Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

    Pa kad govorimo o formi kod deadlifta, baš i je fora u tome da se pravilna forma gleda tek na velikim težinama. Svatko može simulirati pravilni pokret ako uzme uteg od 50 kg. Ono zašto je DL zaj*ban je to što tu pravilnu formu nije jednostavno držati kad dižeš svoj max ili si na težini za 3-4 ponavljanja.

    Također, DL kao vježba po meni ima smisla prvenstveno na velikim težinama jer tek tad dolazi di apsolutne aktivacije CNSa i mobilizacije baš svih mišića koji sudjeluju u pokretu. DL je najsloženija vježba koju možeš izvesti i baš zbog toga jednostavno ne vidim smisao izvođenja nekih "koncentriranih" ponavljanja. Koji se to mišić aktivira kod težina za 10+ ponavljanja?

    Jedna je priča DL na ravne noge kad nam je cilj pogoditi ložu, a druga je priča kad je cilj ojačati cijelu tjelesnu strukturu.

    Recimo, mene na prvom heavy treningu DLa u sezoni uhvati upala ramena. Tu se baš očituje ta aktivacija svega i svačega na tijelu. Malo muskulfibera u loži i erektorima možeš dobiti i na spravama za ekstenziju i trening neće biti ništa "jači" ako ubaciš takvu vrstu DLa u njega.

    E sad, rješenje leži u tome da pročitaš neke tutoriale kako raditi DL. Meni je odlično objasnio neke stvari Milan Jovanović (proguglaj "kako raditi deadlift"). Jer ćeš tehniku savladati ako malo proučiš teoretski dio i ako ti po mogućnosti netko tko je iskusan pokaže kako se radi i ispravi te. Samo smanjivanje kilaže će ti pomoći da se ne ozlijediš ako već radiš krivo, ali neće te naučiti kako se radi deadlift.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #17
      Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

      Jucer sam se raspravljal sa voditeljem teretane, ujedno i trenerom i kaze mi da izvodim pravilno vjezbu i mogu podic tolko kg al mi nisu leđnjaci ojačani pa me zato boli

      Comment


      • #18
        Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

        znači da te bole mišići, a ne kicma
        Competitive toughness is an acquired skill & not an inherited gift..

        Comment


        • #19
          Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

          zapravo problem kod DL je sto se mora raditi sa velikim tezinama,to nije vezba za izolaciju niti pravljenje nekih detalja,nego sirovo velikih ledja...ali...mislim da 90% ljudi radi los pokret u cilju podizanja sto vece tezine. Ovo je jedna od vezbi gde se najlakse mozete povrediti i za ceo zivot zavrsiti sportsku karijeru. Kad kazem velika tezina mislim najveca moguca tezina za 10 ponavljanja u STRIKTNOJ FORMI

          Comment


          • #20
            Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

            Originally posted by 2BIG View Post
            zapravo problem kod DL je sto se mora raditi sa velikim tezinama,to nije vezba za izolaciju niti pravljenje nekih detalja,nego sirovo velikih ledja...ali...mislim da 90% ljudi radi los pokret u cilju podizanja sto vece tezine. Ovo je jedna od vezbi gde se najlakse mozete povrediti i za ceo zivot zavrsiti sportsku karijeru. Kad kazem velika tezina mislim najveca moguca tezina za 10 ponavljanja u STRIKTNOJ FORMI
            Mozes biti malo konkretniji po ovom pitanju, zasto bas 10 ponavljanja, ako je forma striktna zasto bi naskodilo 5-6 ponavljanja, dal postoji neka bitna razlika kad je u pitanju DL?
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #21
              Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

              pa ako nisi Power lifter retko treba da silazis ispod 8 ponavljanja,desetka je meni konkretno omiljena,sa njom imas mnogo manje sanse da se povredis,bolje ces osetiti misic tokom rada...samo neke od brojnih prednosti nesto viseg broja ponavljanja

              Comment


              • #22
                Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                Ima smisla, ali neke skupine jednostavno bolje reagiraju na manji broj ponavljanja, konkretno kod DL-a osjetim odlicno lozu i leđa tj. bolje reagiraju na manji broj, probao sam s vecim brojem ponavljanja, ali nekako mi tada erektori oduzmu najvise posla tj. pocnu prerano otkazivati uz sav moj trud pravilne tehnike pa oduzmem stimulaciju leđima i loži, nisam pametan, al koliko je po tebi doista bitno drzati se granice od 8 ponavljanja?
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #23
                  Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                  za DL ne bih isoa ispod 8,to je ono sto tvoje telo moze da otrpi (mislim na kicmu,ramena,tetive),obavezno koristi gurtne tokom treninga ledja i bice sve ok. Ja recimo uprkos predrasudama da se najteze uvek radi prvo,koristim tehniku "pre zamora" pa nije problem da ledja prva otkazu

                  Comment

                  Working...
                  X