Announcement

Collapse
No announcement yet.

teen-bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: teen-bodybuilding

    Ja 1,67,5 70 kg

    Comment


    • #17
      Re: teen-bodybuilding

      pa onda bi ko god ima para bio visok kolko hoce, kad nebi genetika bila bitna

      Comment


      • #18
        Re: teen-bodybuilding

        Originally posted by Stjep View Post
        pa onda bi ko god ima para bio visok kolko hoce, kad nebi genetika bila bitna
        ako to govoris meni, procitaj moj post ponovo

        u svakom postu kazem da je genetika bitna, ali nije jedini faktor -.-


        ne znam jesam li ikako mogao jasnije napisati nego '' rast ima veze sa genetikom - da ''
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #19
          Re: teen-bodybuilding

          Jeste genetika bitna i ona nam određuje koliko cemo rasti uslovi u kojima rastemo uticu max +- 5 cm. Izuzimajuci extremne slucajeve. A sada zasto je jedan narod veci drugi manji zavisi od gena jer svaka narod je potomak maloga broja ljudi kao sto su Kinezi najmanji a Holandjani najvisi, pa smo tako mi na Balaknu medju najvišim u svijetu. A na kraju krajeva 176 je solidna visina.

          PS. Ja sam nedavno gledao na discoveryu neki dokumentarac o ljudskoj visini ja msm da se zove human heights gdje su se bavili ovim problem uslova za zivot i rasta i cilj im je bio pobiti teoriju da rast ne zavisi od gena, pa sam iznio zakljucke iz tog dokumentarca.

          Comment


          • #20
            Re: teen-bodybuilding

            Originally posted by TripleZ View Post
            ako to govoris meni, procitaj moj post ponovo

            u svakom postu kazem da je genetika bitna, ali nije jedini faktor -.-


            ne znam jesam li ikako mogao jasnije napisati nego '' rast ima veze sa genetikom - da ''
            pa ja ti kazem da je genetika samo bitna, ovo ostalo je zanemarivo

            evo ti primjer, pogledaj crnce u americi oni su svi potomci robova, a oni sigurno nisu imali urednu prehranu odmor i rad, pa su svi visoko i jaki

            Comment


            • #21
              Re: teen-bodybuilding

              sta su crnci u americi drugaciji od bijelaca u americi?

              pogledaj crnce u africi? svi su mrsavi i slabasni,lean ali djeluju slabasno,hrana je jako bitan faktor,pa pogledaj mongoloidsku rasu,do 60ih japanci su bili niski kao i kinezi sada,sada ako pogledas japanci su gotovo visoki kao bijelci,jer jedu kvalitetniju hranu,nemozes rec da je samo genetika bitna,bitna je i hrana i uvjeti u kojima zivis te napor koji radis

              ovo je opet sve generalno

              Comment


              • #22
                Re: teen-bodybuilding

                dont matter how tall if u got dem aesthetics

                Comment


                • #23
                  Re: teen-bodybuilding

                  Kako genetika odredi tako i je, ovisi o uvjetima života možeš dostupati otprilike +-5 cm.

                  Comment


                  • #24
                    Re: teen-bodybuilding

                    Originally posted by Stjep View Post
                    pa ja ti kazem da je genetika samo bitna, ovo ostalo je zanemarivo

                    evo ti primjer, pogledaj crnce u americi oni su svi potomci robova, a oni sigurno nisu imali urednu prehranu odmor i rad, pa su svi visoko i jaki
                    lol katastrofalan primjer

                    upravo si sebe pobio i pomogao mom stavu



                    po tvojoj logici:
                    hoces da svrstas crnce u americi sa crnicima u africi u istoj genetsku skupinu - oni u etiopiji su mali, mrsavi, slabi (kad nemaju sta da jedu) ovu u americi u pravim uslovima: visoki, snazni etc. - ti kazes da imaju istu genetiku, jedino sto ih razlikuje = spoljasni utjecaj


                    posluzit cemo se malo wikipediom:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Human_h...wth_and_height


                    citiram:
                    ''. Average height is increasingly used as a measure of the health and wellness '' znaci prvobitno je pokazatelj stanja i uslova u kojima zivimo

                    '' increasing height in parts of Europe are the egalitarian populations where proper medical care and adequate nutrition are relatively equally distributed. ''

                    jos jedna stvar za ove momke koji kazu da je to nekih +- 5 cm max....pa razmislite malo, valjda makar znate za primjer messi-a kojem su davali hormone da bi narastao da ne bi ostao mal ko patuljak ( i sad je mal al sta ce kad je tek poceo to uzimati kasno) isto tako se na odredjene nacine tijelo moze na prirodan nacin natjerati da luci vise HGH i isti efekt postigne

                    + imate bezbroj slucajeva jednojajcanih blizanaca sa razlicitim visinama



                    joj joj pa ja mislim da se u 5. razredu uci razlika izmedju genotipa i fenotipa i koja su sve moguca odstupanja kod ljudi...
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #25
                      Re: teen-bodybuilding

                      Također vezano za visinu , moguce je djelomice predvidjeti koliko cete narasti pomocu krvi , tocnije pomocu nalaza krvi , posto sam jednom greskom izvadio vise stavki nego sto je trebalo i onda mi je ( u mom slucaju je to tumacila dermatologinja jer sam radi problema sa aknama vadio krvne nalaze ) to protumacila i natuknula koliko bih otprilike trebao biti visok , ali naravno ne tocno u cm , vec otprilike. Sada koliko je to istinito tko ce znati.
                      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                      - Aldous Huxley

                      Comment


                      • #26
                        Re: teen-bodybuilding

                        Originally posted by seage View Post
                        Također vezano za visinu , moguce je djelomice predvidjeti koliko cete narasti pomocu krvi , tocnije pomocu nalaza krvi , posto sam jednom greskom izvadio vise stavki nego sto je trebalo i onda mi je ( u mom slucaju je to tumacila dermatologinja jer sam radi problema sa aknama vadio krvne nalaze ) to protumacila i natuknula koliko bih otprilike trebao biti visok , ali naravno ne tocno u cm , vec otprilike. Sada koliko je to istinito tko ce znati.
                        pa moguce je, sto da ne, ali sve u nekim granicama predpostavljanja
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment

                        Working...
                        X