Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav!

    Pozdrav!

    Imam 20 godina i u teretanu idem od 16. godine, ali to je više bilo radi rekreacije, obzirom da se ne bavim nikakvim sportom. S 18 godina sam krenuo intenzivnije i nabacio masu, ali problem je što to nije bila isključivo mišićna masa, već sam se udebljao. Visok sam 181, težak 81 kg. Sve to izgleda lijepo kad sam obučen i kad majica i potkošulja to sve utegnu, ali ne želim ići na plažu ili bazene jer će se tada pokazati da su ti mišići zapravo mlohavi. Npr. imam velike i okrugle prsne mišiće, ali kad se skinem oni se objese. I to me jako frustrira. Onda ubacim dosta kardija da skinem te masti, a kako skinem masti, tako se i prepolovim jer izgleda da osim masnoća baš i nisam imao puno mišićne mase.

    Moj je plan dosad bio ovakav:

    Ponedjeljak: prsa + tricepsi + gornji dio noge (znaći kvadricepsi i stražnja loža)
    Utorak: leđa + bicepsi
    Četvrtak: ramena + stražnjica (čučnjevi)
    Petak: prsa + cijele ruke

    + trbušnjaci svaki dan

    Od suplemenata sam probao gainer i uzimam žličicu kreatina prije treninga.

    Može neki savjet kako najučinkovitije raspodijeliti vježbe, koliko serija i ponavljanja, koliko često ići imati treninge, na koje se vježbe usredotočiti za nabijanje mase itd.

    Kontaktirao sam par online trenera, no plaćanje teretane, suplemenata, još i trenera uz studentski život je preveliki trošak. Uz to, znam da sve to piše negdje na internetu, ali svaki put kad tražim zatrpa me jako puno informacija koje su međusobno oprečne pa bih volio da mi netko izravno kaže svoja iskustva i riješene dileme. Nadam se 20 nije kasno početak (pravilnog) bildanja. Hvala!

  • #2
    Ne postoji trening za definiciju ili masu, ishrana je tu važna. To bi već trebao znati jer imaš relativno dug staž u teretani. Nema tog treninga koji će te izdefinisati ako nisi u deficitu sa kalorijama i vice versa ako nisi u suficitu nije moguće rasti. P.S. Bolje uloži u trenera nego u suplemente. Javi se na PM mogu ti dati neke preporuke.

    Comment


    • #3
      Poz.

      okaci koju sliku da vidimo kakvo je stanje,
      tj kako izgledas, koliko mesa imas i kakav je bodifet
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment

      Working...
      X