Announcement

Collapse
No announcement yet.

Proteini i ćelavljenje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proteini i ćelavljenje?

    Bez puno okolišanja, može li redovito uzimanje whey proteina, izolata, utjecat na opadanje kose? Čita san nekoliko znanstvenih članaka koji stavljaju izolat u korelaciju s mogućnošću ćelavljenja. Ako ko ima čime potvrdit ono šta govori nek odgovori, nemojte spammat s onim da tako i od piletine mogu oćelavit, pija san ih dvi godine, bez posljedica, da se razumimo

    Isto tako, znanstvena studija je zaključila da koncentrat u kombinaciji s vitaminima može pospješit rast kose :S Eto ako ima koji doktor da objasni bija bi zahvalan!

  • #2
    Re: Proteini i ćelavljenje?

    kratak odgovor: ne

    za sve ostalo: postavi studije da prokomentarisemo
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Proteini i ćelavljenje?

      Cek 2 min, iman na brzom biranju ravnatelja KBC Firule i jednog vrhunskog biokemicara, nemaju pametnijeg posla pa vise po forumu neprestano, rec cu im da ti odgovore ako vec nisu vidili. srs

      Comment


      • #4
        Re: Proteini i ćelavljenje?

        Istina je. Maximus pije whey i počea je ćelavit. Dakle, logično je da uzrokuju ćelavljenje.

        Comment


        • #5
          Re: Proteini i ćelavljenje?

          Prvo nauči što su proteini pa nećeš postavljati ovakva pitanja:

          http://www.building-body.com/forum/t...lan%C4%8Devine
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Proteini i ćelavljenje?

            Znan šta su proteini, ali hvala na linku, lipo napisano. Dakle problem je u unošenju visoke koncetracije aminokiselina koje dižu nivo testosterona(?), a pretpostavljaju je da viši nivo testosterona znači veća mogućnost ćelavljenja, i to su najčešće osobe koje su dlakavije po ostatku tijela. Veliki unos proteina dugoročno možda može napravit problem?

            Tezu je postavija https://www.linkedin.com/pub/dr-larry-shapiro/3b/22/79b
            Ne izgleda lik pouzdano, prije prodaje priču jerbo se ipak bavi transplatacijon kose

            Ali, kako protein djeluje na testosteron?
            Vako kažu Finci:
            "Researchers in Finland discovered a unique benefit of whey protein. In a recent study, they fed a group of older men 15 grams of whey protein isolate before and after a bout of resistance exercise. Muscle biopsies from the thigh were collected before, one hour after and 48 hours after exercise to determine expression of the androgen (testosterone) receptor. Androgen receptors are what testosterone binds to in order to elicit their anabolic (muscle building) effects in target tissues.

            Androgen receptor mRNA responses were variable but tended to increase more during the whey protein isolate trial. The average increase one hour post-exercise was about 25% and this was maintained at 48 hours post-exercise. In contrast, there was little change in average androgen receptor expression during the placebo trial."

            "Dihydrotestosterone (DHT) is made from testosterone by an enzyme called 5a reductase. It can also be made from DHEA, a hormone more common in women. DHT is found in skin, hair follicles, and in the prostate. The actions of DHT and the sensitivity of hair follicles to DHT is what causes hair loss."

            Znači, utječe li protein na nivo testosterona? Ako utječe, zna li se na koji (ima ih 3-4 vrste)?

            P.S. Ne da mi se trolove čitat tl;dr, al fala na izdvojenih po minute za napisat odgovor.

            Comment


            • #7
              Re: Proteini i ćelavljenje?

              Originally posted by Kahn View Post
              Istina je. Maximus pije whey i počea je ćelavit. Dakle, logično je da uzrokuju ćelavljenje.
              Isto vrijedi i za mene LOL. Primjetio sam da sam počeo dobivati zaliske gotovo u vrijeme kad mi je i brada počela rasti (s 18 godina) tako da je točno ono što je omegasbk napisao u prethodnom postu: Enzim 5 Alfa-Reduktoza pretvara testosteron u dihidrotestosteron koji uništava folikulu kose i uzrokuje ćelavost. Ako imaš genetsku predispoziciju za ćelavost onda je samo pitanje vremena kad ćeš oćelaviti i proteini s time nemaju nikakve veze.

              Comment


              • #8
                Re: Proteini i ćelavljenje?

                Kahn je uvjeren da san ja na winstrolu, tako da je ocito to razlog mojeg gubljenja kose.

                Comment

                Working...
                X