Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li bi trebao ici na definiciju ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li bi trebao ici na definiciju ?

    Eh pozdrav.Ovako imam 16 godina visok sam oko 182cm, u teretanu idem već oko 9 mjeseci prvih nekoliko sam mršavio i nisam se zamarao sa masom definicijom i sa tim bilo mi je bitno samo da smršam.Tad sam imao ko 77 kila i spao sam na 72 kile i evo posljednjih 5 mjeseci radim masu ali mozda zadnjih 2 mjeseca da baš pazim na ishranu pijem redovno šejkove i tako.Uzimao sam nanoxov protein tri kutije sam popio i jedan mjesec kreatina(sa fazon punjenja) iako kreatin nije imao neki poseban efekt na mene valjda sam taj tip osobe koji vec ima dovoljno kreatina u svojim mišicima.Eh sada bi trebao oko 7. aprila krenuti sa definicijom jer ne sviđa mi se previše mase pogotovo što sam još tinejdžer i u razvoju a i prije ljeta da malo skinem ovo stomaka što je ostalo iako nije stvarno puno.Uglavnom trener mi je rekao da mi je najbolje na definiciji uzimati whey+glutamin+kreatin+bcaa i to cu vjerovatno uraditi jer ja zelim da izdefinišem masu a ne da gubim mišicnu masu kao što vecina radi kada ide na definiciju..Evo i par slikica kako je to izgledalo kada sam krenuo kako to izgleda sada ako vas šta interesuje neki bitan podatak da nisam naveo recite pa nije problem

    Slikano mozda dvije sedmice prije nego što cu krenuti u teretanu oko augusta:

    forum1.jpg

    Ovo je prije 2 mjeseca: forum2.jpg

    A ovo je neka generalna usporedba: forum 3.jpg

    Eto to bi bilo to još da dodem da sam od malena bio uvijek debeljuckast evo primjer kao dijete ovo je slikano 2012.godine: forum4.jpg

    Međutim puno oko mršavljenja mi je pomoglo naglo izrastanje u visinu i tako...Btw.šta mislite o mojim prsima ona su mi najnenapredniji dio tijela i okrugalsta su da li cu ih moci oblikovati ikada ? znam da je stvar genetike ali da li se moze uz trud ikako to malo prikriti..

    Pozdrav svima koji budu ovo čitali

  • #2
    Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

    prvo ako imas para na bacanje kupi sve sto je trener rekao (po mogucnosti kupi od njega jel on ima najbolje ) ako bas i nemas onda prvo odradi posao sa prehranom. Nece ti ni glutamin ni bcaa ni ista pomoci ako prehrana nije sredjena . Po slikama bi rekao ok rezultat , e sada onaj dio di se ti brines za zdravlje. Pa vecu stetu tijelu radis definicijama nego masom. Mislim ako uopce to mozemo nazvati stetom. Ali kod definicije si u deficitu sa kalorijama i gladan pa ovo pa ono, sa masom toga nema. Iako po slikama meni se cini da ti preuvelicavas problem. Ili rokaj jos masu ili radi neko lean odrzavanje. Kakva ti je prehrana ? koliko cesto vjezbas ? Neces suplementima postici niti defku niti masu nego pravilnom prehranom, oni su samo ispomoc a po tvom postu sam mozda krivo shvatio da malo preveliku paznju prirodajes njima. Ako sada odes na defku bices jos nezadovoljnij, idi dizi jos jedno 5-10 kila fine ciste mase, a onda razmisljaj o defki

    Comment


    • #3
      Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

      Pa ovako nije sad da imam na bacanje medutim imam para mogu si priuštiti dosta suplemenata..Treniram 5 puta sedmično ishrana solidna malo zeza škola i to al evo otprilike ovako to ide : ujutro ustanem pojedem tunu u konzervi to je oko 9 sati pa oko 12-pola 1 jedem prije škole najčešće tjestina ili riža sa piletiom/teletinom u školu sebi ponesem šejk : banana,mlijeko,laneno sjeme,jaja i med i popijem oko 4-pola 5 i u teretanu pičim oko 7-8 zavisi kad završim sa teretanom tamo odradim za sat vremena maksimalno i idem kuci oko 9 i popijem whey sa bananom i onda navece prije spavanja pojedem ili jaja ili bijelo meso tako većinom se hranim

      Comment


      • #4
        Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

        prvo sredi obrok prije vjezbanja. znaci mlijeko med i slicno nije obrok prije vjezbanja. Prije vjezbanja sat i po do 2 pojedes kruti obrok tipa piletina, riza, povrce. Poslije treninga odmah popijes shejk. Sat vremena poslije kruti obrok (opet ta piletina) sa ugljikohidratima, a prije spavanja uzmi posni sir (sporoopustajuci proteini) a ne bijelo meso.

        Comment


        • #5
          Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

          Ma znam stari to prije treninga mi je teško zbog škole ali ovo prije spavanja cu svakako promijeniti.Hvala na mišljenju i savjetu

          Comment


          • #6
            Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

            Cisto da ti odgovorim vezano za prsa, nista ti ne zaostaje nego ne radis gornja prsa kako treba i onda tu imas prazninu, a donja prsa su ti se fino razvila. Forsiraj kosi potisak bucicama, sipkom, koso letenje, neck press i slicno za gornja prsa i automatski ce ti se prsa podignut gore i sve ce bit na mjestu, a oblik i te spike to je genetika koju neces ni primjetit ako razvijes gornja prsa proporcionalno sa donjima. I jos jedna bitna stvar ne zaboravi na srednji i donji trapez jer to igra veliku ulogu u razvijanju prsa opcenito.

            Comment


            • #7
              Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

              Pa ima istine jer za gornji dio radim samo kosi benč a za donji dio puno više vježbi ubacit cu sada i neck press i još par vjezbi..hvala na savjetu

              Comment


              • #8
                Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

                Ipak dečki mislim da cu ostati na masi do iduceg proljeća..nisam zadovoljan masom nekako da barem nabijem još 10kg pa onda rokat cu se suplementima i dobrom ishranom i super cu biti do 2015.godine jer sad kad bi otišao na definiciju spao bi dosta i vjerovatno bi odustao od svega toga jedva sam postigao ovo nešto malo što sam postigao pa ne isplati mi se prokockati nadam se da mi je to najbolja moguca odluka mrsko mi je sada nabijati kondiciju i ta tako sranja ako cemo iskreno hahah ovako jedem treniram spavam i uzivam..pozdrav decki ako ima još ko šta dodati ili neko mišljenje slobodno

                Comment


                • #9
                  Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

                  Iako ti fali jos nesto kg misicne mase, po mojem mozda bi bilo najbolje da radis jos masu negdje do pocetka 5mj, onda lagana defkica kroz ljeto , pa natrag na masu kasnije, ali kako hoces to je samo moja preporuka

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

                    Oprosti, ali ovo nije ni blizu definicije, tebi treba jos bar 10 kg da bi mogao odraditi neku definiciju. I ne govorim ti ovo zlonamjerno, vec te zelim usmjeriti na ispravan put. Sto se tice dorucka, ubaci zobene pahuljice, one su jako bitne
                    Edit: Sad tek vidim da si napisao da ces ipak ostati na masi, svaka cast, htio bih jos nadodati da te ne brine izgled za ljeto. Ti si uradio najvazniji korak, krenuo si u teretanu, uhvatio si se toga, i siguran sam da rezultata nece izostajati ako se budes pridrzavao pravilne prehrane i treninga ( pod pravilnom ne mislim da budes sad paziljiv za svaki gram hrane , vec da jedes hranu koja je bogata proteinima,ugljikohidratima, dobrim mastima, vlaknima,vitaminima itd .. ). Sretno
                    Last edited by kelly; 22-03-14, 19:39.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li bi trebao ici na definiciju ?

                      Lijepo se razvijaš, bravo! Nemoj se zamarati definicijom jer nije još vrijeme za to. Kao što si i rekao, previše toga bi palo u vodu i na kraju ne bi bio zadovoljan izgledom. Bolje još malo papati i biti bezbrižan pa onda lupit na definiciju kako treba!
                      Samo naprijed!
                      Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                      "Tyler Durden"

                      Comment

                      Working...
                      X