Announcement

Collapse
No announcement yet.

pocetnik u dobijanju misicne mase

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pocetnik u dobijanju misicne mase

    Pozdrav svima... Ovako godina 20 , visok oko 183 , 65 kg mislio sam krenuti u teretanu imam jaku zelju za tim i nisam od onih koji samo to kazu pa nista , nego stvarno imam zelju poraditi na tome. Moj cilj je dobiti na misicnoj masi mislio sam ici 5 puta nedeljno na trening uz dobru prehranu. Plan ishrane kojeg sam se mislio pridrzavati skoro svaki dan 1. zobene pahuljice 2. tuna i razevni hleb 3. riza i piletina (trening) 4. riza i piletina 5. jaja 6. svjezi sir sve to u razmaku najvise 2 sata (prvi obrok pa prodje 2 sata pa drugi , itd). Da li je ovakav plan ishrane dobar da li sam nedje pogrijesio sta treba izmijeniti , dodati , izbaciti? Da li bi sa ovakvom prehranom mogao dobiti na misicnoj masi bez suplemenata? Mozda i uzmem neki ganer u manjoj kolicini i da ga pijem samo posle treninga jer trenutno nisam pri vecim parama. E sad nasao sam dva prvi je "olimp profi mass" razmjer (proteini:hidrati 1:1) a drugi je "olimp gain bolic 6000" razmjer (proteini:hidrati 1:5) sa tim sto u njega ima i kreatin i skoro pa je duplo jeftiniji od prvog. Interesuje me ako bih uzeo ovaj drugi sto u sastav ima kreatin da li bih morao da pijem dosta vode i koliko kolicnski od prilike na dan? To je to malo je duze ali moram se nedje informisati i nadam se da ce naici neko ko ce mi pomoci bio bih puno zahvalan. Lijep pozdrav...

  • #2
    Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

    http://www.building-body.com/forum/t...%A0to-da-jedem
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

      Originally posted by nzm55 View Post
      Pozdrav svima... Ovako godina 20 , visok oko 183 , 65 kg mislio sam krenuti u teretanu imam jaku zelju za tim i nisam od onih koji samo to kazu pa nista , nego stvarno imam zelju poraditi na tome. Moj cilj je dobiti na misicnoj masi mislio sam ici 5 puta nedeljno na trening uz dobru prehranu. Plan ishrane kojeg sam se mislio pridrzavati skoro svaki dan 1. zobene pahuljice 2. tuna i razevni hleb 3. riza i piletina (trening) 4. riza i piletina 5. jaja 6. svjezi sir sve to u razmaku najvise 2 sata (prvi obrok pa prodje 2 sata pa drugi , itd). Da li je ovakav plan ishrane dobar da li sam nedje pogrijesio sta treba izmijeniti , dodati , izbaciti? Da li bi sa ovakvom prehranom mogao dobiti na misicnoj masi bez suplemenata? Mozda i uzmem neki ganer u manjoj kolicini i da ga pijem samo posle treninga jer trenutno nisam pri vecim parama. E sad nasao sam dva prvi je "olimp profi mass" razmjer (proteini:hidrati 1:1) a drugi je "olimp gain bolic 6000" razmjer (proteini:hidrati 1:5) sa tim sto u njega ima i kreatin i skoro pa je duplo jeftiniji od prvog. Interesuje me ako bih uzeo ovaj drugi sto u sastav ima kreatin da li bih morao da pijem dosta vode i koliko kolicnski od prilike na dan? To je to malo je duze ali moram se nedje informisati i nadam se da ce naici neko ko ce mi pomoci bio bih puno zahvalan. Lijep pozdrav...
      ako ti je prvi obrok npr u 8 ujutro,a jedeš svakih 2 h,u koliko ti je h onda zadnji obrok?

      Comment


      • #4
        Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

        Nikakvi gaineri,bacanje novca.

        Bolje si uzmi Whey i kupi zobene pa samelji u prah i evo ti super gainera,nema boljega dok si na masi.

        Trebaš unesti što više UH dok si na masi i svaki obrok ti mora biti P+UH,a ne samo jedno od toga.
        Originally posted by Mir7a
        koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

        Comment


        • #5
          Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

          moze se i bez gainera napredovati,ali ono sto ja mogu napisati je da treba dobro uskladiti trening,prehranu i odmor,mislim na trening u kucnoj radinosti
          sto se tice svoga treninga necu ga pisati,jer nije onakav kakav ga preporucuju drugi,pa bi me mogli mozda napastiali osobno sam zadovoljan,napokon dolaze kila,polako ali dolaze,meni se ne zuri nigdje,i uzivam svaki put kad treniram.

          Comment


          • #6
            Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

            nikad ne uzimaj gainere jer su bacanje novca...najbolje uzmi neki bolji all in one proizvod!

            Comment


            • #7
              Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

              Originally posted by Šjor Bepo View Post
              ako ti je prvi obrok npr u 8 ujutro,a jedeš svakih 2 h,u koliko ti je h onda zadnji obrok?
              Hvala svima na odgovorima mislio sam prvi oko 9 zadnji oko 8 i posle mozda jos po nesto da se gricne i u krevet

              Comment


              • #8
                Re: pocetnik u dobijanju misicne mase

                Nisu više ni svi gaineri bacanje novca, cijene su pale a gaineri se poboljšali:

                http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post690635
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X