Announcement

Collapse
No announcement yet.

teen-bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • teen-bodybuilding

    Imam 16ipo godina znaci bildam skoro pa godinu ipo, i proso sam bio kroz sve fore u pocetku da bodybuildingom sprecavam rast to je zapravo samo mit, na pocetku sam imao nekih 55kg sada imam skoro 70kg a visinu i nisam bas pratio jer me nije zanimala, a sada imam 174cm brijem da nisam nista narastao najmanje godinu dana i nije me cak ni to zabrinjavalo jer sam znao ako je ispravna forma ne mogu ostetetiti kraljesnicu ili neki zglob ili tako nesto, premda sad sa 16ipo i 70kg, mogu izbaciti 100kg na benchu i 120kg cucanj, s time da pravilno radim i nista me nije to zajebavalo niti mi sjebalo psihu kad bi mi pricali ostat ces mali od tog bildanja bla-bla jer sam znao da nije tako, i danas pod nastavom jedan prosvjetni radnik koji obv zna o cemu prica bio je neki razredni pregled i rekao mi kao odlicno izgledas sto ti koristis ja sam rekao nista, i on mi je rekao lijepo to izgleda ali dok si u toj dobio trebao bi ici u visinu ne u sirinu, ja kazem pa okej,kaze on da sam previse opteretio svoj skelet koji je jos u razvitku i mala je vjerojatnost da cu jos rasti, pa sam se po prvi put u godinu ipo zapitao..hmm jeli to istina stvarno ? i nemojte sad se svi pravit pametni sa govorenjem bildanje ne sprjecava rast jer i to znam nego ja mislim da ima smisla to sto je on rekao


    evo prije tri mjeseca jedna slika24oy529.jpg

  • #2
    Re: teen-bodybuilding

    Gle, ja sam do 12 bio 2. najvisi u razredu i od tad stalno padam. Sada sam na nekih 177 ujutro... A u teretanu ozbiljno idem pola godine. Prije toga veslanje, pa street workout i tek sad gym. Osobno sam 100% siguran da veslanje zaustavlja i sprijecava rast. U mome slucaju dodatno jer sam godinama isao na treninge bez dorucka prije, dnevno nisam definitivno unosio dovoljno kalorija da podrzim rast nego sam bio u vjecnom deficitu i sl. Onda sam poceo uciti o bodybuildingu i vidio sto si radim i prestao veslati, nasao drugi sport, krenuo u teretanu, tj. to sam izabrao kao soluciju rjesenja problema.
    Tako da ti iz osobnog iskustva govorim da teretana, tj. treniranje u istoj sigurno nece sprijeciti rast ukoliko radis pravilno!
    Sada imam 17 godina, tako da mislim da jos uvijek savrseno spadam u teen kategoriju!
    To sto ti ljudi pricaju su gluposti, pricat ce ti i da ces imat mali qrac, a valjda tije jasno da vece *****ane od toga nema.
    Druga stvar koju moras shvatit je da je visina genetski odredena, a genetika je zbunjena stvar. Tj. nepostoji nacin da odredis buducu visinu jer gen mozes naslijedit napreskokce od nekog pokojnog djeda...
    Ono sto dokazano koci rast je stres, tako da nemoj se nervirat oko tog... Ja sam se jedno vrijeme uzasno zamarao time, cak sam isao trazit po netu ima li neka hrana koja potice rast i sl., pa naisao na vitamin b6 potice hormon rasta pa sam jeo puno boba, sve do tog da sam vidio da se anavar daje djeci sa problemima u rastu pa razmisljao cak i sa time kao jednim od razloga uzimanja anavara... i sl. gluposti. Dok nisam shvatio dvije stvari: da nikada nisam vidio jako zgodnu curu visu od 175 i da sam sa svojih 177 jaci od svih koji su i za glavu-dve visi od mene.
    Tako da sada, kako bi Gorillaz opusteno rekli "I ain't happy, but I'm feeling glad I got sunshine in a bag..."
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #3
      Re: teen-bodybuilding

      Originally posted by t o /V 1 View Post
      kaze on da sam previse opteretio svoj skelet koji je jos u razvitku i mala je vjerojatnost da cu jos rasti, pa sam se po prvi put u godinu ipo zapitao..hmm jeli to istina
      To su gluposti. 70 kg na visinu 174 ni u kom slučaju nije puno.
      Rasti ćeš onoliko koliko ti genetika odredi, vježbanje ti samo može pomoći.

      Koliko su ti roditelji visoki?
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: teen-bodybuilding

        stara 162, stari 177 , s tim da su mi braca od djedova divovi svi preko 195 xD haha
        Pa nisam ni rekao da je puno,dapace to je malo a ja bi narasto i to sto mi je lik reko bas me natjeralo da mislim

        Comment


        • #5
          Re: teen-bodybuilding

          Originally posted by kelly View Post
          To su gluposti. 70 kg na visinu 174 ni u kom slučaju nije puno.
          Rasti ćeš onoliko koliko ti genetika odredi, vježbanje ti samo može pomoći.

          Koliko su ti roditelji visoki?
          Ne znaci da je opteretio kosti vlastitom kilazom. Evo za primjer da se vratim na svoj stari sport opet. Znam dvoje ljudi koji su nakon dugog niza godina veslanja otisli na snimanje kraljeznice i receno im je da su mogli imati po jos 10-15 cm vise da se nisu bavili tim sportom. Jedan od njih je bio u lakoj kategoriji, u prijevodu, kao senior (18-20god ako se nevaram) je mogao imati 72.5kg. Zasto? Zato sto u koncu zaveslaja (trenutak kada se trup naginje iza i ruke rucke vesala se dovlace do prsa) ti vlastitom tezinom kolika god ona je opterecujes donji dio leđa. Kada se taj nacin ponavlja jako cesto, diskovi se pritiscu jedan na drugi, dogadaju se mikroozljede i kosti okostavaju te dolazi do prestanka rasta.
          Ovo je samo primjer, znaci ista stvar moze biti, bubam napamet primjere, ako netko stalno radi deadlift, nepravilni cucanj sa prevelikim tezinama, a siguran sam da slicnih primjera ima i u drugim sportovima a ja ih se sad ne mogu sjetit

          Ne znam za to/V1, no ako si se nekim drugim sportom bavio, na taj si nacin mogao opteretiti skelet. A covijek ti je rekao cisto teoretski, jedini nacin da privjeris je da odes na slikanje kraljeznice, cega se ja jako pribojavam jer mislim da je bolje da ne znam sto sam si napravio... Inace to da rast u sirinu koci rast u visinu nije znanstveno potkrijepljeno nego cista pretpostavka.

          P.S. Inace nisu ti ni roditelji pretjerano visoki tako da iskreno nemoj se ugledat na bracu djedova, gledaj malo blizu rodbinu .
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #6
            Re: teen-bodybuilding

            ma visina je samo genetika i to je to, a sad druga stvar sto ti prosvjetni radnici ne znaju osnove biologije i kemije te misle da su proteini kemija

            Comment


            • #7
              Re: teen-bodybuilding

              Ma to sa genetikom roditelja nema veze meni niko u familiji nema preko 1.70,stari 163, stara 155, buraz 170 a ja 181,5 i dalje rastem sa 18 godina. Ograman pomak u rastu mi se desio kada sam se poceo baviti plivanjem sad ne znam je li to od plivanje ili mi je genetski bilo predodređeno da tada pocnem naglo rasti. Sta god da se desilo desilo se i ne mozes promjeniti.

              Comment


              • #8
                Re: teen-bodybuilding

                Ni meni u obitelji nitko nije posebno visok, a ja sam 193 cm. Vjerovatno je kod nekog do genetike, kod nekog nije...

                Comment


                • #9
                  Re: teen-bodybuilding

                  nisu bitni samo geni od roditelji nego od svih predaka i koji ce gen biti jaci takav cemo imat

                  Comment


                  • #10
                    Re: teen-bodybuilding

                    ovaj momak je radio jedan cucanj kad je imao 8 godina i od tad je ostao visok samo 68 cm













































                    lol

                    1. jedino ako fasujes frakturu 'growth plates-a' mozda bi mogao malo da zaostanes

                    2. ako se ne hranis pravilno/dovoljno mozes dosta smanjiti broj koji ces jos porasti

                    3. licno sam poceo rasti kada sam poceo raditi cucnjeve i jeo u suficitu kako treba

                    4. ''cucnjevi smanjuju rast'' treba dodati na listu izgovora za cucanj odma iza ''bole me koljena''

                    5. cucanj ti moze izvrsiti(trenutno) pritisak na kicmu, moze i pritusnuti kicmu(trenutno)...ali to ti nece umanjiti rast isto ko sto ti nece povecati rast ako visiš sa plafona naglavacke i drziš teg u rukama

                    6. cucanj(vjezbanje sa utezima) moze da povecava rast zbog povecanog lucenja HGH

                    7. ja mislim da je ovaj mit je nastao zato sto je mnogo olimpijskih weightliftera koji su niski(normalno kad imaju klase sa npr. 55 kg ili 64. itd.)


                    http://supplementreviews.com/forum/i...p?topic=5721.0

                    http://forum.bodybuilding.com/showth...1346921&page=1
                    Last edited by TripleZ; 07-12-12, 02:28.
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: teen-bodybuilding

                      zaboravljate jednu stvar kad spomenete genetiku:

                      genetikom se prenosi recimo neka optimalna visina koju ce te vi dostic u optimalnim uslovima ( i vasim roditeljima je isto tako bilo) a ne ona koju zaist adostignes

                      eh sad npr. niko ne dodje u optimalne uslove pa naraste recimo 180 iako je mogao narast 200 cm


                      isto ko sto ja mogu nabiti npr. 25 kg ciste misicne mase prirodno, a samo cu nabiti 17 (bubam)


                      eh tako su i vasi roditelji, zato nikad ne mozes reci: otac bio 180 i ja cu...imam dosta jarana kojima su svi u familiji <180 a on 200+


                      i logicno je kao sto vidimo da u zadnje vrijeme se prosjecna visina covjeka povecava, posebno u razvijenim zemljama(trenutno su najvisi ljudi na prosjeku u holandiji ja mslm) jer se zivotni standard dize i uslovi postaju vise 'optimalni'...dok su u rimskom carstvu svi bili po 140-145 :P
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: teen-bodybuilding

                        I prije sam znao da je to glupost, al ovo me bilo natjeralo da mislim, uglavnom dobio sam odgovore ty

                        Comment


                        • #13
                          Re: teen-bodybuilding

                          Originally posted by triplez View Post
                          5. Cucanj ti moze izvrsiti(trenutno) pritisak na kicmu, moze i pritusnuti kicmu(trenutno)...ali to ti nece umanjiti rast isto ko sto ti nece povecati rast ako visiš sa plafona naglavacke i drziš teg u rukama
                          hahahahaha
                          There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                          - Aldous Huxley

                          Comment


                          • #14
                            Re: teen-bodybuilding

                            Visina ti ovisi o genetici i to je znanstveno dokazano,medutim to ne znaci da ces ti bit visok ukoliko su ti roditelji visoki jer se geni prenose s generacije na generaciju i tako ti mozes npr. naslijedit gen od prapradjeda ali naposlijetku i nemoras.Ja kad sam se poceo bavit BB-om sam također sumljao u te teorije za BB i rast,medutim mene to iskreno nije bilo briga jer sam tada vec imao 186cm.Ipak nakon 1ipo god. vjezbanja sam dosao na 192cm to je dokaz da su BB i rast nepovezani.Mislim da sam taj gen naslijedio od oca koji je takoder prilicno visok.
                            Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                            Comment


                            • #15
                              Re: teen-bodybuilding

                              rast ima veze sa genetikom - da

                              zdrav zivot, ishrana, dobar san itd. imaju isto veze sa rastom - da

                              ako mozes povecati lucenje HGH u tijelu to ti isto moze jos pozitivnije utjecati na rast - da

                              rast je samo genetika i neko ko bi recimo jednom djetetu mogao analizirati taj gen vezan za rast mogao bi mu reci koliko ce tacno narast do 20. god. - ne, jer ima i drugih faktora
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment

                              Working...
                              X