Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kontrakcija mišića

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kontrakcija mišića

    Pozdrav svima, imam 81kg i 182 cm visine. Treniram godinu dana i 2 mjeseca.

    U posljednjih 2-3 mjeseca odrađivao sam biceps na sve moguće načine. Radio sam sa večom težinom, radio sa manjom težinom više ponavljanja,negativna ponavljanja, zatim zadržavanje ruke u "kontrakciji" mišića..ali nažalost nikako u tom razdoblju od 3 mjeseca mišić mi nije kontrahirao.. Što znaći da nisam osječao taj "pump" za vrijeme treninga kao kod ostalih mišičnih skupina.
    Savjetovao sam se sa par fitness trenera. Svaki od njih mi je reko drugačije, pokušo sam i njihove načine, ali jednostavno nije se htio napumpat..
    Što se prehrane tiće mogu reći da je vrlo dobra, nije bila skroz čista, ali u posljednjih 2 tjedna je sam postrožijo kriterije za prehranu i obavezno mi je unos 2-2.5g/kg proteina.

    Ovo je bio moj trening bicepsa prije nego što sam izgubio osječaj "pumpa"
    Stojeći pregib sa bučicama - 3/4 serije x 12
    Hammer 3 serije x 12
    Pregib sa šipkom 3 serije x 12
    i možda sam znao ubacit još koju vježbu na sajli..


    Ovako izgleda moj trening u zadnja 3 mjeseca:
    Stojeći pregib sa bučicama 4 serije x 15-20
    Hammer 4 serije x 15-20
    Pregib sa šipkom 4 serije x 15-20
    Scot klupa(sa bučicom naizmjenično ruke) x 15-20
    Hammer(sa špagom na sajli) x 15-20

    Šta je najgore poslje ovolko serija i ponavljanja ja poslje treninga ne osječam "pump" odnosno kontrakciju mišića.

    Molio bi ako neko ima nekako riješenje ili prijedlog da slobodno komentira. Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Kontrakcija mišića

    slican i ja problem imam i ja, najbolji pump (donekle) poslije zgibova i to preforsiranih sa puno serija

    Comment


    • #3
      Re: Kontrakcija mišića

      1. Zasto je bas biceps toliko bitan?

      2. Kontrakcija znaci stezanje, ukratko to se dogadja svaki put ka da neki misic radi, tako da si ocito malo pobrka pojmove.

      3. Pump nije nuzno znak dobro odradjenog treninga.

      4. Kao pocetnik, fokusiraj se na ledja i ubij se veslanjima i zgibovima, biceps ce doc ko nusprodukt. Al ako ti je do pumpa, napravi nekoliko dropsetova hammer curlsa buicama i curlsa ravnom sipkom pa se javi. Sa kratkim pauzama izmedju, naravno.

      Comment


      • #4
        Re: Kontrakcija mišića

        Originally posted by Maximus1950 View Post
        1. Zasto je bas biceps toliko bitan?

        2. Kontrakcija znaci stezanje, ukratko to se dogadja svaki put ka da neki misic radi, tako da si ocito malo pobrka pojmove.

        3. Pump nije nuzno znak dobro odradjenog treninga.

        4. Kao pocetnik, fokusiraj se na ledja i ubij se veslanjima i zgibovima, biceps ce doc ko nusprodukt. Al ako ti je do pumpa, napravi nekoliko dropsetova hammer curlsa buicama i curlsa ravnom sipkom pa se javi. Sa kratkim pauzama izmedju, naravno.
        1. Ne želim ja reći da je meni biceps bitan, nego mi je čudno to kako sve druge mišiće osjetim "pump" a samo kod bicepsa ne osjetima, pa želim otkrit u ćemu se radi.

        2. Pa radi se zapravo o tome da ja kad dižem bučicu ne osječam kao da imam ikakv teret na bicepsu i on meni kao da se ne steže, samim time ga ne mogu napumpat..

        3. Pa kolko sam upučen, neki mali osječaj pumpa bi trebo bit tu, jer to znači da je mišić ispunjen krvlju, samim time prijenos hranjivih putem krvi putuje do mišića

        4. Ja sam fokusiran na cijelo tijelo..leđa, ramena i prsa su mi znatno više razvijeniji nego ruku koje po mojem mišljenju zaostaju i još samim time ne osječam "pump". Za biceps sam i radio supersetove i svakakve kombinacije kako bi ga napumpo ali ništa ne pomaže.

        Comment


        • #5
          Re: Kontrakcija mišića

          Pokusaj ovako uraditi biceps, pa javi rezultate.

          1. Pregib sipkom (forma 21 - dakle, 7 ponavljanja od dna do pola, 7 od pola do kraja i 7 punih pokreta od dna do kraja) 3 serije s maksimalnim opterecenjem koje mozes dizati, ali samo se nemoj precijeniti s tezinama jer je ovo vrlo intenzivna vjezba.

          2. Stojeci pregib bucicama - naizmjenicno 3 serije po 12 ponavljanja s maksimalnim opterecenjem.

          3. Hammer - naizmjenicno 3 serije po 12 ponavljanja s maksimalnim opterecenjem.

          4. Koncentracijski pregibi bucicom 3 super-serije (do otkaza prvo odraditi s maksimalno teskom bucicom, a onda odmah produziti seriju laksom bucicom do otkaza).

          S tim da bih ja ovim vjezbama dodao jos i tri serije pregiba sipkom, ali vanjski hvat (suprotan hvat od hvata na prvoj vjezbi, u prvoj vjezbi je supinacioni, a ovdje pronacioni hvat).

          Izmedju serija po jednu minutu odmora, a izmedju vjezbi po tri minute odmora. Ukoliko zelis poraditi na masi i snazi onda reduciraj ponavljanja za pola, a tezine podigni do granica izdrzljivosti.
          Last edited by Argentum; 20-01-15, 10:56.

          Comment


          • #6
            Re: Kontrakcija mišića

            4 vježbe za biceps???

            Pa tolko neki ne rade ni za prsa! I još k tome 12 serija!

            Comment


            • #7
              Re: Kontrakcija mišića

              čudno mi je to,ali u nečem očito je problem kad nisi u stanju prokrvit biceps za vrijeme treninga i još s toliko ponavljanja..meni je osobno biceps već nakon druge serije pun krvi i osjećaj pumpe u bicepsu mi je najdraži...neznam koji da ti savjet dam osim da svaku seriju budeš maksimalno usredotočen,polako izvodiš vježbe,stežeš mišić kod svakog ponavljanja,pokušaj ga potpuno izolirat(vjerojatno to i radiš pošto radiš 15-20ponavljanja pa su to male težine)...

              Comment


              • #8
                Re: Kontrakcija mišića

                Kada imas 4 vjezbe za biceps, to moze znaciti ili da imas j.beno dugi staz u teretani pa ti treba toliko volumena da kvalitetno pogodis misic ili, sto je vrlo vjerojatno u tvom slucaju, nemas kvalitetnu muscle mind vezu i pravilnu tehniku.

                Osobno biceps tjedno direktno radim kroz 2 vjezbe x3 serije i indirektno kroz vjezbe za ledja i imam upalu konstantno.

                Opcenito je pravilo da ruke rastu kroz compound vjezbe koliko god to cudno zvucalo. Radis li ih?
                Originally posted by madmax22
                da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                Originally posted by jocker77
                Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                Originally posted by Hajduk
                isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                Comment


                • #9
                  Re: Kontrakcija mišića

                  Probaj ti prijatelju negativna ponavljanja pa ces viditi sto je pump. Ali ne svaki trening, svaki drugi ili treci radi.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kontrakcija mišića

                    Originally posted by Renislav View Post
                    Pozdrav svima, imam 81kg i 182 cm visine. Treniram godinu dana i 2 mjeseca.

                    U posljednjih 2-3 mjeseca odrađivao sam biceps na sve moguće načine. Radio sam sa večom težinom, radio sa manjom težinom više ponavljanja,negativna ponavljanja, zatim zadržavanje ruke u "kontrakciji" mišića..ali nažalost nikako u tom razdoblju od 3 mjeseca mišić mi nije kontrahirao.. Što znaći da nisam osječao taj "pump" za vrijeme treninga kao kod ostalih mišičnih skupina.
                    Savjetovao sam se sa par fitness trenera. Svaki od njih mi je reko drugačije, pokušo sam i njihove načine, ali jednostavno nije se htio napumpat..
                    Što se prehrane tiće mogu reći da je vrlo dobra, nije bila skroz čista, ali u posljednjih 2 tjedna je sam postrožijo kriterije za prehranu i obavezno mi je unos 2-2.5g/kg proteina.

                    Ovo je bio moj trening bicepsa prije nego što sam izgubio osječaj "pumpa"
                    Stojeći pregib sa bučicama - 3/4 serije x 12
                    Hammer 3 serije x 12
                    Pregib sa šipkom 3 serije x 12
                    i možda sam znao ubacit još koju vježbu na sajli..


                    Ovako izgleda moj trening u zadnja 3 mjeseca:
                    Stojeći pregib sa bučicama 4 serije x 15-20
                    Hammer 4 serije x 15-20
                    Pregib sa šipkom 4 serije x 15-20
                    Scot klupa(sa bučicom naizmjenično ruke) x 15-20
                    Hammer(sa špagom na sajli) x 15-20

                    Šta je najgore poslje ovolko serija i ponavljanja ja poslje treninga ne osječam "pump" odnosno kontrakciju mišića.

                    Molio bi ako neko ima nekako riješenje ili prijedlog da slobodno komentira. Hvala unaprijed!
                    Kad neko trenira više od godinu dana, a napiše ovakav trening, ja prosto ne mogu da verujem?!?!
                    Pobogu, čitaš li ti momak uopšte nešto vezano za način treniranja?
                    Maksimus ti je lepo napisao da ne poznaješ osnovne pojmove, što i nije neki problem, ali zar i posle godinu dana teretane ti ne znaš šta je kontrakcija?

                    Šta želiš sa tim tvojim bicepsom? Veći volumen? Masu? Više mesa?

                    Ako je tako napiši sa kojim kilažama radiš te biceps pregibe.... Računa se sve, čak i šipka bučice (čisto da naglasim, pošto dosta ne znaš)... Sve si napisao, nisi napiso sa kojim kilažama radiš.... Btw, koliko imaš godina?

                    I šta će ti tih 20 ponavljaja po seriji? Ko ti to reko da radiš tako?

                    Obrati pažnju na sledeće:

                    1. ako radiš pet vežbi za redom u kojima ti radi biceps, znači da su težine premale... Glođeš mišić i ideš u katabolizam.
                    2. ako možeš da uradiš četiri serije sa 20 ponavljanja, kao što radiš, znači da radiš sa premalim težinama...
                    Glođeš mišić i ideš u katabolizam.
                    3. Ako se hraniš slabo (nekvalitetno i premalo), a očigledno je da to radiš jer imaš bednih 70 kg na 182 visine, opet ideš u katabolizam, jer očigledno imaš kalorijski deficit...
                    4. Ako ne istežeš mišić nakon treninga, mišić će ti se brzo naviknuti na kontrakcije određenog intenziteta, pa ubrzo nećeš moći na pravi način osetiti pumpu koju trebaš, a očigledno i želiš da osetiš posle treninga...

                    Ukratko:
                    1. Smanji broj vežbi, serija i ponavljanja.
                    2. Povećaj težine sa kojima radiš, tako da ti minimalna težina bude ona sa kojom možeš jedva 12 ponavljanja da uradiš, a maximalna ona sa kojom možeš da uradiš šest do osam ponavljanja.
                    3. ispoštuj unos svih nutrijenata u toku dana, pre treninga, za vreme i nakon treninga. To nakon treninga je najbitnije i ni slučajno ne smeš da zanemariš.
                    4. Trening obavezno završi istezanjem, gde ćeš biceps istezati najmanje na dva-tri načina sa po minimum dve serije od 30 - 60 sekundi u istegnutom položaju.

                    Ako ti ni ovo ne pomogne, ybg, ima i drugih sportova... Ne isplati se izgubiti još godinu dana, a da se ne postigne nikakav rezultat.
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kontrakcija mišića

                      Originally posted by Renislav View Post
                      Pozdrav svima, imam 81kg i 182 cm visine. Treniram godinu dana i 2 mjeseca.

                      U posljednjih 2-3 mjeseca odrađivao sam biceps na sve moguće načine. Radio sam sa večom težinom, radio sa manjom težinom više ponavljanja,negativna ponavljanja, zatim zadržavanje ruke u "kontrakciji" mišića..ali nažalost nikako u tom razdoblju od 3 mjeseca mišić mi nije kontrahirao.. Što znaći da nisam osječao taj "pump" za vrijeme treninga kao kod ostalih mišičnih skupina.
                      Savjetovao sam se sa par fitness trenera. Svaki od njih mi je reko drugačije, pokušo sam i njihove načine, ali jednostavno nije se htio napumpat..
                      Što se prehrane tiće mogu reći da je vrlo dobra, nije bila skroz čista, ali u posljednjih 2 tjedna je sam postrožijo kriterije za prehranu i obavezno mi je unos 2-2.5g/kg proteina.

                      Ovo je bio moj trening bicepsa prije nego što sam izgubio osječaj "pumpa"
                      Stojeći pregib sa bučicama - 3/4 serije x 12
                      Hammer 3 serije x 12
                      Pregib sa šipkom 3 serije x 12
                      i možda sam znao ubacit još koju vježbu na sajli..


                      Ovako izgleda moj trening u zadnja 3 mjeseca:
                      Stojeći pregib sa bučicama 4 serije x 15-20
                      Hammer 4 serije x 15-20
                      Pregib sa šipkom 4 serije x 15-20
                      Scot klupa(sa bučicom naizmjenično ruke) x 15-20
                      Hammer(sa špagom na sajli) x 15-20

                      Šta je najgore poslje ovolko serija i ponavljanja ja poslje treninga ne osječam "pump" odnosno kontrakciju mišića.

                      Molio bi ako neko ima nekako riješenje ili prijedlog da slobodno komentira. Hvala unaprijed!
                      Bajceps raste od cucnja, bencha i deadlifta. Sto vise izoliras bajceps ruka ce ti biti manja, a vidim da ti je to vaznije od drugih misicnih skupina.
                      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                      ----------------------------------------------------------------
                      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kontrakcija mišića

                        Originally posted by neuk View Post
                        Kada imas 4 vjezbe za biceps, to moze znaciti ili da imas j.beno dugi staz u teretani pa ti treba toliko volumena da kvalitetno pogodis misic ili, sto je vrlo vjerojatno u tvom slucaju, nemas kvalitetnu muscle mind vezu i pravilnu tehniku.

                        Osobno biceps tjedno direktno radim kroz 2 vjezbe x3 serije i indirektno kroz vjezbe za ledja i imam upalu konstantno.

                        Opcenito je pravilo da ruke rastu kroz compound vjezbe koliko god to cudno zvucalo. Radis li ih?
                        Radio sam i ja biceps sa 2-3 vježbe dok nije došlo do toga da ne osječam "pump".. Ne znam točno kakve su to compound vježbe, ali radio sam izolacijske vježbe, gotovo mogu reć sve moguće vježbe..


                        Originally posted by Dača View Post
                        Kad neko trenira više od godinu dana, a napiše ovakav trening, ja prosto ne mogu da verujem?!?!
                        Pobogu, čitaš li ti momak uopšte nešto vezano za način treniranja?
                        Maksimus ti je lepo napisao da ne poznaješ osnovne pojmove, što i nije neki problem, ali zar i posle godinu dana teretane ti ne znaš šta je kontrakcija?

                        Šta želiš sa tim tvojim bicepsom? Veći volumen? Masu? Više mesa?

                        Ako je tako napiši sa kojim kilažama radiš te biceps pregibe.... Računa se sve, čak i šipka bučice (čisto da naglasim, pošto dosta ne znaš)... Sve si napisao, nisi napiso sa kojim kilažama radiš.... Btw, koliko imaš godina?

                        I šta će ti tih 20 ponavljaja po seriji? Ko ti to reko da radiš tako?

                        Obrati pažnju na sledeće:

                        1. ako radiš pet vežbi za redom u kojima ti radi biceps, znači da su težine premale... Glođeš mišić i ideš u katabolizam.
                        2. ako možeš da uradiš četiri serije sa 20 ponavljanja, kao što radiš, znači da radiš sa premalim težinama...
                        Glođeš mišić i ideš u katabolizam.
                        3. Ako se hraniš slabo (nekvalitetno i premalo), a očigledno je da to radiš jer imaš bednih 70 kg na 182 visine, opet ideš u katabolizam, jer očigledno imaš kalorijski deficit...
                        4. Ako ne istežeš mišić nakon treninga, mišić će ti se brzo naviknuti na kontrakcije određenog intenziteta, pa ubrzo nećeš moći na pravi način osetiti pumpu koju trebaš, a očigledno i želiš da osetiš posle treninga...

                        Ukratko:
                        1. Smanji broj vežbi, serija i ponavljanja.
                        2. Povećaj težine sa kojima radiš, tako da ti minimalna težina bude ona sa kojom možeš jedva 12 ponavljanja da uradiš, a maximalna ona sa kojom možeš da uradiš šest do osam ponavljanja.
                        3. ispoštuj unos svih nutrijenata u toku dana, pre treninga, za vreme i nakon treninga. To nakon treninga je najbitnije i ni slučajno ne smeš da zanemariš.
                        4. Trening obavezno završi istezanjem, gde ćeš biceps istezati najmanje na dva-tri načina sa po minimum dve serije od 30 - 60 sekundi u istegnutom položaju.

                        Ako ti ni ovo ne pomogne, ybg, ima i drugih sportova... Ne isplati se izgubiti još godinu dana, a da se ne postigne nikakav rezultat.
                        Za početak želim osjetiti pump u bicepsu, naravno da želim da se također poveća biceps, ali prvenstveno želim taj osječaj pumpa.

                        Masa šipke sa utezima je oko 20kg
                        Bučice od 10kg
                        Hammer na špagi 30 kg
                        Jednoručni na skotovj klupi 5/7.5 kg

                        Tih 20 ponavljanja po seriji služe tome da napumpam mišić za tvoju informaciju. Logično je ako nakon 10 ponavljanja ne osjetim mišić da ću probat radit što više ponavljanja kako bi opterečenje na bicepsu bilo duže...
                        Što se tiće večih težina već sam pokušo i napravim tih 10 ponavljanja kao da nisam ni napravio. Za vrijeme dizanja utega ja osjetim da je on meni napet, ali nakon što napravim seriju nema nikakvog osječaja "pump" Također sam radio i negativna ponavljanja i nisam ništa uspio.
                        Biceps sam znao radit 3 puta tjedno..što se tiće tih 20 ponavljanja to me savjetovao fitness trener koji je bio državni i europski prvak.

                        Kao što je napisano u mom prvom postu piše da imam 80kg i 182 cm visine, ne vidim od kud tebi tih 70kg(Molio bi da detaljnije čitaš moj prvi post). Također sam i napiso kako se dobro hranim i da unesem od 2-2.5g/kg proteina.

                        Što se tiće istezanja za vrijeme cijelog treninga se istežem i to poslje svake vježbe, nekad i poslje svake serije. Odmor između serija mi traje 30-60 sekundi. Između vježbi oko 2 minute.
                        Imam 17 godina..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kontrakcija mišića

                          probaj odmorit biceps tjedan-2

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kontrakcija mišića

                            Pokušat ću to, jer mislim da je u pitanju pretreniranost..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kontrakcija mišića

                              http://www.building-body.com/Tehnika...-tenzijom.html

                              radi ovo tako da kad curlas bucice drzis gore..lakat zakljucan..i onda radis naizmjenicno curlanje..+ napravi drop set+ kad dodes do bucica odd 2 kg pocni se panjat gore dokle ide+ dovrsi sa cheat curlom
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment

                              Working...
                              X