Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

    Pozdrav!!!

    Ukratko da objasnim na čemu sam :

    Već neko vrijeme pokušajem dobiti na kilaži (tačnije od kako znam za sebe), međutim nije išlo. Drug mi je dao savjet da počnem sa treningom uvjeravajući me da je zagarantovano da ću dobiti koji kilogram. Poslušao sam ga, počeo sam sa treningom. Nabavio sam set tegova ( jedan je težak oko 15 kg, drugi oko 50) i vratilo. Eh sad dolazi na red pitanje. Istraživao sam malo i došao sam do zaključka da je za povećanje snage i mišićne mase potrebno postepeno pojačavati težinu koja se diže. Eh sad, pošto nemam tu mogućnost da mjenjam težinu, da li će povećanje broja ponavljanja imati isti učinak kao i povećanje težine?? Ili jednostavno moram nabaviti još tegova ili plaćati preskupe teretane???

    Hvala unaprijed na pomoći;

    Najljepši pozdrav i svako dobro

  • #2
    Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

    za povecanje vlastite tezine moras vise jesti. Mozes povecati broj ponavljanja ali nakon nekog vremena nece ti vise imati smisla dizati uteg po 50 puta u jednoj seriji tako da napravi ili nabavi jos utega

    Comment


    • #3
      Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

      Moraš povećavati težine, nema mase od velikog broja ponavljanja.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

        Pa kako su onda ovi na calisthenicsu tako razvijeni?

        Comment


        • #5
          Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

          Zavisi što tebi znači razvijen.
          Bolje je trenirati bilo šta nego ništa, može se lijepo izgledati i ako nemaš puno mase.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

            Nije meni cilj da budem ko medvjed nego da ne izgledam kao iz logora da sam izašao

            Comment


            • #7
              Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

              neces rasti samo od utega. JEDI JEDI JEDI. Prehrana ti je 70 %. djaba ti dizanje utega ako nisi dovoljno pojeo to jest bio u kalorijskom suficitu

              Comment


              • #8
                Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

                Originally posted by kelly View Post
                Zavisi što tebi znači razvijen.
                Bolje je trenirati bilo šta nego ništa, može se lijepo izgledati i ako nemaš puno mase.
                Pod razvijenim mislim nak izmedu prosjecnog covjeka koji utega nije vidio i npr tebe negdje na pola, ima mase ima low bf%, no nije sad to impresivna masa oku bodybuildera,vec je impresivana za nas obicne ljude hahah ,jedino nekuzim kako imaju toliko ruke u opustenom stavu,tj tricepse koje su dobili izvodenjem sklekova i propadanja kao osnovnih vjezbi koje su bodyweight a pogadaju triceps?, nebi li to zahtjevalo ipak teretanu i izolacijske vjezbe s bucicama, ako sam nesto krivo reko oprosti jos se gubim hahaha

                Comment


                • #9
                  Re: Povećanje težine = povećanje broja ponavljanja??

                  Znam da moram jesti, to su mi uvijek govorili svi. Ono šta da radim da dobijem koji kilogram ? JEDI! Međutim niko ne shvata da ne možeš jesti ako nemaš apetit...međutim kako sam počeo sa treninzima, apetit je prosto poludio...i rezultati su vidljivi, za 15 dana sam dobio oko 1,5 kg ....izučio sam poprilično dosta o postupku dobivanja mase, samo mi ovo pitanje zagolicalo mozak. Jer kažu svi da moramo forsirati mišiće da rastu, bukvalno tjerati ih...pa jadna mu majka zar ih ne mogu natjerati ponavljanjima do otkaza .... hvala na odgvorima....ništa, nastupa žestoka štednja za nove tegove...

                  Comment

                  Working...
                  X