bok ljudi :))

    Hejj sportasi,zovem se Ana,imam 21god.,i opsjednuta sam zdravom prehranom vec tri godine....opsesija se nastavlja i raste Visoka sam 167cm i teska 53kg. Trenutno mi je cilj skinuti masti i zadrzati/poboljsati misicnu masu,dakle definicija Dolazim iz Pule,gdje sam trenutno...inace sam zivila sa deckom u Njemackoj. Za mjesec i po selim se za stalno u Frankfurt,trenutno vjezbam doma dok sam ovdije,dakle jos mjesec i po- taman priprema za laganu formicu Doma imam 2 utega od 5kg,sobni bicikl i leg magic (kao neka vrsta stepera).... Vjezbam 2 god.,ali to je uglavnom bio kardio po 2-3 puta tjedno na sobnom biciklu. Trenutno odrađujem kardio tri puta tjedno,ujutro nataste nakon kave (obicnu crnu instant pijem,bez icega dodatnoga-nje se jedino nikad nisam odrekla hehe),zatim doruckujem. Leg magic- kruzni treninzi po programu Rosalie Brown odrađujem svaki dan popodne (6 dana u tjednu- nedjeljom odmaram i ne vjezbam uopce), nakon sto odradim leg magic slijede squatsi,donkey kiks,butt lifts ( valjda se tako zove kada legnes pa dizes gluteuse),zenske sklekove,trbusne i vjezbe ua trbuh. Najvise mrzim raditi ruke - jer su male i slabasne hehe...zatim trbuh jer jesam mrsava ali misici su slabi na tom dijelu. Najvise volim raditi sve sa nogama,one su najvise izgrađene,- iako je vise u pitanju genetika nego vjezbe,moram ih jos ojacati i povecati gluteuse to je glavni cilj. Probleme sa zdravljem nemam,hranim se iskljucivo zdravo,iako ne jedem meso niti ista mesno,jedem ribu- 4x tjedno ako ne i više...mlijeko ne pijem (koristim bademovo,kokosovo,sojino),od mlijecnog bas ne jedem,osim posnog sira,znam tu i tamo popit malomasni probioticki jogurt. Jedem i jaja,tofu sir...dakle posto meso ne konzumiram trazim uvijek namirnice sa puno proteina da to nadoknadim. Unosim oko 100gr. Proteina na dan,trudim se biti u nekom okviru pozeljnoga,UH trenutno drzim na 50-70gr na dan- iskljucivo ujutro ih konzumiram,u bogatom zdravom dorucku (zobena sa posnim,sumskim vocem,ponekad banana,mljevene lanene,cimet,đumbir,dodam malo wheya,sojino mlijeko i tako,ponekad bananica)...međuobrok mi je najcesce svjeze iscjeđen grejp,naranca- voce isto samo ujutro. Rucak je najcesce riba ili jaja sa zelenom salatom,spinatom,povrcem. Koristim kokosovo ulje za przenje. Maslinovo ili laneno ponekad dosam malo u salatu ili na gotova jela. Trenutno ne konzumiram nakon jutra UH,samo sta je u povrcu.... Međuobrok trenutno bude najcesce pola mjerice wheya ( oko 40min prije treninga), inace kada nisam na defki to je digestive light keks i gore zlicica cistog bademovog maslaca..uz zeleni caj npr. Ili malo orasastih plodova.Cesto pijem svjezu limunadu samo limun i voda,kao i cajeve razne...vecera je najcesce whey nakon treninga....sat vr. Kasnije ako mi fali proteina pojedem 100gr posnog sira. Pazim na kalorije.. BMR mi je 1300kcal i u tom omjeru se trenutno i hranim,jer zelim izgubit masti. U normalnim uvjetima oko 1500kcal dnevno dorucak i vecera su uvijek isti samo bez defke u rucak ubacim 50gr integralne riže npr ili mahune,grasak,batat. Krumpir,bilo kakvu paštu,kruh,pekarske proizvode,bijelu rizu,slatkiše i loša ulja ne konzumiram nikad...brasno samo integralno zobeno. Kao suplemente tu je naravno whey, omega 3 kapsule pijem,dnevne vitamine i BCAA nakon popodnevnog treninga i prije spavanja. Eto raspisala se ja,nadam se razmijeni iskustva sa ljudima,dosad sljedeci moje rezime prehrane,puno je djevojka doslo na zeljenu kilazu. Ono u cemu nemam iskustva to su treninzi i kad se koji trebaju tocno raditi,sta sve ide nakon,skupljam informacije po netu od iskusnih i kombiniram koliko mogu. za mjesec i po kada se preselim za stalno cu upisati teretanu,jedva cekam! Cilj mi nije samo najbolje od izgleda i zdravlja,vec i da dodjem do tocke kada cu biti motivacija i pomoc drugima jer to je ono sto me ispznjava kompletno. Decko je prihvatio tezi posao i duzeg radnog vremena kako bi mi omogucio da ja dam otkaz na poslu koji me iscrpljivao (12h dnevno) psihicki i fizicki,kako bi se mogla skroz posvetiti snu i onome sto uistinu volim,kako bih mogla raditi na svemu sta sam opisala. To je jos jedan razlog i motivacija da dam sve od sebe! Oprostite na dugom tekstu...htijela sam da me sto bolje upoznate,nadam se lijepim iskzstvima i komunikaciji ) puno pozdrava svima!

  • #2
    Re: Bok ljudi )

    Dobrodošla.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Bok ljudi )

      Kakva je zdrava prehrana bez mesa? Hahaha

      Samo kardio? Nema utega?

      1300 kalorija? Haha zar to nije premalo? Koliko dugo si na tolikom unosu?

      Dala si otkaz da bi se posvetila fitnesu? Da bi motivirala ljude da i oni daju otkaz i zive zdravim nacinom zivota? Jesam dobro pohvatao?
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: Bok ljudi )

        Dakle,nebis trebao ismijavati neciji izbor hrane. Ja jednostavno nevjerujem da covjek treba zadovoljavati svoje potrebe time sto ce druga ziva bica umirati,ljudski metabolizam najslicniji je gorili,pogledaj nase zube zar su kao od npr. Lava koji je mesozder? Nasa crijeva također su stvorena za probavljanje biljne hrane,jer meso pocne truliti posto su preduga za razgradnju. Vjerujem da svinja,kokoš i krava imaju dušu kao i pas...ironicno je da se brane psi a kokoš i svinja kolju. Ljudi su sami od sebe i instinktom prezivljavanja sebe ucinili svezderima. Bog je dao i više prirode da se cijeli svijet nahrani,no ljudi ipak to ne koriste. Zasto jedem ribu? Vjerujem da hladnokrvne zivotinje nemaju dušu,dakle ja ne jedem toplokrvne zivotinje. Losos je npr puuuno zdravija i bogatija namirnica nego slavna piletina. Ili zelis reci da ti vise dobijes od mesa nego ja od ribe? Smijesno. Ja si ribu priustim svaki dan,lososa,tunu,oslica,skusu,plodove mora...nema sta ne i to je moj izbor radije nego piletina. Osim toga i u mnogo zitarica se krije visok udio proteina. Mislim da su to i puno bogatije namirnice nego ove. To je moje misljenje i vjerovanje,nekima je smijesno i neshvatljivo ali jednog dana kada dodjem pred Njega ne zelim imati ziva bica na savijesti. Jednostavno takva sam osoba,ne osuđujem druge,ali ovo je moj izbor,osjecam se pozitivnije tako. Nemoras se smijati... Ugl. Mislila sam da je leg magic ti kruzni treninzi (program je HIIT tako kaze zenska na videu) i da su trbusni,squatsi,donkeykicks,deadlifts,butt lifts i to anaerobne vjezbe?? Ili nisu?? A sobni bicikl da je aerobna vjezba.Neznam,ja sam pocetnik covjece.... I sta nije da kardio trosi masti? Znam da i nije dobar za misice bas ali sam mislila da to pokrijem sa ovim drugim vjezbama unosom proteina i suplemenata... Mislim da su kalorije dovoljne za moju visinu i tezinu, bmr mi je 1300,tdee mi je 1850...pise da se za defku oduzme 500kcal od tdee...gledam po tome...i opcenito mi tijelo nije naviklo na puno kalorija. Sad mi pojasni ako znas ti pa pomozi nemoj mi se smijati covjece.... Onda sto se tice otkaza ako te zanima radila sam od 9,30h ujutro do 15:00h popodne ....sat i po vremena pauze pa od 16:30-23:30 ili 00:00h kao barmen u restoranu za bogatune gdje sve mora bit "savrseno" gdje je po jednoj veceri 100 ljudi rezerviralo- DOSLOVNO. Ja jedina na baru od 15metara,samo pon slobodan,hranu jedes koju ti oni daju - svaki dan pašta,koju mrzim, u ponoc dobijes svaki dan pizzu da si nosis....koju ne konzumiram,prestetno oboje. Nemas vremena raditi si za jesti,vjezbati,cak niti odmoriti. Reszoran na dva kata ulozeno masu novca a mi jeli ko misevi na nama se stekalo dok su u danu zatađivali na musterijama po 7000€ ...racuni po 100-200-300€..... Moja placa 1400 minimalac za 8h rada a ja rokala po 13h..... Toliko! Decko mi je rekao stop,i da se napokon odmorim vratim svome rezimu hrane i posvetim malo sebi i onome sto volim. Eto i u cemu je sad problem ne kuzim??? Nemoras ismijavat nekoga ko je pocetnik i ko se trudi,pogotovo ako me ne poznas...radije budi covjek pa pomozi.

        Comment


        • #5
          Re: Bok ljudi )

          A za kalorije covjece kad unosim npr preko 1500kcal se debljam.....stvarno muka ziva mi je s time,kad je ovako sve rendom normalno (????) wtf....jedino ako radim 13 h bez stanke jurim tamo vamo onda mogu vise buahaha al lose lose je to.

          Comment


          • #6
            Re: Bok ljudi )

            Meni je npr prehrana ne zamisliva bez mesa. I sladoleda. Oprosti.

            Mišići troše masti, tj kalorije. Zato se preporuča anaerobni trening kao osnova tj. kompleksne vježbe sa opterećenjem i neki oblik napredovanja (u vidu kilaže, broja ponavljanja, serija, skraćivanja odmora...)
            Pa uz to, po potrebi neki oblik kardija.

            Defka se može krenuti sa laganim povećavanjem aktivnosti, pa tek onda sa smanjivanjem kalorija. Neki kažu da je pametniji izbor.

            Možeš krenuti i sa manjim kcal deficitom, ako vidiš da ima napretka, pa kad stane, onda dodaš neku aktivnost il smanjis još kalorije i tako dalje...

            Za niske kalorije ti govorim da si nebi naštetila, tj metabolizmu. A i ako brzo dođeš do preniskog kcal unosa, a ne i do kraja defke, šta onda? Bolje polako ić..

            Volim i ja jest losos al piletina je jeftinija

            Šta se ljutiš odmah, nećeš dugo izdrzat po forumima ako sve uzimaš k srcu šta ti neki random lik napiše
            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

            Fak me, right?

            Comment


            • #7
              Re: Bok ljudi )

              Decko ti je ocito dobra osoba. Nadam se da nisi vegetarijanac prema njemu.
              Originally posted by madmax22
              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
              Originally posted by jocker77
              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
              Originally posted by Hajduk
              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

              Comment


              • #8
                Re: Bok ljudi )

                Ma neznam ne ljutim se,zabrijala sam. Nego uvijek svi kako bez mesa ovo ono iskopcam skroz haha. Smanjen kalorijski unos,a ono skoro se tako inace i hranim,ja da u ovo dodam npr rizu u rucak za dva dana imam kilu gore,ako ne sitradan,ironija je sto se ta kila vidi odmah -.-" bogami i kad mrsavim mrsavim jednako lako...a sad 167cm i 53kg,po vagi bi trebala imati pet kila vise,a u ogledalu ja bi 3 manje,ok to mogu u tjedan dana....i onda kad se vratim normalnome evo nauad kile. Brijem da izgubim i masti ali i misice. Sad tjedan dana radim te vjezbe na leg magicu,i u ogledalu meni noge izgledaju vece nego prije toga i vidim pola kile vise na vagi (?????) ali jesu tvrđe i iskocio mi misic,ali se masti nisu makle i meni se ne sviđa to haha. Ako padne kilaza ispod 50kg npr onda ozgledam anoreksicno o covjece neznam vise sta cu poludjeti cu,iako iskreno sve odlicno izgleda kada jedem samo proteine...ali zar se jadna ja moram odreci i ti 50gr zobi sta u dorucku stavljam??? Iovako jedem malo kalorija.....sad se brinem da mozda taj dorucak sta jedem ujutro utjece na to da masti ne idu dolje. Nebih na ketogenu vec je jednom davno sprovela jako uspjesno mjesec i po dana bez punjenja,ali covjece smrsavilo sve..a od misica nije previse ni bilo i oni najvise otisli, sve je mrsavo bilo ostalo masti tj da nema misica a ja bi bas misice bez ostataka... Kuzis ko ti sta imas dobro nebi ko musko ali kuzis koja spika hahaha .. I ja bi noge samo ucvrstila misice,ne da rastu,i maknula masti (bokovi su prioritet za to) a straznjicu da je veca. Nego squatsi i s utegom i bez ko da mi djeluju na noge ne gluteuse primarno sto zelim povecat,isto je i sa donkeykicksima -.-" a stvarno je građa i oblik tijela potencijalan. Trbuh mi nije neki problem samo nemam bas ideja za vjezbe tog dijela...on je jednostavno ravan nit misica nit nicega,ima masti pola centimetra fali da je skroz ravan trenutno...smrsavim kilu dvije nema ga pa opet ta mrvica dodje i tako u krug. Rukice bjedne hahaha. Izludit cu majkemi!

                Comment


                • #9
                  Re: Bok ljudi )

                  Ma nisam ne navikli mi na nase rezime 4 god smo skupa..taj covjek nemoze bez mesa fast foodova obvezno bez dorucka ujutro kava ona brutalna pa se prezderava svacime u danu...pomfri hamburgeri pizze puuno mesaaaa taj zdere stalno sendvič od pola kile i sl. A slatkiše ne voli. Strasno! A visok 187cm i 76kila ima,nema nista mase covjek ni gram sala,definiran skroz. Ali u zaljenju nikad se nemoze udebljat. Da su meeni takvi problemi uhhh lako je vama deckiii ja umirem haha

                  Comment

                  Working...
                  X