Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomažu li rukavice za vježbanje kod dizanja većih kilaža?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Rukavice pomazu?

    Originally posted by Dača View Post
    Promenio si avatar, pa te nisam odmah prepoznao... Iskreno, mene je iznenadilo da je to tebe iznenadilo?

    Bilo je puno priča o tome... To je upravo jedan od razloga zašto mnogi bilderi ne praktikuju da rade DL....

    Ti si skoro ojavljivao svoje klipove sa DL. Kod DL ruke moraju faktički biti konopci, inače možeš da pokidaš sve živo...

    A ako su ruke konopci, onda su gurtne sasvim razumljiv nastavak istih, u DL...

    Nekorišćenje gurtni, je po mom skromnom mišljenju, preduslov za cepanje bicepsa....

    Pogledaj klipove "DL biceps tear" niti jedna jedina povreda bicepsa nije nastala sa gurtnama....
    Promijenit cu hvat ili ubacit gurtne, ali samo za jace serije preko 100kg ili? Ne zelim si ovako sjebat biceps.
    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
    ----------------------------------------------------------------
    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

    Comment


    • #32
      Re: Rukavice pomazu?

      Originally posted by Toorop View Post
      Maximuse, ova fraza, smrci kreatin analno. To ti je sad postalo kao signature, a?
      Nisan je ja patentira, al mislin da taj savjet moze pomoc najvecem broju pocetnika pa sirim mudrost.

      Originally posted by kelly View Post
      Nikad nisam koristio rukavice, ili magnezij ili spužve, ali samo zbog znojavih ruku.]
      Pa magnezij se zbog znojnih ruku i koristi... Isusi ruku potpuno. Moran priznat da nisan svatia sta si tia rec ovime?

      Originally posted by Premium.Better View Post
      Koliko je ozbiljna ova ozljeda? Ja radim mixed hvat, a ovo me poprilicno iznenadilo.
      Poprilicno ozbiljna. Imas u teretani par likova sa puknutim bicepsima, pokazen ti ako ih vidimo.

      Originally posted by Dača View Post
      To je upravo jedan od razloga zašto mnogi bilderi ne praktikuju da rade DL....
      Nekorišćenje gurtni, je po mom skromnom mišljenju, preduslov za cepanje bicepsa....
      Pogledaj klipove "DL biceps tear" niti jedna jedina povreda bicepsa nije nastala sa gurtnama....

      Bilderi ne rade DL jer uzimaju winstrol i svasta nesto, a koliko je meni poznato te stvari poprilicno ukrucuju i samim time povecavaju vjerojatnost pucanja. Ovo je nekakvo anegdotalno znanje, dosta ljudi kojima je pukla tetiva su rekli da su tada bili na winstrolu. Ako je to istina, naturalcima su sanse za pucanje znacajno manje, al ne isplati se riskirat.

      Vecina ljudi gurtne koristi na double overhand hvatu(najsigurniji), tako da dio razloga lezi i u tome. Dalje, gurtne sprijecavaju klizanje i rotaciju sipke u ruci, sta je opet veliki problem kojeg ljudi pokusavaju rjesit mixed gripom. Gurtne na mixed gripu takodjer umanjuju sanse za pucanje,iako mi to nema smisla, kad vec koristis gurtne, radi s DO hvatom. U double overhandu je lakse koristit latove da zatezu ruke i sipku uz tijelo(ruke su tu poluge), dok recimo ako sipka malo pobigne naprid na mixed gripu, aktiviras biceps i pokusas i njime vuc i aj bok.

      Sve u svemu, na snazi hvata nisan nikad radia a bez problema izguran seriju sa 160kg sa DO, a sve preko toga hook grip(takodjer DO, samo drugaciji polozaj prstiju). Uz malo rada na gripu, mislin da su gurtne velikoj vecini ljudi nepotrebne do radne serije, a gurtne bi tada rokistia ssamo u slucaju da hook grip boli(zna se desit).

      Comment


      • #33
        Re: Rukavice pomazu?

        Originally posted by Maximus1950 View Post

        Pa magnezij se zbog znojnih ruku i koristi... Isusi ruku potpuno. Moran priznat da nisan svatia sta si tia rec ovime?
        Pa to sam i rekao, ali možda nije potpuno shvaćeno, evo da dodam jednu riječ pa će biti jasnije:
        "Nikad nisam koristio rukavice, KORISTIM ili magnezij ili spužve, ali samo zbog znojavih ruku."
        Onako se može shvatiti da ne koristim ni rukavice, ni magnezij ni spužve.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #34
          Re: Rukavice pomazu?

          Malo me poremetilo kad sam ovo sazna haha... nista minjat cu hvat i gotovo, nikad nisan ima problema s ispadanjem sipke, klizanjem, znojnim rukama itd. Gurtne ce mi vjerovatno bit nepotrebne. Hook grip mi nikad nije odgovara.

          Probat cu sljedeci tjedan double overhand, ako bude komplicirano s hvatom na randoj seriji ubacit cu gurtne.

          Goodbye my mixed grip, forever
          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
          ----------------------------------------------------------------
          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

          Comment


          • #35
            Re: Rukavice pomazu?

            Originally posted by kelly View Post
            Pa to sam i rekao, ali možda nije potpuno shvaćeno, evo da dodam jednu riječ pa će biti jasnije:
            "Nikad nisam koristio rukavice, KORISTIM ili magnezij ili spužve, ali samo zbog znojavih ruku."
            Onako se može shvatiti da ne koristim ni rukavice, ni magnezij ni spužve.
            Hahah meni je intonacija bial sasvim drugacija dok san cita pa san krivo i svatia.
            I bilo mi je cudno jer znan da si ti bia weightliftingu, kreda ti nije strana.


            @premium: hahaha nekome se svit okrenia naopako a
            Moj savjet ti je da nabavis kredu, dosta ce ti olaksat. A sta je bia problem kod hook gripa?

            Comment


            • #36
              Re: Rukavice pomazu?

              Originally posted by Premium.Better View Post
              Malo me poremetilo kad sam ovo sazna haha... nista minjat cu hvat i gotovo, nikad nisan ima problema s ispadanjem sipke, klizanjem, znojnim rukama itd. Gurtne ce mi vjerovatno bit nepotrebne. Hook grip mi nikad nije odgovara.

              Probat cu sljedeci tjedan double overhand, ako bude komplicirano s hvatom na randoj seriji ubacit cu gurtne.

              Goodbye my mixed grip, forever
              Dobro de, pa ne boj se.... Od njih milion koji rade DL, neka nekih 500 pocepaju biceps... To i dalje nije tako veliki procenat...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #37
                Re: Rukavice pomazu?

                Mene zanima samo jedna stvar u ovome. Događa li se to samo kad aktiviraš biceps, tj. kad ruka nije sasvim ispružena?
                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                ----------------------------------------------------------------
                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                Comment


                • #38
                  Re: Rukavice pomazu?

                  Originally posted by Premium.Better View Post
                  Mene zanima samo jedna stvar u ovome. Događa li se to samo kad aktiviraš biceps, tj. kad ruka nije sasvim ispružena?
                  Tako je!!!!
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #39
                    Re: Rukavice pomazu?

                    Originally posted by Dača View Post
                    Tako je!!!!
                    e onda nema problema. To je vise manje stvar koncentracije.

                    Mixed grip
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #40
                      Re: Rukavice pomazu?

                      Kada si priko 90% 1RM koncentracija nije nesto na sta bi se uzda u vezi prevencije pucanja tetive bicepsa.

                      Ja san realan, sanse za takvo nesto su male, pogotovo naturalcu. Al nisan spreman riskirat niti 0.00001% sansu ako iman alternativu koja je jednako dobra.

                      A neproporcionalan razvoj i disbalans zbog razlicitog polozaja ruku je recimo vec realan problem. Naravno, pitanje je koliko jedna serija(pod uvjetom da samo na radnoj koristis MG) moze utjecat na to... Opet, ni to nisan spreman riskirat.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Rukavice pomazu?

                        Ja koristim rukavice za zgibove i pomazu stvarno, inace bi znao odustat u pola serije zbog pucanja zuljeva na rukama i bolova. I nema tog zadbeljanja koje ce pomoc ako sipka za zgibove nije oblozena, bar ne u mom slucaju... Kod dl nemam takvih problema pa ih ne koristim.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Rukavice pomazu?

                          Originally posted by Maximus1950 View Post
                          Nisan je ja patentira, al mislin da taj savjet moze pomoc najvecem broju pocetnika pa sirim mudrost.

                          hvala što širiš mudrost


                          meni su gurtne ili neko pomagalo sasvim u redu na radnim serijama, pa nečeš propustit 2-3 ponavljanja radi hvata, nema smisla.

                          hook grip nisam nikad pokušavao, nekako djeluje bolno, al budem nekad sigurno
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment

                          Working...
                          X