Announcement

Collapse
No announcement yet.

Puls 90, 30 god, Jeli to zabrinjavajuce visok puls u stanju mirovanja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puls 90, 30 god, Jeli to zabrinjavajuce visok puls u stanju mirovanja?

    Čisto informativno, probao sam i u vecernjim satima i ujutro nakon dorucka (zobene) i rezultat je isti..
    Kad stanem na traku, prije nego se i pokrenem puls mi je na 90 ..
    Visina: 193 tezina: 95 Dob: 30
    Jeli to zabrinjavajuce visok puls u stanju mirovanja?

  • #2
    Re: Puls? Otkucaji srca?

    Pa nije u mirovanju ako je nakon doručka, trebaš se umiriti skroz i onda mjeriti puls, najbolje dok ležiš.
    Normalan puls je 60-80 otkucaja.
    A možda ti ne valja pulsmetar, ako je to taj na traci za hodanje onda sigurno ne valja...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Puls? Otkucaji srca?

      Ja pulsmetru vjerujem jedino na tlakomjeru i onom na satu ako je traka na prsima... Inace ako je to onaj na traci, onda je jednako precizan kao i onaj na mobitelu sto preko kamere mjeri - tj. nije...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Puls? Otkucaji srca?

        Da, traka za trčanje technogym , stavim traku oko prsa i onda na traci na displayu pratim puls, sto nije to mjerodavno?

        Comment


        • #5
          Re: Puls? Otkucaji srca?

          Pulsmetri na tim spravama su uglavnom neprecizni/jeftini, osim ako nije neka vrhunska sprava.

          Pravi precizni pulsmetar imaš ovdje:

          http://www.building-body.com/forum/t...-otkucaja-srca
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Puls? Otkucaji srca?

            Procitao sam tvoje postove prije nego sam naceo temu, razmisljam si uzeti Polar sat Rx 400 pa na vise ovisi sto mi povoljnije uleti..a traka je vrhunska.. neznam.. mozda mi puls uistinu i je 90 u mirovanju jer sam nervozan pod stresom i mozda cak u fazi pretreniranosti...ujutro cu u krevetu kad oci otvorim prste na vrat i ako uspijem izmjeriti..

            Comment


            • #7
              Re: Puls? Otkucaji srca?

              Ja sam znao poslijepodne odspavati sat-dva sa njim, i kad se probudim odmah pogledam puls: meni je oko 57 u mirovanju.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Puls? Otkucaji srca?

                Originally posted by kelly View Post
                Ja sam znao poslijepodne odspavati sat-dva sa njim, i kad se probudim odmah pogledam puls: meni je oko 57 u mirovanju.

                bas surfam po ebay-u , skupi su uzasno.. neda mi se bacati pare na nesto bezvezno, treba mi nesto pouzdano do 100-tinjak dolara ako je moguce.. imas preporuke za neki model da znas da je dobar?

                Comment


                • #9
                  Re: Puls? Otkucaji srca?

                  Imaš ovdje odlične već od 400-500 kuna:

                  http://www.zonasrca.hr/proizvod.aspx?mode=1&IdMnf=1
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Puls? Otkucaji srca?

                    Originally posted by kelly View Post
                    Imaš ovdje odlične već od 400-500 kuna:

                    http://www.zonasrca.hr/proizvod.aspx?mode=1&IdMnf=1
                    Znam da te tlačim, ali imam povjerenje u tebe i tvoje iskustvo pa zamislimo da ti kupujes, odaberi jedan i reci mi koji si odabrao

                    Comment


                    • #11
                      Re: Puls? Otkucaji srca?

                      Ja sam kupio GT1 http://www.zonasrca.hr/proizvod.aspx...nel3cs&IdMnf=1
                      jer nisam baš bio pri lovi, ali ako ti nije problem uzmi si GT2 ili GT3. http://www.zonasrca.hr/proizvod.aspx...nel3cs&IdMnf=1
                      Moj prikazuje na naslovnoj samo otkucaje i postotak a ovi uz to prikazuju i vrijeme, tako da ne moraš stiskati gumbić da bi vidio koliko je sati.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Puls? Otkucaji srca?

                        Odlicno, izgleda da cu ih morati zvati sutra jer nevidim cijene nigdje..
                        Vrijeme mi ne predstavlja nista na tom satu tako da ako je razlika u cijeni veca uzet cu si kao i tvoj..ako je 100-150 kn gori doli onda mozda i gt2 ili gt3 ..bit cu pametniji kad vidim cifre, ugl...hvala

                        Comment


                        • #13
                          Re: Puls? Otkucaji srca?

                          Ako ti ne znači još bolje, jeftinije ćeš proći, inače svi oni točno mjere otkucaje, razlika je samo u tim dodatnim funkcijama.

                          Ljepše je trenirati kada znaš gdje si sa otkucajima...
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Puls? Otkucaji srca?

                            EEeee tocno to javim cjene ovdje kad saznam... mozda nekog jos bude zanimalo

                            Comment


                            • #15
                              Re: Puls? Otkucaji srca?

                              ako si hoćeš najtočnije izmjerit puls u mirovanju onda fino sjedneš i prstima pipaš puls palčane arterije i gledaš na sat i brojiš hehe... tako mi u bolnici mjerimo ako hoćemo najtočnije izmjerit... to što aparati govore, to je sve bezeze...
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X