Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo

    E ovako poceo sam ici u teretanu,.. prije toga sam malo dizao bench i tako to,.. zavnisno od skupine misica koje radim uvijek sam dobijao upale,.. posebno sise, ledja, tricepa, noge,.. ali to nije bio slucaj sa bicepsom,. to je misic koji mi se gotovo nikad ne upali , zadnji put je to bilo prije mjesec dana kada sam nakon duzeg vremena odradio trening,. ali sada nista,. jucer sam u teretani radio sise i biceps i dao sve od sebe,. biceps sam se bas potrudio ,. radio sam skotovu sa 30-40kg,
    cheating, pumpanje sa bucicama ,. ali danas kad sam se probudio ocjecam upalu sise, malo ledja, cak i trbusnih jer sam ih radio juce,. ali biceps ni malo,.Pa me zanima da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo,. moze se raci da sam malo i u depresiji,. pa ako neko moze da mi kaze malo vise o tome i samoj upali, i da li cu napredovat ako ne dobijam upaluu ?? Hvala unaprijed !!!

  • #2
    Re: Upala-problem

    biceps je takav niti ja ga ne osječam i nikad me nije bolio s njim mogu vježbati kolko oču i neče me bolit kad vježbaš bicepse trebaš imati granice jer je vrlo vjerojatno da češ ga pretrenirati a da nisi ni skužio kao ja par puta kolko radiš serija sa bicepsom i sa kolko kila?
    http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

    Uploaded with ImageShack.us

    Comment


    • #3
      Re: Upala-problem

      Pa jucer sam radio skotovu 2 serije sa 30, 2 sa 40,.. a cheating 3 serije sa 40,.. i pumpanje sam radio 4 serije po 18,. sad neznam koliko je bilo u bucicama mozda 15kg,. tek sam poceo pa nezz,. ako znate koje su vjezbe najbolje i koje tezine volio bih da cujem neke savjete

      A dario da li i bez upale primjetis napredakk ??

      Comment


      • #4
        Re: Upala-problem

        upala nije povezana sa rastom mišića, barem nema još nikakvih istraživanja koje to potvrđuju, tako da nemaš brige
        Originally posted by darios
        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

        Comment


        • #5
          Re: Upala-problem

          Promeni program vezbi i videces da ce biti razlike, mozda ne radis dovoljno zestoko, ili se misic navikao na vezbe, a mozda koristis i male kilaze... Imas na forumu dosta vezbi, a ja ti preporucujem 5x5 ili mozes da radis samo negativan deo pokreta(spustanje)
          Igla je tvoj prijatelj

          Comment


          • #6
            Re: Upala-problem

            Upala može bit i dobar i loš znak- Ili je znak efikasnog treninga, ili je znak pretreniranosti.

            Sama upala znači da si šokira svoje mišiće i cijepao ih, a to cijepanje ti izaziva tu "neugodnu" bol (meni ugodnu) i na taj način tjeraš mišić na rast. I tako nakon svake upale, "cijepanjem" nastaje sve više jačih i večih vlakana šta znači da postaje mišić veći, snažniji i izdržljiviji - ovisno o treningu.

            Naravno, sve ovo gori je primjer od efikasnog treninga, kod pretreniranosti usporavaš rast mišića
            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

            Comment


            • #7
              Re: Upala-problem

              Originally posted by kerabhf View Post
              Pa jucer sam radio skotovu 2 serije sa 30, 2 sa 40,.. a cheating 3 serije sa 40,.. i pumpanje sam radio 4 serije po 18,. sad neznam koliko je bilo u bucicama mozda 15kg,. tek sam poceo pa nezz,. ako znate koje su vjezbe najbolje i koje tezine volio bih da cujem neke savjete

              A dario da li i bez upale primjetis napredakk ??
              da i bez upale primjetim veliki napredak čak i veči nego sa upalom sad govorim za druge mišiče jer za bicepse nikad nisam imao upalu xD prije sam radio veliku pogrešku pošto sam za druge mišiče dobio upale nakon svakog treninga a za biceps nisam mislio sam da ne vježbam dovoljno za biceps pa sam povečao broj serija sa 15 kg po ruci radio sam 7do8 serija i opet nije bilo upale i primjetio sam da su mi bicepsi jednostavno stali u razvoju naspram drugih mišiča zbog tolikih serija zato što sam ih pretrenirao a da nisam niti osjetio takvi su ti bicepsi sad radim max 3 do 4 serije sa bicepsima 15kg po ruci i opet ne osjetim upali niti ikakvo žarenje ali primjetio sam da mi lijepo napreduju u odnosu na onih ludih 7 do 8 serija zato sam ti napisao u prethodnome postu da sa bicepsima trebaš imati granica nisu kao drugi mišiči pretrenirat češ ih a da niti sam nečeš primjetiti za nji jednostavno moraš imati osječaja i moraš si odrediti granice smanji broj serija samo na pola i vježbaj tako neko vrijeme i povečavaj kilažu i serije kako misliš da je najbolje ali nemoj pretjerati
              http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

              Uploaded with ImageShack.us

              Comment


              • #8
                Re: Upala-problem

                Dok treniras biceps, moras da osecas jaku bol jer to je jednostavno takav misic. A na kraju pump u ruci ne moze da izostane... jer kazes da ne osecas 'zarenje' pa ne znam na sta mislis?

                Comment


                • #9
                  Re: Upala-problem

                  Jasno je dokazano da upala ne znaci dobar trening,jer prozilazi iz faktora koji su doveli do cijepanja vlakana koja nisu neophodna za rast misica.Čak to i da je upala dobar trening spada među jedne od najčešćih laži(mitova) o bodybuildingu.Ne kažem da upala nekad ne znaci i dobar trening,ali o navedenome sam dosta citao.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Upala-problem

                    Originally posted by Godzilla View Post
                    Dok treniras biceps, moras da osecas jaku bol jer to je jednostavno takav misic. A na kraju pump u ruci ne moze da izostane... jer kazes da ne osecas 'zarenje' pa ne znam na sta mislis?
                    ja za biceps ne osječam ništa jedino što mi se napumpa u treningu ali boli i žarenja nema
                    http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                    Uploaded with ImageShack.us

                    Comment


                    • #11
                      Re: Upala-problem

                      Originally posted by darios View Post
                      ja za biceps ne osječam ništa jedino što mi se napumpa u treningu ali boli i žarenja nema
                      a izmorenosti? otkazivanja mišića? bez toga meni trening bicepsa nije....pa, trening bicepsa, dok mi uteg ne ispadne iz ruke, nije to to
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo

                        Ja poslje treninga bicepsa osjećam zategnutost,cvrsce izgleda,a bol je u nekom kratkom periodu izražena.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo

                          sami teoreticari

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li to sto nema upale znaci da misic ne raste ili nesto drugo

                            Takodjer osjecam isto kao Nixa. Dok radim biceps dajem max od sebe i osjecam da je pun krvi , da je zategnut da ga ne mogu pomaci i to mi se uvjek svidja. I nakon pola sata-sat vrati se u normalno.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Upala-problem

                              Originally posted by Aquila_hr View Post
                              a izmorenosti? otkazivanja mišića? bez toga meni trening bicepsa nije....pa, trening bicepsa, dok mi uteg ne ispadne iz ruke, nije to to
                              dižem ja njega dok nemogu niti 2kg više dič al ne osječam nikakvu bol niti izmorenost jednostavno ko da mi nakon dugog treninga netko zablokira ruku do jedne točke i više nemogu dič to je inače do polovine podizaja al ne osječam izmorenost bol niti žarenje jednostavno imam osječaj ko da mi je netko zabio šipku preko cjele ruke i nemogu dič preko pola ali bol još nisam osjetio?
                              http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                              Uploaded with ImageShack.us

                              Comment

                              Working...
                              X