Announcement

Collapse
No announcement yet.

Početak početaka....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Početak početaka....

    Kao što je i u uvodnom postu predstavljanja pojašnjeno, krećem od početka.... kratko pitanje:

    Pošto mi je danas prvi dan u teretani,

    - da li je poželjno da napravim kompletan krug sprava sa vrlo laganim težinama i serijama (trbuh, noge, ramena, bicepsi, tricepsi, leđa, prsa), čisto da mi se tijelo privikne kroz cijeli tjedan, ili da krenem ciljano: danas leđa i tricepsi, sutra bicepsi i prsa, prekosutra noge i ramena?

    - da li bilo poželjno svaki drugi dan vježbati (teretana/dan odmora/teretana....), ili krenuti oštro, svaki dan, ali ne pretjerivati u težinama, nego čisto se malo-po-malo uhodavati?

    Eto za sada toliko i hvala na odgovorima!

  • #2
    Moj savjet početnicima je krenuti sa FB, da probudiš sve mišiće, pa onda polako što duže treniraš sve više dijeliš.

    Kreni za početak sa 3 FB treninga tjedno, pa kad pređeš na upper/lower digneš na 4 treninga tjedno.
    Last edited by kelly; 16-05-16, 18:01.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      FB obavezno,uz to da naucis pravilne pokrete i da osjetis misic koji radis.Kada to uspijes onda pocni sa progresivom ali da ti je osjecaj i forma no1.

      Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment


      • #4
        Hvala Vam na odgovorima! Naprotiv, motivacije i truda mi uopće ne nedostaje..... upravo se vratio, mogu reći, prezadovoljan sam, ipak, svaki početak je težak. Posavjetovao sam se još malo sa trenerom, dobio male upute kako na početku, i kako bi se reklo - krećem dalje.

        Comment


        • #5
          Javi kako napreduješ.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Eto mene od jučer ponovo u teretani..... zadovoljan, ali ne kako bi trebao biti.... napravio kružni trening za sve mišiće sa laganim težinama, ali - PO SVOJEM! Naime, nakon razgovora sa trenerom za početak vježbanja, ostao sam - PAF!
            Novi trener (došao prije 2 tjedna), dao mi je savjet za trening. E, sad slušajte ovo:

            Zagrijavanje 15 min, kružni na svim spravama sa laganom težinom, odmor 5 min., kružni na svim spravama sa NAJTEŽOM težinom (?????), odmor 5 min, trbušnjaci, dan odmora. Normalno da ga nisam poslušao, nego napravio po svom - zagrijavanje pola sata, kružni svih mišića sa laganom težinom, trbušnjaci, cardio.

            E, sad pitanje: koliko netko može biti stručan da potpunom početniku savjetuje ovako nešto!?!

            Comment


            • #7
              Koliko moze biti strucan govore njegovi rezultati.Primjerice neki lik ide 5-6 mjeseci u teretanu i vidi da je tu kao neka zarada i ode u neki veci centar na 7 dana i odslusa nekakva predavanja i poslije toga dobija diplomu ali mora dati 300€-500€ i on je sada kao trener sa certifikarom.Dok ima mnogo ljudi koji vise znaju od njega i on se sada pravi pametan i njima nesto kao objasnjava kako se nesto radi samo jer ima diplomu.Ako si doktor to ne mora znaciti da ti mozes da obezbjedis zdravlje svom pacijentu.

              Moj ti je savjet kada savladas pravilne tehnike i sve ostalo bitno,da tek onda povecavas tezine.Ja iskljucivo radim kada se zagrijavam prvo sa nekom manjom tezinom pa onda neka srednja pa onda max.Primjer ako ti je max na cucnju 100kg onda pocnes sa 40-80-100 a mozes i 20-40-60-80-100.Otici odmah sa 20 na 100 je vrlo opasno moze lako doci do povrede.

              Ovo je moje misljenje pa ti vidi koga slusati.

              Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk


              Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

              Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

              Comment


              • #8
                alexxx, hvala na savjetu. Zato sam i ovdje da polovim pametne savjete za razliku od "certificiranog" trenera.

                Comment


                • #9
                  zagrijavanje pola sata? Nisi rerna da se zagrijavaš pola sata..

                  Slažem se sa kolegom iznad, i ja uvijek postepeno dižem kilaže. Ako biceps radim 45kg. idem 15-30-45.
                  Last edited by Aldiin; 27-09-16, 21:17.

                  Comment


                  • #10
                    Zagrijavaj se koliko god ti treba da osjetiš da si u optimalnoj temperaturi za rad, bolje da se zagrijavaš sat vremena nego da se desi povreda pa te nema pola godine u teretani. Što se tiče treninga FB 3x sedmično i uči pravilnu tehniku izvođenja osnovnih liftova (bench, čučanj, mrtvo). Dok dovoljno ne ojačaš ne treba pretjerano da te zanimaju izolacione sprave.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Work Hard View Post
                      kružni na svim spravama sa NAJTEŽOM težinom (?????)
                      A što točno znači najteža težina?
                      Nakon zagrijavanja i prvog kruga možeš slobodno u drugom krugu izabrati težine za desetak ponavljanja po seriji.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        kelly, on je mislio s najtežom, koliko god mogu dignuti .... ne pije vodu.

                        Comment


                        • #13
                          Full Body 3x tjedno 2-3radne serije po miscnoj grupi prvo se zagrijes dobro za svaku miscinu grupu i onda odradis radne serije primjer 15-12-10 ponavljanja opterecenje stavis onoliko da u serijama napravis jedva 15 pa onda jedva 12 pa onda jedva 10. Najbitnije da radis sa dobrom formom i sa dobrom koncentracijom za pojedinu miscnu grupu. Vjezbaj da sto bolje povezes misao i misic radi bazne vjezbe kao Barbell Squat, Barbell Bench, Barbell Deadlift, Barbell Row, Barbell Curl..
                          Oldschool Bodybuilding best for gain muscle!

                          moj bodyspace profil

                          Comment

                          Working...
                          X