Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana u bolesti, gripi,prehladi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana u bolesti, gripi,prehladi

    Bok ljudi, zanima me kako se hraniti u one glupe dane kada nas uhvati nekakva gripa, prehlada i takva slicna omanja bolest koja nas izbaci iz stroja na 5-7 dana, ako nam je cilj gubitak masti odnosno definicija.
    Kako onda s kalorijama , deficitom , suficitom, koliko UH jesti u te dane ( manje/više) a da se nepokvari forma jako u te dane?

  • #2
    Ja pokusavam izgurat prehranu koju vec koristis
    Ustvari pokusavam pojest oko 2 grama proteina po kili da nebi gubio misice

    Comment


    • #3
      Moje misljenje je da kada imas dane odmora ili si povredjen pa ne mozes da treniras smanjis proteine a kalorije poslozis tako da si u nekome odrzavanju ili cak blagom suficitu.Osnovni makros neka bude UH ili masti zavisno sta ti vise odgovara,te sa njim popunis ono sto si oduzeo proteina pr.koristio si 2g P prije sada ih smanjis na 1-1.5g
      Licno mi se ovo pokazalo kao najbolje jer i sam mislim da kada se ne trenira i nema stimulacije na misic ne treba da bude visoko P.

      Deficit bolje da nastavis kada se oporavis i to je to.
      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment

      Working...
      X