Announcement

Collapse
No announcement yet.

Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

    Originally posted by Razor
    wauuuu, lijep članak tj. post, super objašnjeno za ljude, ajmo lily za moderatoricu
    http://therealnews.com

    Comment


    • #17
      Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

      el moze doci u toku treninga do katabolizma posto vidim da dosta njih pije nesto za sprecavanje katabolizma u toku treninga i da li je to stvarno potrebno piti ?El bi se trosili misici ako bi se nakon anaerobnog treninga odratio HIIT ili sta bi se desilo kad bi trcali 60 min nakon anerobnog treninga ?
      1994 rodjen sam ja pored reke Dunava xD
      Da bi bio pobednik ne moras da pobedis....
      Neko je talentovan za nesto a neko za nesto duro
      Neko dobije nesto a drugi dobije nesto drugo i uvek bi zeleo da ima ono sto ima drugi a....

      Comment


      • #18
        Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

        Hvala Lily

        Comment


        • #19
          Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

          hvala na tvome trudu!ovo treba sada detaljno prouciti ali tek sam na po puta!hvala jos jedanput!

          mozes i po meni za moderatora!!!!
          Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

          Comment


          • #20
            Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

            može li doći do katabolizma i istovremenog povećanja snage..? da li je povećanje težine s kojom neku vježbu izvodimo ujedno i pokazatelj da ne dolazi do katabolizma ili nije..? hvala..
            prilikom registracije na http://www.myprotein.com upišite referal code MP21830906 ..bodove za popust dobijemo i vi i ja..

            Comment


            • #21
              Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

              ajuj svaka cast... sve je ljepo skupljeno na jedno mjesto fino fino

              Comment


              • #22
                Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

                Originally posted by Končar
                može li doći do katabolizma i istovremenog povećanja snage..? da li je povećanje težine s kojom neku vježbu izvodimo ujedno i pokazatelj da ne dolazi do katabolizma ili nije..? hvala..
                povećanje težine ne može biti pokazatelj da ne dolazi do katabolizma
                jer, možeš povećavati i katabolizirati ako ne paziš na ostale faktore,
                opet netko povećava i ne katabolizira;

                katabolizam se tiče razgradnje mišićne mase (trošenje mišića za energiju potrebnu tijelu,
                dakle netko može imati puno snage a da nema tako veliku mišićnu masu, on je snažan i izdržljiv;
                dakle netko može imati povećanje snage (mitohondriji, ATP) a smanjenje mišića;
                kao kad gledam kad tipovi lome ruke, pa dođe žgoljavi i skuri nabildanog;
                to je šta ja mislim
                ako nije tak želim ispravak
                "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                Comment


                • #23
                  Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

                  kod nekoga tko trenira većinom po "bb principima" (rep range 6-12), povećanje težine je gotovo siguran dokaz da ne dolazi do katabolizma. Naravno, to vrijedi samo za kompound vježbe.
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #24
                    Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

                    Tako nešto, ali to ne mora značiti da je došlo i do rasta mišića, može biti posljedica povećanja količine potkožnog masnog tkiva.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Katabolizam mišića - kod anaerobnog i aerobnog treninga!

                      to nitko nije ni reko :P
                      samo govorim o održavanju mišića, tijekom, pretpostavljam, kcal deficita.

                      dok god su ti težine na većim vježbama iste, uz ok tehniku, mišići nigdje nejdu.
                      ne repam o politici možda bi trebo,
                      politika je mala ljadro još je nisam jebo

                      Comment

                      Working...
                      X