Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pump tokom treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pump tokom treninga

    Pozdrav,
    Znaci zanima me kako postici pump na treningu, tj. sto je tocno preporucljivo konzumirati prije kako bi se postigao pump?
    U zadnje vrijeme mi se zna desiti da na treningu uopce ne osjecam pump niti da pogađam mišić.
    Ima dana kada se brutalno upalim i napumpam, a ima i dana kada npr. kao danas dodem i radim trening, a osjecam se kao da pumpam na prazno.
    Dali to ovisi o dnevnom unosu ugljikohidrata, proteina, vlakana, vitamina.. ??
    Ili jednostavno to moze biti od neispavanosti?
    I dali imate što za preporučiti (od hrane) za dobar pump prije treninga?

  • #2
    Re: Pump tokom treninga

    Nakon što sam dvaput pročitao post, iznad glave mi je i dalje žaruljica kao na tvom avataru.

    Comment


    • #3
      Re: Pump tokom treninga

      Preporučljivo je konzumirati mješavinu brzih i sporih ugljikohidrata, primjer obroka; 1 banana s grožđicama i žlicom meda + zobene i whey...banane i grožđice će ti dati brzu energiju da te "trgne" prije treninga, a zobene i med će se polagano otpuštati u krvotok osiguravajući ti konstantni dotok energije, vrlo važno kod dobre pumpe je kvalitetno 5-10 min. zagrijavanje gdje nastojiš procirkulirati cijelo tijelo i onda s nekoliko serija zagrijavanja skupine koju radis dovuci krv u misic i tako kroz trening iz serije u seriju nastojiš što više krvi navući. E sad da ne misliš da je trening bez pumpe loš trening jer nije, napredak se mjeri kroz dosta parametara (spori negativi, jačina kontrakcije, broj ponavljanja/serija/vježbi, intenzitet treninga, odmor između serija itd.). No pošto voliš pumpu u trening usavrši muscle mind dakle fokusiraj se samo na mišić koji radiš i pumpa dođe sama od sebe. Ne dolazi pumpa samo od visokog broja ponavljanja.

      Dakle, postepeno zagrijavanje, dovođenje krvi u mišić, pravilna forma izvođenja i jake kontrakcije će napraviti svoj posao.

      Vrlo važno je, a mnogi se zavaravaju, a to je da ti kava prije treninga samo šteti pumpi u mišiću, dakle koliko god da si umoran za trening ovaj primjer obroka će te dovesti sasvim dobro u red da odradiš kvalitetan trening u još kvalitetnijoj pumpi.

      Još neke namirnice za preporučiti su svakako; krumpir, tjestenina...
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #4
        Re: Pump tokom treninga

        Hvala kolega, tocno to me i zanimalo.
        Dakle isto tako ako sam odradio dosta jaki trening bez da sam osjetio pump ne znaci nuzno da je trening bio los ako sam dobro pohvatao?

        Comment


        • #5
          Re: Pump tokom treninga

          Ja uvijek imam pumpu... San igra veliku ulogu,ako si neispavan i bez volje za treningom,kako mislis dobiti pump? Isto tako kao sto je hardstyle rekao istegni se dobro jer misici moraju biti opskrbljeni s dovoljno krvi,moras pokrenuti tu cirkulaciju... Znaci ne ono istezanje od minute-dvije... Radi sve pravilno i i sporo,disi i ono sto je jos bitno istezi se tijekom treninga tj istezi samo misicne skupine koje radis...
          "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

          "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

          Comment


          • #6
            Re: Pump tokom treninga

            Hardi mu govori da se zagrije, a ti da se isteze
            Zbunit cete ga

            Comment


            • #7
              Re: Pump tokom treninga

              Zesce zagrijavanje prije trenigna
              Istezanje dolazi nakon
              Your future is created
              by what you do today,
              not tomorrow.

              Comment


              • #8
                Re: Pump tokom treninga

                Jedno mislim,drugo pisem Zagrijavanje prije treninga,a tijekom se istezem,barem ja tako radim i sve super... Nakon treninga i nemam bas neku naviku
                "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                Comment


                • #9
                  Re: Pump tokom treninga

                  Probaj radit 21 ili 28 ponavljanja za pump ili gigantske serije, to uvijek uspije, ali pump ti i nije bitan za rast.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pump tokom treninga

                    Mike O' Hearn, najbolji kvazi natural bodi bilder i jako dobar powerlifter, i izniman atleta kaže da se varamo ako mislimo da je dobar pump jednako i dobar trening. Za natural liftera bitno je pokidat ta vlakna, prebit ih, izlostavljat, pump je puko dovođenje krvi u mišić koje je prolazno. Optimalno bi bilo težim serijama ispogađat taj mišić i onda napravit seriju do dvi za pump, tako da se ta krv upumpa u mišić i opskrbi ga nutrijentima. Lipo ti je reka hardstyle. Mind muscle. Usredotoči se na kontrakciju mišića kojeg želiš napumpat, nemoj se usredotočavat na uteg, već na aktivaciju ciljanog mišića. Lakša težina, savršena forma i veći broj ponavljanja i ti imaš ludi pump nakon serije do dvije. Od supplemenata beta alanine + citruline malat.

                    Comment

                    Working...
                    X