Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

    Mislim da covjek ni ne cita temu vise , no podjelit cu svoje iskustvo i sto se meni ukazalo kao najbolje rjesenje za smanjivanje magnitude i trajanje upala.

    Tjedan danas sam trenirao samo sa zagrijavanjem prije treninga te nikakvim istezanjem poslje istog. Upale su trajale cca 3+ dana i bile su relativno snazne.

    Iduci tjedan sam ubacio:
    - staticko istezanje ODMAH poslje treninga (svaki misic 10sec x2)
    - staticko istezanje u dane odmora + SMR (self-myofascial release) tehniku (15xsvaki misic)

    Upale sada traju 1-2 dana maksimalno te su zanemarive jakosti.

    Inace upala ne mora bit znak dobrog treninga, ali moze biti relativno dobar pokazatelj vaseg oporavka.
    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

    Youtube shit
    Web

    Comment


    • #17
      Re: Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

      ja san primjetija da dosta bolje mišić napreduje ako ga neistezes odma posli treninga nego kad krv izađe iz njega...sat vrimena iza treninga,pogotovo ako se radi o bb treningu

      Comment


      • #18
        Re: Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

        nasto sto ovdje nije spomenuto...


        topla kupka+cokolada.
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #19
          Re: Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

          Originally posted by SKLADIŠTAR View Post

          imaš 2 opcije kao što kaže gospođa, ali ja bi ti preporučio andol, provjereno pomaže.
          ahahahahahahahaaaa! odmah ide u favorites

          ne znam kako, ali ja upale skoro nikad nemam (osim ponekad noge)... Samo onako lepo osećam "nategnutost" mišićne partije koju radim. Istežem se praktično po ceo dan. Svaki put kad prođem ispod šipke na vratima ja se malo obesim, rastegnem, itd. Pa onda onda lepo dotaknem par puta i pod šakama (s pravim nogama), itd... Svaki čas po malo... Ali ne istežem se nešto planski baš odmah posle treninga. Mislim da je bitno istezati se, ali ne mora odmah nakon treninga, već u toku dana, svaki čas po malo...kad stigneš
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #20
            Re: Kako ublažiti upale mišića: toliko me noge boljele da nisam mogao spavati?

            Ja skoro uvijek osjetim neku zategnutost misica, ne znam bas kako bih to nazvao A upalu kad dobijem uvijek neka masaza, istezanje i cokolada
            I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

            Comment

            Working...
            X