Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vegan iz Beograda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vegan iz Beograda

    Zdravo,
    Odmah da razjasnim, nikog neću smarati svojom vegean ishranom, ali ako nekog bude nešto zanimalo, biću rad da odgovorim. Već sam izbačen sa jednog srpskog foruma zato sto sam samo PREDLOŽIO heljdu kao moguću alternativu pirinču u standardnoj BB ishrani, tako da ako je tako nešto ovde problem i zabranjeno, molio bih vas odmah da mi se naglasi, da znam da li i dalje da učestvujem.
    Dakle, NISAM ovde da propagiram vegan ishranu, ali ne želim ni da krijem tu činjenicu. Želim savete kako da vežbam i slično.
    INFO:
    76 kg
    179 cm visina
    godine: 38
    makrobiotičar od 2005
    vegan oko godinu dana
    idem u teretanu već 6 meseci
    Pre polaska u teretanu sam bio na dijeti samo od voća, povrća i orašastih plodova oko 3 mesece, na kojoj sam dosta smršao i tada sam imao 67 kg. Ovako sam izgledao:


    Uploaded with ImageShack.us

    A ovo je moja slika nakon 3 meseca u teretani i normalne vegan ishrane.


    Uploaded with ImageShack.us

    To je bilo letos, a od tada sam konstantno na pojačanoj vegan ishrani (više mahunarki tj. grahorica, ako se ne varam , više voća, badema, lešnika, tahinija, itd.). Vežbam 3 do 5 puta nedeljno, u zavisnosti od vremena. Ovako sad izgledam, ugojio sam se 10 kg, malo salo, malo mišići




    Uploaded with ImageShack.us



    DAKLE,
    Nadam se da ću ovde naći lepe savete u vezi samog vežbanja i slično. Nadam se da ne smeta što pišem na srpskom i što sam vegan. Nikog neću napadati i držati predavanja. Ako me neko nešto pita u vezi sa biljnom ishranom, odgovoriću.

    Pozdrav!
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

  • #2
    Re: Vegan iz Beograda

    bog vege dobro si to skinuo, vide ti se kosti, ali trebao bi malo poraditi na masi, a to bez BB prekrane kao što su jaja, piletina, sir neće ići, od tog lišća nema mase. Treninzi ko treninzi, imaš pun forum treninga, pa malo pronjuškaj, pozdrav vege, sretno
    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

    Comment


    • #3
      Re: Vegan iz Beograda

      sa takvon prehranon se mozes zadovoljit samo sa cinjenicon da ides u teretanu zbog osobnog zadovoljstva i ispuhat se malo, al ne nikako satisfakcijom da ces dobit misicnu masu...sritno!
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #4
        Re: Vegan iz Beograda

        hvala, hvala
        Ja zaista volim BB, šta će izaći od ovog mog vežbanja i ishrane, baš me zanima. Nemam nikakve specijalne želje, za sad se dobro zabavljam u teretani i osećam se mnogo bolje nego dok nisam vežbao.
        evo još jedne slike za sada, pa ssledece za nekoliko meseci.


        Uploaded with ImageShack.us
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Vegan iz Beograda

          Vege, s obzirom na to da si vegan, skroz ok zgledaš, zapravo odlično izgledaš

          Čuj, kak su ti dečki već rekli, za neke ozbiljnije rezultate ćeš trebati ipak ubaciti neke konkretnije izvore proteina, jesi razmišljao o tome da se prebaciš na vegetarijanstvo? Onda možeš ubaciti posni sir, bjelanjke u prahu, a to bi ti jako puno pomoglo

          P.S Rekao bih po ovoj zadnjoj slici da imaš dosta posturalnih problema? Probaj malo ramene rotatore jačati, trapez, općenito stavi naglasak na upper back i tak to, možda ti malo pomogne
          Chill bro

          Comment


          • #6
            Re: Vegan iz Beograda

            Originally posted by Soner
            P.S Rekao bih po ovoj zadnjoj slici da imaš dosta posturalnih problema? Probaj malo ramene rotatore jačati, trapez, općenito stavi naglasak na upper back i tak to, možda ti malo pomogne
            joj, nemam, nego ja to pokušavam da zauzmem neku POZU, ali ne ide mi a nemam stvarno tih problema (misliš kriva kičma, loš položaj tela, itd?) jer idem i na jogu već 6 godina i inače stojim vrlo pravo, nego kao što rekoh, ovo na slici pokušavam da se "namestim" za slikanje, ali nisam baš vešt
            ali, da, treba da radim više na gornjem delu, jer mi noge mnogo bolje reaguju na vežbe od gornjeg dela tela. Noge su mi sad prevelike u odnosu na gornji deo, stvarno, vidim i ja, ali računam bolje neka ostanu veće, a ja da povećam gornji deo, pa će onda cela slika biti bolja. Nisam hteo da imam noge kao štapiće, pa sam preterivao sa čučnjevima i deadlifts malo
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Vegan iz Beograda

              Originally posted by vege
              Originally posted by Soner
              P.S Rekao bih po ovoj zadnjoj slici da imaš dosta posturalnih problema? Probaj malo ramene rotatore jačati, trapez, općenito stavi naglasak na upper back i tak to, možda ti malo pomogne
              joj, nemam, nego ja to pokušavam da zauzmem neku POZU, ali ne ide mi a nemam stvarno tih problema (misliš kriva kičma, loš položaj tela, itd?) jer idem i na jogu već 6 godina i inače stojim vrlo pravo, nego kao što rekoh, ovo na slici pokušavam da se "namestim" za slikanje, ali nisam baš vešt
              ali, da, treba da radim više na gornjem delu, jer mi noge mnogo bolje reaguju na vežbe od gornjeg dela tela. Noge su mi sad prevelike u odnosu na gornji deo, stvarno, vidim i ja, ali računam bolje neka ostanu veće, a ja da povećam gornji deo, pa će onda cela slika biti bolja. Nisam hteo da imam noge kao štapiće, pa sam preterivao sa čučnjevima i deadlifts malo
              To je to, tak i treba

              Što se tiče, posturalnih problema, onda sorry, my bad

              Nego, super, samo trenkaj dalje, mogao bi i ja svog starog malo natjerat da vježba, pohvalno je to što s 38 godina težiš boljem izgledu i zdravlju, malo je takvih ljudi, vjeruj mi
              Chill bro

              Comment


              • #8
                Re: Vegan iz Beograda

                Pozdrav



                Nije nama problem što si vegan, to je tvoje pravo i neće te nitko zbog toga izbaciti sa foruma.
                To je više tvoj problem jer su biljni proteini nepotpunog AK profila i jako teško dolazi do sinteze proteina koja je potrebna za izgradnju novog tkiva. Ne treba ti bolji dokaz za to od tvojih kg; fali ti dobrih desetak kg koje ćeš jako teško dobiti bez proteina animalnog porijekla.
                Sretno!
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Vegan iz Beograda

                  pozz
                  pa ima onaj vegić sa forum teretane sta super izgleda, samo ti pumpaj pa ce bit

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vegan iz Beograda

                    Originally posted by kelly
                    Pozdrav



                    Nije nama problem što si vegan, to je tvoje pravo i neće te nitko zbog toga izbaciti sa foruma.
                    To je više tvoj problem jer su biljni proteini nepotpunog AK profila i jako teško dolazi do sinteze proteina koja je potrebna za izgradnju novog tkiva. Ne treba ti bolji dokaz za to od tvojih kg; fali ti dobrih desetak kg koje ćeš jako teško dobiti bez proteina animalnog porijekla.
                    Sretno!
                    Hvala, drago mi je da ima medjusobnog uvažavanja, to je pohvalno!
                    Neka ovo bude moj mali eksperimet. Pa ako ne uspe, barem sam probao.
                    Ja sam za 6 meseci dobio 10 kg, tj sa kostura sam se doveo do ovog sad. Znam da će sad sledećih 10 kg biti malo teže, ali ja hoću da pokušam.
                    Dosta sam proučavao kombinovanje namirnica kako bi se imitirao sastav mesa, pa se nadam ipak nekim rezultatima. Naravno, nemam iluzije da ću da ikad postignem nešto fascinantno, ali se nadam kakvom-takvom sportskom izgledu. Pozdrav!
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vegan iz Beograda

                      Originally posted by FEARiTseLF
                      pozz
                      pa ima onaj vegić sa forum teretane sta super izgleda, samo ti pumpaj pa ce bit
                      hvala! a gde je taj vegić, imaš li neki link? Baš me zanimaju druga iskustva. Meni je teško, jer ne znam NIKOG uživo ko radi ovo isto što i ja, tj. pukušava nemoguće, hahhaha
                      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                      mind, it doesn’t matter.”

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vegan iz Beograda

                        @ soner
                        ma znam, to je baš šteta što se ljudi s godinama zapuste.
                        a za deadlifts i čučnjeve: kad sam istraživao šta je najvažnije za nabacivanje opšte mase, svuda hvalili te vežbe i ja onda počeo da ih radim kao sumanut. Jedno 3 meseca sam samo radio bench, deadlifts, čučnjeve i millitary press. Sve 5x5 uglavnom.
                        A od pre dva meseca sam se prebacio na manje težine, sa više ponavljanja.
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vegan iz Beograda

                          Originally posted by vege
                          Originally posted by FEARiTseLF
                          pozz
                          pa ima onaj vegić sa forum teretane sta super izgleda, samo ti pumpaj pa ce bit
                          hvala! a gde je taj vegić, imaš li neki link? Baš me zanimaju druga iskustva. Meni je teško, jer ne znam NIKOG uživo ko radi ovo isto što i ja, tj. pukušava nemoguće, hahhaha
                          evo ti

                          http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=17816

                          Comment


                          • #14
                            Re: Vegan iz Beograda

                            Pozdrav !

                            Comment


                            • #15
                              Re: Vegan iz Beograda

                              Originally posted by FEARiTseLF
                              Originally posted by vege
                              Originally posted by FEARiTseLF
                              pozz
                              pa ima onaj vegić sa forum teretane sta super izgleda, samo ti pumpaj pa ce bit
                              hvala! a gde je taj vegić, imaš li neki link? Baš me zanimaju druga iskustva. Meni je teško, jer ne znam NIKOG uživo ko radi ovo isto što i ja, tj. pukušava nemoguće, hahhaha
                              evo ti

                              http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=17816
                              otisao sam na ovaj link, i momak je stvarno lepo napredovao, ali koliko vidim jede meso, itd?
                              koji je od tih tamo vegan? Hvala unapred!
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment

                              Working...
                              X