Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem sa disanjem i vrtoglavicom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem sa disanjem i vrtoglavicom

    Imam problem sa disanjem i vrtoglavicom pogotovo izrazeno kod pojedinih vjezbi. Recimo kad radim trbusne ne mogu da udisem punim plucima i ona mi se vrti u glavu kad mi hvali vazduha. I recimo kad ramena radim sa bucicama bas mi smeta jer ne mogu da disem lijepo. Ne mogu da dam maksimum u seriji jer mi se taj problem sa vrtoglavicom pojavi pri kraju serije i onda se bas mucim da izdrzim. Interesantno da kad popijem mjericu no explode skoro da mi se ne vrti i nemam problem sa disanjem tacnije vrlo malo skoro da i ne smeta! Ima li neko iskustva da da neki savjet? Inace vec godinu dana imam problem po nekad ne mogu da udahnem punim plucima. pa me brine da nije to od teretane (napora), mada ne bi trebalo da je od toga jer kad su mi se pojavili problemi nijesam bio bas u treningu... Pomagajte!

  • #2
    Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

    da ti ne ides praznog zeluca na trening, ujutro?
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

    Comment


    • #3
      Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

      A da posjetis doktora i objasnis mu svoj problem?
      Cudno mi je da te vrtoglavica i mucnina hvataju samo kod vjezbi za ramena i trbušne a kod ostalih vježbi ne...

      Comment


      • #4
        Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

        ne idem praznog zeluca na trening
        Isao sam kod doktora. Rekao mi je da je to mozda od rasta i aj kuci
        Kod ostalih vjezbi vrlo malo, toliko da mi ne smeta skoro. ne znam nesto bas kad radim one vjezbe za ramena, trbusne pa cak i triceps ekstenzija i tu isto. Ne mogu skroz lijepo da udahnem punim plucima nego skraceno i onda ide vrtoglavica i lupanje srca.

        Comment


        • #5
          Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

          I dalje mi nije jasno kako i zašto se to događa samo kod pojedinih vježbi...
          Bilo bi mi logičnije da ti se vrti i da ti je skračeno disanje kod svake vježbe, onda bi mogao nabrojiti par razloga tipa, nedostatak kisika u teretani, preopterečenost ili sto ja znam... ali ovako totalno ne kužim...
          Aj da ti se vrti kad te bench poklopi pa se naprežeš da ga digneš...ali trbušnjaci ili triceps?!

          Comment


          • #6
            Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

            Imam ja teoriju : reci mi kakve si gradje jesi sitanije gradje???

            Da nemas malo kapacitet pluca ?!

            Comment


            • #7
              Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

              Originally posted by WTF View Post
              I dalje mi nije jasno kako i zašto se to događa samo kod pojedinih vježbi...
              Bilo bi mi logičnije da ti se vrti i da ti je skračeno disanje kod svake vježbe, onda bi mogao nabrojiti par razloga tipa, nedostatak kisika u teretani, preopterečenost ili sto ja znam... ali ovako totalno ne kužim...
              Aj da ti se vrti kad te bench poklopi pa se naprežeš da ga digneš...ali trbušnjaci ili triceps?!

              E nzn bas kod trbusnih ne mogu da disem bez kratko zato sam vazda mrzio da ih radim
              Nijesam sitnije gradje imam 2 metra i 95 kg. Ja sam normalno disao vazda, ovo mi je pocelo evo godinu dana. Moze biti jer ja u svakodnevnom zivotu nekad ne mogu da udahnem punim plucima a vidim po internetu da ima dosta takvih i da kazu da je to od stresa. E sad ko ce ga znat Ali me bas nervira kad zavrsim seriju moram da udisem kao slon da bih jedan put udahnuo putnim plucima i dosao do lijepog vazduha

              EDIT: Je li vam se desavalo kad po ovim vrucinama kad se naglo ustanete i uhvati vas neka mucninca(vrtoglavica i blago vam pane mrak na oci) E takav mi je osjecaj kad radim one vjezbe. Mada za ovo kad naglo ustanem doktror mi je rekao da je to normalno...
              Last edited by system; 06-05-12, 11:52.

              Comment


              • #8
                Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                stres ili tlak los!

                Comment


                • #9
                  Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                  ja isto imam neki manji problem disanja,nesto kao umor..često trebam stati da duboko udahnem....Isao sam kod doktrora i neznaju sta je

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                    ne meni ne znaju sto je ali ja znam da je mnogo gadan osjecaj. platio bih da se nadisem vazduha kao covjek
                    Citao sam da moze od stresa jer se oko jednjaka misici zgrce ionda se desava taj problem da se ne moze normalno disat.
                    Last edited by system; 06-05-12, 15:29.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                      vrtoglavica je karakteristična za alkalozu, a razlog nastanka alkaloze je duboko disanje... probaj bez da radiš ikakvu vježbu krenit namjerno duboko disat neko vrijeme pa ćeš vidit jel to ista ta vrtoglavica kao kad radiš vježbu..
                      moja teorija je da si zaokupljen s tim "traženjem zraka" pa forsiraš duboko disanje i nastane alkaloza...
                      za neke plućne bolesti koje dolaze u obzir kod mlađih npr. astma nije karakteristično da ne možeš doć do zraka već da ne možeš izdahnit, i to bi ti se javilo u svim vježbama ako te već uhvati faza pogoršanja... bolesti kod kojih ne možeš doć do daha tzv. restriktivne su jako rijetke i uglavnom obolijevaju stariji.. nedostatak zraka se javlja i u teškim srčanim bolestima ili nekim jačim upalama pluća.. i onda to nije povezano sa vježbom već i u mirovanju postoje simptomi.. naravno taj nedostatk zraka je najčešće psihičke naravi kod anksioznih ljudi koje stalno nešto brine ili ne reagiraju normalno na stres, takvi pacijenti nemaju nikakav problem sa disanjem već si to umisle (svi testovi kojma se to može provjerit su uredni), problem se riješi razgovorom sa pacijentima i ansioliticam, lijekovima koji malo opuste čovjeka...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                        Originally posted by riss View Post
                        lijekovima koji malo opuste čovjeka...
                        Relax....

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                          Originally posted by kelly View Post
                          Relax....

                          hahhaaha postat ću marihuana doktor htio to ili ne
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                            Originally posted by riss View Post
                            hahhaaha postat ću marihuana doktor htio to ili ne
                            imas 100+ rep powera za ovo od mene <3
                            ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Problem sa disanjem i vrtoglavicom

                              Da ne otvaram bezveze novu temu tu ću postaviti pitanje pa tko zna neka mi odgovori.

                              Kako disati kod izvođenja vježbi?
                              Ja nikako da se usredotočim na to, pa me zanima kako ide kod dizanja, a kako kod spuštanja utega? Kad se udiše zrak, a kad ispuhuje zrak?

                              Comment

                              Working...
                              X