Announcement

Collapse
No announcement yet.

Oko prehrane za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oko prehrane za masu

    Ovako, sada sam na 71kg, 176cm i odlucio sam da radim masu do 80kg pa onda probati definiciju sa low carb dijetom, no sad je to nebitno. TDEE mi je 2400, pa sam odlucio neki 300/400kcal suficita, ima dolje na slikama. Sta mislite o ovakvoj nekoj prehrani do tih 80kg? Naravno neka zamjenim rizu sa tjesteninom i krompirom, zobene sa razenim pahuljicama i slicno, ali uglavnom ovako nesto?
    Glukozu uzimam samo u dane kada treniram, a kada ne treniram samo whey u bilo koje doba dana, pa evo slike.

    Dan kada ne treniram (bez glukoze)


    Dan kada treniram (sa glukozom u pwm)


    Neki savjeti, preporuke, sta da izbacim/ubacim? Da li valja ovo?
    Naravno svaki dan uzmem nesto od voca, povrca, napravim limunadu, cijedim narandzu, popijem zeleni caj, cijedim pola grejfa itd .. ali posto mi je tu svaki dan razlicit, nisam dodavao ovde, mozda i nema potrebe.
    Last edited by markoni16; 23-03-15, 01:41.

  • #2
    Re: Oko prehrane za masu

    ja bi na tvom mjestu ovaj whey u dane kada ne treniraš ubacio u prvi obrok jer se on brzo razgrađuje pa je dobar samo za doručak i pwm.ostalo je u redu.

    Comment


    • #3
      Re: Oko prehrane za masu

      Uredu, hvala

      I muce me grudi najvise, znaci mnogo me iritira kada mi neko stalno pametuje za grudi, da imam ko curica i slicno, ne znam da li je to ginekomastija ili lipomastija i kako se mogu rijesti toga sta god da je? Evo neke retardirane 2 slicice, pa ko moze pomoci, bicu mnogo zahvalan:

      Comment


      • #4
        Re: Oko prehrane za masu

        Inace od kad sam prohodao broj jedan mi je bio slatkis, nije bilo dana da ne unesem bar neki slatkis u sebe, to mi je preslo u naviku do neke 13te godine od prilike kada sam znao i po cokoladu od 400g pojesti od jednom i jos za ostatak dana sta pojedem, povrce i voce nisam nikako jeo, kuvano isto, samo salame, cajne, i slicno. Uvijek sam bio buckast tj do eto 14te godine od prilike kada sam se ozbiljno krenuo baviti da skidam salo i slicno, posto po bokovima, grudima i stomaku sam uvijek imao sala. I zato me brine da li je ovo ginekomastija ili lipomastija.

        Comment


        • #5
          Re: Oko prehrane za masu

          Originally posted by markoni16 View Post
          Inace od kad sam prohodao broj jedan mi je bio slatkis, nije bilo dana da ne unesem bar neki slatkis u sebe, to mi je preslo u naviku do neke 13te godine od prilike kada sam znao i po cokoladu od 400g pojesti od jednom i jos za ostatak dana sta pojedem, povrce i voce nisam nikako jeo, kuvano isto, samo salame, cajne, i slicno. Uvijek sam bio buckast tj do eto 14te godine od prilike kada sam se ozbiljno krenuo baviti da skidam salo i slicno, posto po bokovima, grudima i stomaku sam uvijek imao sala. I zato me brine da li je ovo ginekomastija ili lipomastija.
          mozda su ti zljezde malo povecane jer si u pubertetu....imas sala i skini ga ako nisi ziher sta je postoji doktor kojem odes ako imas medicinski problema....
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: Oko prehrane za masu

            Originally posted by dominik11 View Post
            mozda su ti zljezde malo povecane jer si u pubertetu....imas sala i skini ga ako nisi ziher sta je postoji doktor kojem odes ako imas medicinski problema....
            I da li ce se to srediti? Pa kada sam bio na sistematskom upitao sam doktora za to i rekao je da se obratim svom porodicnom doktoru a porodicni doktor je rekao da nema potrebe za pregledom da je to uredu, a nije nikako uredu. Oticu jos jednom, pa cu vidjeti.

            Comment


            • #7
              Re: Oko prehrane za masu

              Originally posted by markoni16 View Post
              Uredu, hvala

              I muce me grudi najvise, znaci mnogo me iritira kada mi neko stalno pametuje za grudi, da imam ko curica i slicno, ne znam da li je to ginekomastija ili lipomastija i kako se mogu rijesti toga sta god da je? Evo neke retardirane 2 slicice, pa ko moze pomoci, bicu mnogo zahvalan:

              Meni se cini da to nije ni ginekomastija ni lipomastija,nego da imas takve bradavice(malo vece nego normalne),ali nije to bas toliko vidljivo.
              I sto se ishrane tice ujutru probaj ubaciti jos malo proteina (2-3 kuhana jaja ili 15-tak grama whey proteina) i navece 50-tak grama kikirikija/badema ili posni sir (ili oboje).
              I vezano za rizu,vjerujem da kuhanu jedes,a evo koliko ona kalorija ima http://prntscr.com/6kbgbr.
              Ako se budes pridrzavao ishrane(ne ubacivao junk) bit ce dobro.

              Comment


              • #8
                Re: Oko prehrane za masu

                Originally posted by markoni16 View Post
                I da li ce se to srediti? Pa kada sam bio na sistematskom upitao sam doktora za to i rekao je da se obratim svom porodicnom doktoru a porodicni doktor je rekao da nema potrebe za pregledom da je to uredu, a nije nikako uredu. Oticu jos jednom, pa cu vidjeti.
                a kako znas da nije ok???? samo zato sto ti mislis da nije ili??? pa ako ti je doktor rekao da je normalno vjerovatno je....u pubertetu si i normalno je da ti zljezde mogu biti povecane....
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • #9
                  Re: Oko prehrane za masu

                  Znaci treniranjem i prehranom bih mogao srediti grudi tip-top?

                  I hvala ti to za rizu nisam ni obracao paznju na to, evo sastavio sam ovako nesto ali opet ja mislim da je ovo malo UH s obzirom koliko masti i proteina ima. Da li moze neko pomoci gdje izbaciti masti a dodati uh, ili samo dodati uh, sta, kako?

                  Last edited by markoni16; 23-03-15, 15:53.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Oko prehrane za masu

                    Originally posted by markoni16 View Post
                    Znaci treniranjem i prehranom bih mogao srediti grudi tip-top?

                    I hvala ti to za rizu nisam ni obracao paznju na to, evo sastavio sam ovako nesto ali opet ja mislim da je ovo malo UH s obzirom koliko masti i proteina ima. Da li moze neko pomoci gdje izbaciti masti a dodati uh, ili samo dodati uh, sta, kako?

                    http://www.building-body.com/forum/t...664#post998664
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment


                    • #11
                      Re: Oko prehrane za masu

                      ja bih bas volio sve ove koji toliko u gram ispituju sta mogu,a sta ne jesti u koliko sati i koliko sekundi,dal smiju stavit dex...rade tolike planove slikaju se poslije svakog vaganja koje 5 puta u danu.......e da sada sve njih bih molio da poslije godinu dana stave slike pa da vidimo do kud su dosli jer znam da si toliko kompliciraju zivot da nece s tim izdrzat jako dugo....ali ipak molim vas da stavite slike...zanima me koliko cete dugo izdrzat i kako cete izgledat.......hvala unapred.....ah da i sve guru trenere i nutricioniste isto tako molim vas za koju sliku i dokaz onoga sto propovijedate.......da se uvjerimo u ono sto slusamo i slijedimo
                      Last edited by dominik11; 23-03-15, 17:33.
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: Oko prehrane za masu

                        Originally posted by markoni16 View Post
                        I da li ce se to srediti? Pa kada sam bio na sistematskom upitao sam doktora za to i rekao je da se obratim svom porodicnom doktoru a porodicni doktor je rekao da nema potrebe za pregledom da je to uredu, a nije nikako uredu. Oticu jos jednom, pa cu vidjeti.
                        Jesu li ti bradavice uvijek bile takve ili su se povećale u nekoj dobi? Koliko sada imaš godina? Pipaš li išta ispod bradavica?
                        Moguće je da se zaista radi o lipomastiji, a ako se i radi, vrlo je vjerojatno da će se povući krajem puberteta (što opet ovisi o tome jesu li ti bradavice oduvijek takve, a onda se radi o normalnom stanju). Vjeruj svom liječniku, valjda on(a) zna.

                        Comment

                        Working...
                        X