Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanje / mišljenje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje / mišljenje

    Pozdrav ! Zanima me mišljenje iskusnijih clanova.

    Skoro 2 mjeseca treniram, trener me uputio u vježebe, svaki trening praktički prolazim cijelo tijelo. Radim na spravama i bučicama. Cardio bi radio prvi 20 min - 10 min trčanje, 10 min bicikl.

    Kroz priču i savjete i traženje po internetu, mislio sam napravit promjene. Trenirao bi na principu full body treninga, a i tako bi mi više odgovaralo zbog posla (nekako mi se čini više prilagodljivo svakodnevnim obvezama)


    pon: upper body
    uto: lower body
    sri: odmor
    čet: upper body
    pet: lower body

    sub i ned: odmor

    Također Cardio trening bi prebacio poslije sprava i bučica
    Last edited by a_ntonio; 04-06-14, 12:25.

  • #2
    Re: Pitanje / mišljenje

    koliko sam se isjekla kad sam vidjela sliku, licis mi na nekog ahahahaha sva sreca pa se zoves antonio

    p.s. napisi sta ti je cilj, i plan treninga i prehrane, da ti mogu ljudi ovdje pomoci, ovim fakticki nisi nista rekao
    ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

    "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

    Comment


    • #3
      Re: Pitanje / mišljenje

      za sada mi je glavni cilj skinut masne potkožne naslage, što se tiče hrane izbačena je crna kava, sve iz fast food-a, neke striktne dijete nema. Prije treninga popijem dozu karnitina (odnedavno)

      Comment


      • #4
        Re: Pitanje / mišljenje

        Kava ce ti dobro doc na defki da te malo digne. Trening je sporedna stvar, prehrana je najbitnija za skinit mast. I jos uz to LI kardio na taste, i 15 min lagani kardio iza treninga. Ubacis vitamine, omega 3 (imas jeftino u DM-a) i to je to.

        Sent from my H30-U10 using Tapatalk
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Pitanje / mišljenje

          Originally posted by bot1950 View Post
          Kava ce ti dobro doc na defki da te malo digne. Trening je sporedna stvar, prehrana je najbitnija za skinit mast. I jos uz to LI kardio na taste, i 15 min lagani kardio iza treninga. Ubacis vitamine, omega 3 (imas jeftino u DM-a) i to je to.

          Sent from my H30-U10 using Tapatalk
          sve ti je rekao...s razlikom da se ne bi slozio da je trening sporedan. Sve komponente procesa (kako trening, tako i prehrana) moraju biti za 5 i onda dolaze rezultati

          Comment


          • #6
            Re: Pitanje / mišljenje

            thx na savjetima, jel nužno uzimat umjetne vitamine budući da svaki dan jedem voće? Znam da nemože bit previše ali jel zbilja potrebno ? Možda zvuči glupo al eto pitam Šta se tiče kilaže sa 95kg u skoro 2 mjeseca došao sam na 91,5 kg, ramena, vrat i ruke su poprimile nešto mase.
            zanimljiv podatak kolesterol u krvi 3,9

            evo primjer iz prakse danas:

            Doručak: jogurt i zob u zrnu + 2 banane (ponekad umjesto banana ananas, papaju, suhe datulje)
            Ručak: Pureća prsa na "naglo" + lešo blitva
            Popodnevna uzina: nešto od voća (breskve, banane, ananas ... )
            Večera: Jaja kuhana

            TRENING za gornji dio tijela (ramena, ruke, prsa, leđa)

            Cardio zagrijavanje traka 10 min/ trčanje 5 min / uspon hod 5 min
            Zagrijavanje serije 2x12: Trbušnjaci, back extension, captain chair podizanje nogu

            Ležeći otklon sa bučicama
            Sjedeći otklon sa bučicama
            Veslanje u pretklonu
            Biceps sjedeći pregib

            Sjedeći otklon na mašini
            Lat mašina povlačenje na prsa
            Pulley mašina
            Dip dvije vježbe
            Upper back mašina

            ponovno Cardio 10 min traka i 10 min bicikla

            još nisam pohvatao sve hrvatske nazive vježbi i sprava Hvala na svakom savjetu

            Comment


            • #7
              Re: Pitanje / mišljenje

              Originally posted by a_ntonio View Post
              thx na savjetima, jel nužno uzimat umjetne vitamine budući da svaki dan jedem voće? Znam da nemože bit previše ali jel zbilja potrebno ? Možda zvuči glupo al eto pitam Šta se tiče kilaže sa 95kg u skoro 2 mjeseca došao sam na 91,5 kg, ramena, vrat i ruke su poprimile nešto mase.
              zanimljiv podatak kolesterol u krvi 3,9

              evo primjer iz prakse danas:

              Doručak: jogurt i zob u zrnu + 2 banane (ponekad umjesto banana ananas, papaju, suhe datulje)
              Ručak: Pureća prsa na "naglo" + lešo blitva
              Popodnevna uzina: nešto od voća (breskve, banane, ananas ... )
              Večera: Jaja kuhana
              fale ti proteini u dorucku, ja bi izbacio taj jogurt, a ni banane ne bi uzeo u njemu, izmedju rucka i dorucka ubaci isto neki obrok sa proteinima pa onda ubaci tu bananu, rucak je ok i nakon toga sat i po poslije najbolje ici odraditi teeretanu. Poslije teretane opet neki proteini sa malo Uh i ta druga banana. Popodnevna uzina ti ne valja jel voće nije obrok. Vecera ajd neka ti bude. I prije spavanja uzmi od 150-250 grama posnog sira. Kolicine UH ravnaj po tome dal se debljas ili mrsavis (ovisno sta zelis) , proteine drzi barem 2 grama po kili. Trening ne bi komentirao jel ne radim na taj nacin pa ne budem tu prodavao ono sto neznam

              Comment


              • #8
                Re: Pitanje / mišljenje

                Sporedni je znacilo da je iza prehrane

                Trening ti je prelos, sorry. Nema compound vjezbi. Znaci, oko kompleksnih vjezbi se radi program. Compound = kompleksne = bench, mrtvo, squat, military (?), zgibovi, propadanja,... I tek onda iza takvih vjezbi idu ove izolacije koje ti radis. Pogledaj malo pp netu i forumu i nadji koje sve vjezbe spadaju pod to, i onda gradi trening oko njih.

                Sent from my H30-U10 using Tapatalk
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • #9
                  Re: Pitanje / mišljenje

                  ja treniram svaki dan bez odmora,jel to dobro?

                  Comment

                  Working...
                  X