Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trebam par savjeta..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebam par savjeta..

    Pozdrav!

    Idem s prijateljem u teretanu 2 mjeseca, ovo nam je treci sad. Posto smo jos uvijek pocetnici htjeli bi par savjeta.

    E sad, imam 64 kilograma i visok sam otprilike 1,80m. Imam 15 godina. Kada sam krenuo imao sam oko 62 kilograma tako da polako dobivam masu ali svejedno hocu par savjeta. Sad da prijedem na pitanja.

    Koliko bi u tjednu bilo najbolje ici puta u teretanu? Trenutno idemo 3 puta tjedno zavisi kada nemamo nikakvih obveza zbog skole.

    Sto najbolje jesti poslije treninga? Trenutno ne jedem nista posebno, ono sto mi roditelji spreme. Cesto pojedem voca, smanjio sam unos nezdrave hrane, cips i te gluposti.

    Sa koliko kilograma raditi? Prvi mjesec kada smo krenuli poceli smo sa 15 kilograma (noge, prsa, lopatice, triceps, ramena), sljedeci mjesec kada smo se malo navikli prebacili smo na 20 kilograma i ovaj mjesec cemo 20 kg a onda planiramo prijec na 25 i tu se zadrzat neko vrijeme. Biceps radimo 5 kilograma na svaku ruku iako mozemo vise ali necemo pretjerat sa tezinom.

    Trebam li svaki trening raditi odredeni dio tijela ili sve odjednom? Mi kada dodemo odradimo sve, noge, trbusne, donji dio leda, prsa, lopatice, biceps, triceps, ramena..

    Sa koliko godina je najbolje krenuti u teretanu? Obadvojca imamo 15 godina.

    Ako nesto krivo radimo molim vas da nas ispravite zato sto smo pocetnici, hvala puno!

  • #2
    Re: Trebam par savjeta..

    Sve ti zavisi kakav ti je program i kako ti tijelo kaže. Ako imaš upale ne ideš dok te ne prođu, ali inače, svaki drugi dan, iako ja idem svaki dan, kažem sve zavisi. Poslije treninga ti idu P+UH, neznam ako piješ whey protein (protein u prahu), on ide odmah poslije treninga + glukoza (nje imaš u DM-u za uzet, za 12/13kn 500g, znači, uz proteine si staviš 30tak grama nje), i onda pola sata od treninga kruti obrok koji se sastoji od P+UH. Znači najjednostavnije ti je piletina i riža.
    Najbolje bi ti bilo kada bi svaki trening radio određeni dio tijela jer ćeš bolje odraditi trening i ovi full body je više za početak da se navikneš. Možeš ti u teretanu ići i sa 15 godina ne brini (i ja bi krenuo rano da su mi moji dali, ali eto, tek sada shvaćaju da mi je teretana pomogla kod nekih stvari)..
    I svaki trening ciljaj da napraviš više i jače od prošlog, znači diži postepeno težine, kada ne možeš više težinu dizati, diži ponavljanja i tako vrti. Eto, nadam se da sam ti pomogao, ako imaš pitanja slobodno pitaj!
    Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

    "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

    https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

    Comment


    • #3
      Re: Trebam par savjeta..

      1. 4-5 dana sve zavisi kako radiš
      2. whey + dex ( možeš ubaciti kreatin,bcaa)
      3. Tako sam i ja počeo sa malom težinom nažalost.. Daj svoj maksimum .. Velikim težinama mišić potičeš na rast..
      4. Pa napravi si plan treninga ne možeš svaki dan raditi sve .. imaš na forumu kvalitetnih programa..
      5. Ja sam krenuo sa 17 :/
      Formula je volja!

      Comment


      • #4
        Re: Trebam par savjeta..

        Hvala vam puno! Nepijem nikakve proteine, gdje ima za kupiti taj protein u prahu i koliko kosta otprilike? (Sori ak je glupo pitanje) :P

        Budem si ubacio piletinu i rižu poslije svakog treninga i naravno proteina u glukoze kada nabavim.

        Jos mjesec dana cu ovako raditi sve pa cu se javiti vama ako nije problem da mi osmislite neki plan treninga? Ali uzmite u obzir da sam uplatio 3 puta tjedno. Imam i opciju da mogu svaki dan ici za 400 kuna ali to cu tek poslije ima vremena.
        Last edited by Yoman282; 14-01-14, 01:07.

        Comment


        • #5
          Re: Trebam par savjeta..

          http://www.building-body.com/shop/

          Pa napravi si sam plan treninga kako ti odgovara..
          Formula je volja!

          Comment


          • #6
            Re: Trebam par savjeta..

            Imaš ga tu na web shop-u. Pa imaš ih od 250kn (900g) do 400 +kn (2.3kg+) . Slobodno se javiš nije problem, iako ti savjetujem da prvo pročitaš tu na forumu teme koje imaš o treninzima, prehrani, puno toga se može naći.. Čovječe, pa skupa je ta teretana, ja plaćam 150kn mjesečno, svaki dan idem osim nedjelje.. imam sreće, rekao bih. Okej, ako ideš 3 dana tjedno, onda možeš raditi prsa + biceps + trbušni, pa drugi trening, leđa + triceps i onda zadnji trening, noge + ramena. Znači više manje osnovne vježbe koje se rade, guraš se što više i što jače, jedi ko da nema sutra, i biti će rezultata!
            Slobodno se javi/pitaj ako imaš kakvih pitanja!
            Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

            "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

            https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

            Comment


            • #7
              Re: Trebam par savjeta..

              OK! Hvala ti puno javim ti se u PM ako budem imao jos pitanja, moze?

              Laku noc.

              Comment


              • #8
                Re: Trebam par savjeta..

                Nemas problema!
                Pozdrav!
                Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                Comment


                • #9
                  Re: Trebam par savjeta..

                  http://www.building-body.com/forum/t...%A0to-da-jedem
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment

                  Working...
                  X