Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija - što dalje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Definicija - što dalje?

    clen........

    Comment


    • #17
      Re: Definicija - što dalje?

      Krajnje je neobjektivno pratiti ili raditi bilo sta sto ti profesionalci rade. Kao prvo niko nema pojma sta oni sve uzimaju i rade, te koliko je nauka stvarno iza svega toga. To sto oni pricaju je komercijalno prodavanje magle i ispiranje mozga naivnoj djeci, a sta se zaista desava iza svega toga nije za javnost.

      Dobro se zna koji su uslovi za definiranje tijela. Zasto izmisljati toplu vodi i traziti neke ultra savjete pored svega toga sto je kristalno jasno i milijardu puta opisano.

      Comment


      • #18
        Re: Definicija - što dalje?

        Sto se ti vise zivciras oko definicije to ti kortozol vise raste, samo se opusti i istrazuj,moj je savjet da izracunas da li si u deficiru s kalorijama i koliko(covjek koji smanji uh na 0 a drzi proteine i masti u kcal suficitu ne mrsavi,prije ce mrsaviti covjek koji ima 200uh a u deficitu je sa kcal).Bolje poslusaj neuka i ostale sto savjetuju iz iskustva.
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #19
          Re: Definicija - što dalje?

          Hvala svima na odg, pratim ja sve i prakticiram već, za početak već sam 10ak dana na održavanju, pa ću onda na cikliranje za par dana pa onda možda i na keto.

          Čini mi se da je ovo održavanje bio dobar potez, ako ništa nisam nazadovao a unosim više hrane pa ne može biti loše.

          Imam 2 pitanja, prvo je jel mi treba sad dan punjena pošto sam 10ak dana na održavanju, tj nisam u deficitu a srijedom sam do sada imao punjenje?

          Drugo je što koristiti prije jutarnjeg. Trener (bivši) mi je rekao bcaa + sagorjevač masti, ja sam sinoć čitao dosta i jutro sam uzeo kavu + vitamin c šumeći - sagorijevač a izbacio bcaa. Jel ima taj šumeći kalorija pošto je sladak a šečer ne ide prije jutarnjeg jer bi onda trošio taj šečer?

          Comment


          • #20
            Re: Definicija - što dalje?

            Originally posted by bugi View Post
            Hvala svima na odg, pratim ja sve i prakticiram već, za početak već sam 10ak dana na održavanju, pa ću onda na cikliranje za par dana pa onda možda i na keto.

            Čini mi se da je ovo održavanje bio dobar potez, ako ništa nisam nazadovao a unosim više hrane pa ne može biti loše.

            Imam 2 pitanja, prvo je jel mi treba sad dan punjena pošto sam 10ak dana na održavanju, tj nisam u deficitu a srijedom sam do sada imao punjenje?

            Drugo je što koristiti prije jutarnjeg. Trener (bivši) mi je rekao bcaa + sagorjevač masti, ja sam sinoć čitao dosta i jutro sam uzeo kavu + vitamin c šumeći - sagorijevač a izbacio bcaa. Jel ima taj šumeći kalorija pošto je sladak a šečer ne ide prije jutarnjeg jer bi onda trošio taj šečer?
            Nakon tolike drame da neces, ipak je ispalo dobro bez brige, ne bih ti savjetovao nesto sto nisam isprobao na sebi..

            Punjenje se radi do razine odrzavanja da metabolizam dobije "kick", a posto ti jedes vec 10ak dana na toj razini onda punjenje nije potrebno.

            Koju marku sumecis pijes? Ne bi smjele imati secera u sebi..

            EDIT: ima u DM-u za kupiti vitamin c u prahu, 100g - 25kn, probao netko?
            Last edited by neuk; 08-07-15, 16:18.
            Originally posted by madmax22
            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
            Originally posted by jocker77
            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
            Originally posted by Hajduk
            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

            Comment


            • #21
              Re: Definicija - što dalje?

              Originally posted by neuk View Post
              Nakon tolike drame da neces, ipak je ispalo dobro bez brige, ne bih ti savjetovao nesto sto nisam isprobao na sebi..

              Punjenje se radi do razine odrzavanja da metabolizam dobije "kick", a posto ti jedes vec 10ak dana na toj razini onda punjenje nije potrebno.

              Koju marku sumecis pijes? Ne bi smjele imati secera u sebi..

              EDIT: ima u DM-u za kupiti vitamin c u prahu, 100g - 25kn, probao netko?
              Je, piše bez šećera na tubi, sad vidim.

              Za par dana ću krenuti ciklirati uh 100,50,0 a masti ću dignuti da nadoknadim te uh i probati da budem malo u deficitu, s obzirom da sam prije uzimao samo 40ak grama dnevno sad će biti oko 100 dnevno masti.

              Zanima me jel u ove uh 100,50,0 zbrajam i voće koje jedem ujutro i glukozu poslije treninga? Jer ako je tako, onda zobene mogu eventualno kada je 100 uh svaki treći dan, a kada je 50 onda samo glukozu poslije treninga i to je to.

              Comment


              • #22
                Re: Definicija - što dalje?

                Sve se zbraja.
                Radije izbaci glukozu kad ti je uh nisko, a pojedi više npr. krumpira prije/poslije treninga
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #23
                  Re: Definicija - što dalje?

                  Imam još par pitanja prije nego krenem sa cikliranjem.

                  1. U pon će biti 100uh u uto 50 u srijedu 0, jel to znaći da u pon unosim 400 kalorija više nego u srijedu ili tih 400 kalorija nadoknađujem sa proteinima ili mastima? Pretpostavljam da ne nadoknađujem, jer onda nebi bilo cikliranje nego bi unis kalorija bio isti.

                  2. U utorak ću imati 50, jel bolje da ih pojedem ujutro ili poslije treninga pošto nema dosta za oboje ili da podijelim malo ujutro malo poslije treninga?

                  3. Do sada sam ujutro unsio zobene+grejp+whey, ako maknem sada uh a na prvo pitanje je odgovor da ne nadoknađujem uh sa mastima, to znaći da taj dan samo whey uzmem za doručak? Ako me razumijete, ako bi uzeo još nešto to bi znaćilo da sam nadoknadio uh sa mastima a opet za doručak samo whey? Ili da ujutro uzmem masti, pa ih odbijem od nekog večernjeg obroka?

                  4. I kod cikliranja isto imamo punjenje jednom tjedno sa cca 300-400 uh?

                  5. Jel se i kod cikliranja isto postepeno smanjuju kalorije?
                  Last edited by bugi; 10-07-15, 16:12.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Definicija - što dalje?

                    Ako netko ima par min vremena da odgovori na zadnje pitanje bio bih zahvalan da od sutra mogu prakticirat ovo.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Definicija - što dalje?

                      1. Ne nadoknadujes. Proteine i masti drzis isto, samo mijenjas unos uh
                      2. Ne znam kada imas trening ali rasporedi cikliranje na nacin da ti najveci unos uh bude na najteze treninge. Stavi si dva dana u tjednu visoki uh, tri srednji, dva niski. Mijenjaj ih svaki dan. Napisi koje dane imas treninge pa cu ti reci kako bi ti odgovaralo najbolje ako si vec nisi sam poslozio buduci da mi je tesko ovako napamet pogadjati kojim danima treniras. Uzevsi to u obzir uh rasporedi pola prije pola nakon treninga.
                      3. Ovisi u koje doba dana imas trening. Ako ti je prvi obrok u danu ujedno i prvi obrok prije treninga onda ostavi zobene+whey+grejp, a ako nije onda mozes pojesti kajganu (omlet) kao prvi obrok u danu. Na dane niskoj unosa vazno da imas unos uh prije i nakon treninga zbog energije.
                      4. Sve ovisi o duljini dijete i o tvom body fatu. Nezahvalno je ovako prognozirati jer za odrediti kada treba punjenje moras uzeti u obzir puno faktora sto fizickih sto psihickih. Obzirom na tvoju situaciju gdje si 2 tj jeo na odrzavanju kako bi ti se metabolizam vratio na normalnu razinu, nemoj punjenje raditi barem 6-8 tjedana. Kada prodje to razdoblje onda treba vidjeti vise parametara: skinuta kilaza u tom razdoblju, kolicina gubljenja kilaze u tjedan dana, psiholoski napredak kroz dijetu itd. Javi se za 6 tjedana pa opisi kako ide napredak i kakav ti je osjecaj pa ce onda biti lakse za procijeniti.
                      5. Da, ali ovog puta povecavaj aktivnost umjesto rezanja kalorija iz hrane. Prati kilazu na tjednoj bazi. Ako pada previse (vise od 0.5kg) onda smanji kardio, obrnuto ga povcaj. Kada ne budes vise mogao povecavati kardio onda povecaj aktivnost na treningu, dodaj volumena i intenziteta. Opet prati kilazu i tek onda skini hranu.
                      U ovom slucaju je prakticnije, na stranu drugih pozitivnih efekata na tijelo, raditi hiit kao kardio jer ga je lakse povecavati nego llit kardio. Ako radis llit 60min i trebas povecavati za 10-15 onda nema kraja. Lakse je raditi hiit 15, pa povecavati po 5. Ako imas vremena za liit 60+ min, imas i vremena za hiit, ako me razumijes

                      Edit: skidanje kalorija ne mora biti linearno svakih 2 tjedna ili svaki tjedan. To se radi u idealnim uvijetima, a dijeta je rijetko kada takva. U pocetku kilaza ide brze, a kasnije se usporava. Nema logike da se kalorije skidaju jednakom brzinom. Zato trreba pratiti vagu i usporiti skiadnje kada kilaza pada brzo i obrnuto ja sam pobornik da se dijeta provodi sporo radi ocuvanja misica pa mi je svaka dva tjedna neka okvirna granica, ali to je kao sto sam vec rekao podlozno promjenama ovisno kako tijelo reagira..
                      Last edited by neuk; 12-07-15, 18:03.
                      Originally posted by madmax22
                      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                      Originally posted by jocker77
                      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                      Originally posted by Hajduk
                      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                      Comment


                      • #26
                        Re: Definicija - što dalje?

                        Originally posted by neuk View Post
                        1. Ne nadoknadujes. Proteine i masti drzis isto, samo mijenjas unos uh
                        2. Ne znam kada imas trening ali rasporedi cikliranje na nacin da ti najveci unos uh bude na najteze treninge. Stavi si dva dana u tjednu visoki uh, tri srednji, dva niski. Mijenjaj ih svaki dan. Napisi koje dane imas treninge pa cu ti reci kako bi ti odgovaralo najbolje ako si vec nisi sam poslozio buduci da mi je tesko ovako napamet pogadjati kojim danima treniras. Uzevsi to u obzir uh rasporedi pola prije pola nakon treninga.
                        3. Ovisi u koje doba dana imas trening. Ako ti je prvi obrok u danu ujedno i prvi obrok prije treninga onda ostavi zobene+whey+grejp, a ako nije onda mozes pojesti kajganu (omlet) kao prvi obrok u danu. Na dane niskoj unosa vazno da imas unos uh prije i nakon treninga zbog energije.
                        4. Sve ovisi o duljini dijete i o tvom body fatu. Nezahvalno je ovako prognozirati jer za odrediti kada treba punjenje moras uzeti u obzir puno faktora sto fizickih sto psihickih. Obzirom na tvoju situaciju gdje si 2 tj jeo na odrzavanju kako bi ti se metabolizam vratio na normalnu razinu, nemoj punjenje raditi barem 6-8 tjedana. Kada prodje to razdoblje onda treba vidjeti vise parametara: skinuta kilaza u tom razdoblju, kolicina gubljenja kilaze u tjedan dana, psiholoski napredak kroz dijetu itd. Javi se za 6 tjedana pa opisi kako ide napredak i kakav ti je osjecaj pa ce onda biti lakse za procijeniti.
                        5. Da, ali ovog puta povecavaj aktivnost umjesto rezanja kalorija iz hrane. Prati kilazu na tjednoj bazi. Ako pada previse (vise od 0.5kg) onda smanji kardio, obrnuto ga povcaj. Kada ne budes vise mogao povecavati kardio onda povecaj aktivnost na treningu, dodaj volumena i intenziteta. Opet prati kilazu i tek onda skini hranu.
                        U ovom slucaju je prakticnije, na stranu drugih pozitivnih efekata na tijelo, raditi hiit kao kardio jer ga je lakse povecavati nego llit kardio. Ako radis llit 60min i trebas povecavati za 10-15 onda nema kraja. Lakse je raditi hiit 15, pa povecavati po 5. Ako imas vremena za liit 60+ min, imas i vremena za hiit, ako me razumijes

                        Edit: skidanje kalorija ne mora biti linearno svakih 2 tjedna ili svaki tjedan. To se radi u idealnim uvijetima, a dijeta je rijetko kada takva. U pocetku kilaza ide brze, a kasnije se usporava. Nema logike da se kalorije skidaju jednakom brzinom. Zato trreba pratiti vagu i usporiti skiadnje kada kilaza pada brzo i obrnuto ja sam pobornik da se dijeta provodi sporo radi ocuvanja misica pa mi je svaka dva tjedna neka okvirna granica, ali to je kao sto sam vec rekao podlozno promjenama ovisno kako tijelo reagira..
                        Radim trening u pon i uto i onda sri odmor, pa onda čet trening, petak odmor ali nogomet igram, sub trening pa ned odmor.
                        Jedino u srijedu i nedjelju ne radim ništa, al onda imam hiit, a 4 puta tjedno jutarnji.

                        Sad ne znam kako da odredim koji dan ću 50uh a koji 100 kad su mi oba treninga ista (trenutno radim kružne treninge, 2 različita treninga po 3 mišića tako da imam 2 različita treninga.)

                        I još ne znam jel treba na dan kardija nadoknaditi to ili isto unosim ako ga imam i ako nemam?

                        ________________________________________________
                        Evo sve sam stavio na papir. Do sada mi je svaki dan izgledao kao ovaj prvi dan, oprilike barem.

                        Obrok 1 (10:00)
                        dan 1 - 50g zobene - 35whey, 1grejp, 30grama orašatih (50uh, 30p, 15m)
                        dan 2 - 25g zobene - 35whey, 1grejp, 30grama orašatih (30uh, 30p, 15m)
                        dan 3 - 35whey, 30grama orašatih (0uh 30p, 15m)


                        trening pwm 35whey + 10glukoza


                        Obrok 2 (14:00)
                        dan 1 - meso + pašta, krupir, riža (50uh, 30p)
                        dan 2 - meso + pašta, krupir, riža (25uh, 30p)
                        dan 3 - meso


                        Obrok 3 (17:00)
                        dan 1 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)
                        dan 2 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)
                        dan 3 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)


                        Obrok 4 (19:00)
                        dan 1 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)
                        dan 2 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)
                        dan 3 - posni 250g ili konzerva tune + žlica maslinovog (30p, 10m)


                        Obrok 5 (21:00)
                        dan 1 - 4 jaja - (30p, 20m)
                        dan 2 - 4 jaja - (30p, 20m)
                        dan 3 - 4 jaja - (30p, 20m)


                        Obrok 6 (23.00)
                        dan 1 - posni 250g + 30 orašatih (30p, 15m)
                        dan 2 - posni 250g + 30 orašatih (30p, 15m)
                        dan 3 - posni 250g + 30 orašatih (30p, 15m)

                        _______________________________________
                        Dan 1 - 210p + 110uh + 70m = 1910cal
                        Dan 2 - 210p + 60uh + 70m = 1710cal
                        Dan 3 - 210p + 0uh + 70m = 1470cal

                        Malo više ako uračunam salate i priloge.
                        Last edited by bugi; 12-07-15, 23:22.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Definicija - što dalje?

                          sta mislite o ovoj tvrdnji o treninigu u deficitu:
                          Summing Up
                          So that’s that, a look at weight training for fat loss. As I noted in Weight Training for Fat Loss Part 1, there are both pros and cons to the different types of weight training while dieting for fat loss. Assuming that maintenance of muscle mass is the goal, some form of heavy weight training must be kept in the program. In fact, if only one kind of weight training were to be performed, that’s what I’d pick (with the possible exception of complete beginners).
                          However, the volume and frequency can (and generally, should) be brought down when maintenance is the goal. Recovery always goes down on a diet (unless you’re taking drugs) and that means that training must be reduced to avoid killing the dieter.
                          So long as intensity (in this case, weight on the bar) is maintained, volume and frequency can be reduced by up to 2/3rds each without significant loss of strength or muscle mass.
                          Basically, from the standpoint of strength and muscle maintenance, it’s far better to get 2 high quality sets than 6 half-assed ones.
                          If desired, that will allow other types of training, in this specific case metabolic work, to be added to the training program. Sequencing will depend on the individual, how well or poorly they recover and the specifics of the diet but hopefully I’ve given enough information for folks to set things up for themselves

                          zanima me za ovaj dio o smanjenju intenziteta za 2/3...

                          Comment


                          • #28
                            Re: Definicija - što dalje?

                            Ovdje na forumu 99,9% ljudi bi na defci dobilo snagu da znaju kaako trenirat...razlog je to sto nemaju jos tolko jake liftove da sve s defkom idde dole..
                            Smanjiti volumen nije losa ideja...


                            Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
                            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                            Youtube:

                            Primjer treninga snage/hipertrofije
                            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                            Sve o prehrani
                            Sve o treningu

                            Comment


                            • #29
                              Re: Definicija - što dalje?

                              Kombinacija optimalnog volumena i intenziteta. Moj izbor. Jeste da je iscrpljujuce, ali u mom slucaju ucinkovito.

                              Comment

                              Working...
                              X