Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja za veceru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jaja za veceru

    Da li je uredu jesti 5 kuhani ili przeni jaja kao posljedni obrok, ili ti za veceru, te takav staviti na svakodnevni plan prehrane? Kako ce se kolesterol oponasati u tom slucaju?

  • #2
    Re: Jaja za veceru

    U redu je ali ako ces ih jest toliko cesto u tolikoj kolicini, gledaj da su domaca jaja jer pretezno ona imaju veci omjer omega 3 naspram omega 6 masnih kiselina.

    Sent from my HTC One using Tapatalk
    https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
    http://instagram.com/dinc_94
    http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
    myprotein code: MP24017174

    Comment


    • #3
      Re: Jaja za veceru

      Možeš jesti cijela jaja svaki dan, nema frke za kolesterol ako nemaš nekih većih zdravstvenih problema sa tim.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Jaja za veceru

        Originally posted by Dinč View Post
        U redu je ali ako ces ih jest toliko cesto u tolikoj kolicini, gledaj da su domaca jaja jer pretezno ona imaju veci omjer omega 3 naspram omega 6 masnih kiselina.

        Sent from my HTC One using Tapatalk
        Ma od kuda mi domaca burazeru, hvala ti mnogo

        Originally posted by kelly View Post
        Možeš jesti cijela jaja svaki dan, nema frke za kolesterol ako nemaš nekih većih zdravstvenih problema sa tim.
        Osobno nemam, ma da porodicno tu i tamo nisam stabilan sto se tice kolesterola, ali uredu, hvala

        Comment


        • #5
          Re: Jaja za veceru

          Ukoliko tvoja fizicka aktivnost nije na visokom nivou za tebe pet jaja prije spavanja moze biti pocetak latentnog i sporog, ali sigurnog okidaca velikih problema. Zapamti sta sam ti rekao i nemoj se igrati ako ne znas sta radis. Jaja su izvor zdravlja, ali ako nesto ne znas koristiti onda je rijec o drugoj, kontraproduktivnoj krajnosti. Uostalom zasto za veceru, kada je to optimalan izbor za dorucak? Tolika kolicina masti u pet jaja je nesto sto aktivnom organizmu dobro dodje za dorucak, ali ne i za veceru ukoliko taj organizam nije super aktivan. Nije pametno ganjati profesionalne nivoe.

          Nemoj me pogresno shvatiti, ali po tvojim pitanjima i obimu znanja nesto nisam pretjerano uvjeren da si toliko aktivan i da znas sta radis. Radije se ti drzi neke prosjecne ishrane i kvalitetno treniraj. Sigurniji si, a i mirniji. Nezahvalan je ovo sport, pogotovo kada nisi upucen.

          Comment


          • #6
            Re: Jaja za veceru

            Originally posted by Argentum View Post
            Ukoliko tvoja fizicka aktivnost nije na visokom nivou za tebe pet jaja prije spavanja moze biti pocetak latentnog i sporog, ali sigurnog okidaca velikih problema. Zapamti sta sam ti rekao i nemoj se igrati ako ne znas sta radis. Jaja su izvor zdravlja, ali ako nesto ne znas koristiti onda je rijec o drugoj, kontraproduktivnoj krajnosti. Uostalom zasto za veceru, kada je to optimalan izbor za dorucak? Tolika kolicina masti u pet jaja je nesto sto aktivnom organizmu dobro dodje za dorucak, ali ne i za veceru ukoliko taj organizam nije super aktivan. Nije pametno ganjati profesionalne nivoe.

            Nemoj me pogresno shvatiti, ali po tvojim pitanjima i obimu znanja nesto nisam pretjerano uvjeren da si toliko aktivan i da znas sta radis. Radije se ti drzi neke prosjecne ishrane i kvalitetno treniraj. Sigurniji si, a i mirniji. Nezahvalan je ovo sport, pogotovo kada nisi upucen.
            Zaštooo???
            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

            Fak me, right?

            Comment


            • #7
              Re: Jaja za veceru

              Jednostavno. Ne treba mu to ako nije fizicki preopterecen, a pogotovo ne pred spavanje kada ce mu se jos i metabolizam usporiti. Pogotovo ne jos sto covjek navodi nestabilno stanje. Uostalom ko jos od vas praktikuje toliko jaja u posljednjem obroku? Dok sam pazio na ishranu jeo sam dosta jaja, sest cijelih za dorucak, ali navecer nikada. Ako vec ima potrebu da se bombarduje proteinima neka pojede 250-300g posnog pred spavanje i miran je.

              Comment


              • #8
                Re: Jaja za veceru

                Argentum plašiš ljude sa jajima, kakva je razlika jesti jaja ili drugu hranu istih makrosa i kalorija?
                Jaja su idealan obrok za večeru, P + M.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Jaja za veceru

                  Originally posted by kelly View Post
                  Argentum plašiš ljude sa jajima, kakva je razlika jesti jaja ili drugu hranu istih makrosa i kalorija?
                  Jaja su idealan obrok za večeru, P + M.
                  Nema razlike u makrosima niti kalorijama, ali ima razlike u kolicini, rasporedu i vremenu kada se konzumira. Slazem se da su jaja idealan obrok za veceru (generalno idealan obrok bilo kada u proracunatim kolicinama), ali ne pet jaja za osobu (za veceru) koja navodi potencijalne probleme sa holestorolom i koja takodjer ima upitan fizicki status i pristup treningu.

                  Da ne bi bilo zabune i da ja govorim kako je to stetno (a sam ih jedem svaki dan i u vecim kolicinama), ne, ja samo pristupam individualno ovom slucaju. Ja sam vec gore napisao da su jaja izvor zdravlja, ali kao i svaki drugi izvor zdravlja (ne samo jaja) moze biti stetno ako nema mjere.

                  Svaka cast internetu i svemu, ali kada naivni ljudi uzmu citati sve sto im se servira svasta je za ocekivati.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jaja za veceru

                    Orasasti i posni kao zadnji obrok.
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jaja za veceru

                      Argentum, za prvi obrok je malo logicnije UH, ako je moguce UH+P, masti su uvijek bile gotivne za zadnji obrok

                      Mozes mi navesti svoj prvi i zadnji obrok?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jaja za veceru

                        Originally posted by markoni16 View Post
                        Argentum, za prvi obrok je malo logicnije UH, ako je moguce UH+P, masti su uvijek bile gotivne za zadnji obrok

                        Mozes mi navesti svoj prvi i zadnji obrok?
                        pa gle kada sam bio na defki masti su mi bile za dorucak +P ajmo reci jaja da sam ugl jeo ...cijela. UH sam imao drugacije rasporedeno. mislim da nije potrebno imati UH za dorucak pod obavezno. i masti su izvor energije i ako si na defki onda ih je mozda bolje cuvati kada ce ti brzi izvor energije trebati tj gdje je fizicki napor veci....npr gym,ali neka svatko po svome kako misli da je najbolje
                        This is your life and it’s ending one minute at a time

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jaja za veceru

                          Originally posted by dominik11 View Post
                          pa gle kada sam bio na defki masti su mi bile za dorucak +P ajmo reci jaja da sam ugl jeo ...cijela. UH sam imao drugacije rasporedeno. mislim da nije potrebno imati UH za dorucak pod obavezno. i masti su izvor energije i ako si na defki onda ih je mozda bolje cuvati kada ce ti brzi izvor energije trebati tj gdje je fizicki napor veci....npr gym,ali neka svatko po svome kako misli da je najbolje
                          Pa ja na defki skoro i nemam carbsa, znaci low carb praktikujem tako da .. dok je na masi to skroz drugcije
                          Ma da, uh su meni samo kad moram posto me cesto prezasite i uspavaju, tako da ih vise praktikujem dorucak, neki rucak i poslije treninga
                          Samo sto sam ja konstanto na masi, tako da nekako mi ne leze za dorucak, s obzirom da moram rotirati onda sa uh

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jaja za veceru

                            Originally posted by markoni16 View Post
                            Pa ja na defki skoro i nemam carbsa, znaci low carb praktikujem tako da .. dok je na masi to skroz drugcije
                            Ma da, uh su meni samo kad moram posto me cesto prezasite i uspavaju, tako da ih vise praktikujem dorucak, neki rucak i poslije treninga
                            Samo sto sam ja konstanto na masi, tako da nekako mi ne leze za dorucak, s obzirom da moram rotirati onda sa uh
                            pa kazem kako kome pase.svatko zna svoje tijelo najbolje. a sto se lwo carbsa tice....i ja sam mislio da je to ok opcija,ali drugacija opcija mi je najvise pasala i tu sam najvise gubio....mislim ok,dodes onda to kada bi trebao na keto ili rikliranjei tako...kazem svatko ima svoje sta mu odgovara......treba slusat svoje tijelo i vidjeti kako reagiras na neke programe
                            This is your life and it’s ending one minute at a time

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jaja za veceru

                              Originally posted by markoni16 View Post
                              Mozes mi navesti svoj prvi i zadnji obrok?
                              Prvi obrok proteini i ugljikohidrati u visokom omjeru, a masti u manjem. Konkretno 40-45g proteina, 45-50g ugljikohidrata i 20-25g masti. Obrok prije spavanja uglavnom do 25g proteina, ispod 10g ugljikohidrata i do 5g masti maksimalno. Ne mogu tacno reci, medjutim to su neki omjeri. Otkako ne vodim striktno racuna sta jedem sve je relativno i varijabilno. Jedem sta mi dusa pozeli i kvalitetno treniram.

                              Comment

                              Working...
                              X