Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta mislite o ovim suplementima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta mislite o ovim suplementima

    Pozdrav još jednom.

    Evo ukratko ću, pošto sam u velikoj dilemi, a žurim.
    Dakle, visok 1.90, oko 85kg s tim da imam što bi se reklo "teške kosti" (imam i neke slike u galeriji pa pogledajte)..

    Znači, treniram evo mjesec i nekih 15ak dana, aktivno, trudim se što više mogu, ali evo sad po prvi put hoću da uzmem neke suplemente, pa se dvoumim, neki kažu whey i kreatin, neki gainer i kreatin...

    Uglavnom evo šta sam pronašao, i šta bi mi odgovaralo, a vi recite da li bi mi ovo pomoglo.,..

    MASS UP GAINER 5kg ActivLab u komebinaciji sa CREATINE MONOHYDRATE PURE, 800g - QNT KREATIN

    imam još kupljenu dextrozu, od activlaba, pakovanje od 1000gr, da li to da pijem sa gainerom i kreatinom, ili ??

    Pozdrav

    Svi savjeti dobrodošli

  • #2
    Re: Šta mislite o ovim suplementima

    Originally posted by cepsbi View Post
    Pozdrav još jednom.

    Evo ukratko ću, pošto sam u velikoj dilemi, a žurim.
    Dakle, visok 1.90, oko 85kg s tim da imam što bi se reklo "teške kosti" (imam i neke slike u galeriji pa pogledajte)..

    Znači, treniram evo mjesec i nekih 15ak dana, aktivno, trudim se što više mogu, ali evo sad po prvi put hoću da uzmem neke suplemente, pa se dvoumim, neki kažu whey i kreatin, neki gainer i kreatin...

    Uglavnom evo šta sam pronašao, i šta bi mi odgovaralo, a vi recite da li bi mi ovo pomoglo.,..

    MASS UP GAINER 5kg ActivLab u komebinaciji sa CREATINE MONOHYDRATE PURE, 800g - QNT KREATIN

    imam još kupljenu dextrozu, od activlaba, pakovanje od 1000gr, da li to da pijem sa gainerom i kreatinom, ili ??

    Pozdrav

    Svi savjeti dobrodošli

    Pozdrav i tebi.
    Možeš ti uzet gainer,ali mislim da je tu lovu koju ćeš kod gainera dat za šećer(velikim dijelom) bolje uložiti u prehranu.Znači kupi whey i creatin monohydrate,želiš li da se lakše muti u vodi uzmi onaj koji je mikroniziran.Uz to s wheyem nakon treninga koristi i dextrozu.
    Don't be afraid to fail.

    Comment


    • #3
      Re: Šta mislite o ovim suplementima

      Originally posted by miracc123 View Post
      Pozdrav i tebi.
      Možeš ti uzet gainer,ali mislim da je tu lovu koju ćeš kod gainera dat za šećer(velikim dijelom) bolje uložiti u prehranu.Znači kupi whey i creatin monohydrate,želiš li da se lakše muti u vodi uzmi onaj koji je mikroniziran.Uz to s wheyem nakon treninga koristi i dextrozu.
      Da da, razumijem to.

      Ali vidi jednu stvar, reklo mi je dosta likova da bi meni najbolje bilo uzeti gainer za početak, jer će me on najviše "pogurati", zato jer sam mršav, a protein ću morati uzimati puno duži period da bi se vidjele neke promjene, koliko je to tacno

      Comment


      • #4
        Re: Šta mislite o ovim suplementima

        Mozes i bez gainera ako sredis prehranu... Pa ces vidit kako kilogrami idu gore
        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

        Comment


        • #5
          Re: Šta mislite o ovim suplementima

          Originally posted by George St-Pierre View Post
          Mozes i bez gainera ako sredis prehranu... Pa ces vidit kako kilogrami idu gore

          Pa što se ishrane tiče, nisam baš ni u mogućnosti da imam 5-6 obroka, jedva i 3 imam, nije da ja neću, da ne mogu, već jednostavno ne stignem od posla, al trudim se što zdravije da jedem ako ništa..

          Comment


          • #6
            Re: Šta mislite o ovim suplementima

            Originally posted by cepsbi View Post
            Da da, razumijem to.

            Ali vidi jednu stvar, reklo mi je dosta likova da bi meni najbolje bilo uzeti gainer za početak, jer će me on najviše "pogurati", zato jer sam mršav, a protein ću morati uzimati puno duži period da bi se vidjele neke promjene, koliko je to tacno
            E pa nije točno. Ti trebaš uzeti whey (kreatin po želji) i puno jesti. Ne sad 3 obroka kao što ti kažeš nego 6 minimalno ako želiš masu. Ako ti je to problem, onda ovo nije za tebe...

            Imam dojam da previše očekuješ od suplemenata. Vjeruj mi da nisu čarobni...

            Comment


            • #7
              Re: Šta mislite o ovim suplementima

              Originally posted by Matej1996 View Post
              E pa nije točno. Ti trebaš uzeti whey (kreatin po želji) i puno jesti. Ne sad 3 obroka kao što ti kažeš nego 6 minimalno ako želiš masu. Ako ti je to problem, onda ovo nije za tebe...

              Imam dojam da previše očekuješ od suplemenata. Vjeruj mi da nisu čarobni...
              Ne mora 6-7 moze na 4-5 obroka ali da drzi kalorije u suficitu i proteine visoko

              Comment


              • #8
                Re: Šta mislite o ovim suplementima

                Originally posted by cepsbi View Post
                Da da, razumijem to.

                Ali vidi jednu stvar, reklo mi je dosta likova da bi meni najbolje bilo uzeti gainer za početak, jer će me on najviše "pogurati", zato jer sam mršav, a protein ću morati uzimati puno duži period da bi se vidjele neke promjene, koliko je to tacno
                i meni su svasta rekli..
                sad ti meni objasni jel bolje koristit whey i dekstrozu ili gainer racunajuci na ovo:
                whey+dekstroza = 25g proteina, 40-80g ugljikohidrata - oko 10kn "porcija"
                gainer = 10-15g proteina, 80g ugljikohidrata - 10 kn "porcija"

                ne zamaraj se suplementima jer ti nisu potrebni, samo jedi, jedi i jedi i to je jedini nacin kako ces postat velik..
                vjeruj mi, niko nije narasto od wheya ili gainera..
                WHEN YOUR GOING THROUGH HELL, KEEP GOING.

                Comment


                • #9
                  Re: Šta mislite o ovim suplementima

                  Originally posted by Karlo120 View Post
                  i meni su svasta rekli..
                  sad ti meni objasni jel bolje koristit whey i dekstrozu ili gainer racunajuci na ovo:
                  whey+dekstroza = 25g proteina, 40-80g ugljikohidrata - oko 10kn "porcija"
                  gainer = 10-15g proteina, 80g ugljikohidrata - 10 kn "porcija"

                  ne zamaraj se suplementima jer ti nisu potrebni, samo jedi, jedi i jedi i to je jedini nacin kako ces postat velik..
                  vjeruj mi, niko nije narasto od wheya ili gainera..
                  Ma nisam ja ni očekivao da će me gainer učiniti velikim, već želim samo da me pogura malo s kilažom, pošto jednostavno ne mogu imati tih 4-5 obroka, hranim se zdravo koliko mogu, ne jedem salame, paštete, brzu hranu, kole i to, sve sam izbacio vec odavno, znaci samo čorbe, sirevi, riža, piletina, tuna...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Šta mislite o ovim suplementima

                    Originally posted by Matej1996 View Post
                    E pa nije točno. Ti trebaš uzeti whey (kreatin po želji) i puno jesti. Ne sad 3 obroka kao što ti kažeš nego 6 minimalno ako želiš masu. Ako ti je to problem, onda ovo nije za tebe...

                    Imam dojam da previše očekuješ od suplemenata. Vjeruj mi da nisu čarobni...
                    Zamolio bih te da ne pametuješ previše, takvi komentari "ako ti je to problem onda ovo nije za tebe" su smješni i bespotrebni, znači naći ću ti 100 likova koji su se, hajde da kažem nabildali na pašteti, salami, znači normalnoj ishrani, sa normalna 3 obroka.Tu i tamo uleti neka riba, meso, ali nikakve promjene u ishrani uglavnom, sve što je ranije jeo, to je i nastavio. Ne kažem ja da se ne treba zdravo hraniti, i što više proteina unositi, al ako neko nije u mogućnosti onda nemoj da se preseravaš i pišeš gluposti..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Šta mislite o ovim suplementima

                      Originally posted by cepsbi View Post
                      Zamolio bih te da ne pametuješ previše, takvi komentari "ako ti je to problem onda ovo nije za tebe" su smješni i bespotrebni, znači naći ću ti 100 likova koji su se, hajde da kažem nabildali na pašteti, salami, znači normalnoj ishrani, sa normalna 3 obroka.Tu i tamo uleti neka riba, meso, ali nikakve promjene u ishrani uglavnom, sve što je ranije jeo, to je i nastavio. Ne kažem ja da se ne treba zdravo hraniti, i što više proteina unositi, al ako neko nije u mogućnosti onda nemoj da se preseravaš i pišeš gluposti..
                      To mozda prva 3 mjeseca treninga poslije ce ***** rasti od paštete....

                      Comment


                      • #12
                        Re: Šta mislite o ovim suplementima

                        Originally posted by Viper View Post
                        To mozda prva 3 mjeseca treninga poslije ce ***** rasti od paštete....
                        Moguće, ne znam stvarno, nisam došao da se raspravljam ovdje, i kažem opet, ishrana je majka bodybuildinga, važnija i od samog treninga, ali kad neko ne može onda ne može.

                        Držaću se pasulja, riže, kuhanog kupusa, čorbi pa ćemo vidjet šta će biti

                        Comment


                        • #13
                          Re: Šta mislite o ovim suplementima

                          Originally posted by cepsbi View Post
                          Moguće, ne znam stvarno, nisam došao da se raspravljam ovdje, i kažem opet, ishrana je majka bodybuildinga, važnija i od samog treninga, ali kad neko ne može onda ne može.

                          Držaću se pasulja, riže, kuhanog kupusa, čorbi pa ćemo vidjet šta će biti
                          Uvjek moze... najbitnija je organizacija u ovom sportu ako nemas organizaciju okroka, odmora ***** ces ista napraviti a ti kako hoces.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Šta mislite o ovim suplementima

                            Originally posted by Viper View Post
                            Uvjek moze... najbitnija je organizacija u ovom sportu ako nemas organizaciju okroka, odmora ***** ces ista napraviti a ti kako hoces.
                            Ma s tim nemam probelma, imam i plan rada, i odmaram redovno, sve je touredu.

                            I na kraju, šta ti misliš? protein+kreatin ili gainer+kreatin?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Šta mislite o ovim suplementima

                              Originally posted by cepsbi View Post
                              Moguće, ne znam stvarno, nisam došao da se raspravljam ovdje, i kažem opet, ishrana je majka bodybuildinga, važnija i od samog treninga, ali kad neko ne može onda ne može.

                              Držaću se pasulja, riže, kuhanog kupusa, čorbi pa ćemo vidjet šta će biti
                              Šta ne može?

                              Sretno s 3 obroka dnevno!!!!!!!!!!! Znači ti moraš dnevno jesti 170g proteina da bi rastao. I to raspodijeli u tri obroka. Tu smo već zapeli, a još ima milijun stvari...

                              EDIT: Svi mi imamo 100 likova na ulici u svim aspektima života koji su u nečemu ''uspješniji''. Ako tako razmišljaš ''znam xy likova koji su na abc i imaju ruku opsega 50cm'' nećeš daleko dogurati. Svaki je čovjek jedinstven. Gledaj sebe, a ne druge i pusti ulicu...
                              Last edited by Matej1996; 18-11-13, 00:52.

                              Comment

                              Working...
                              X