Announcement

Collapse
No announcement yet.

Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

    Pozdrav svima!
    Početkom travnja odlučio sam se pokrenuti na promjeniti neke nezdrave navike u životu i tada sam se registrirao u obližnjoj teretani. Rezervirao sam si u utorak, četvrtak i petak za teretanu jer te dane imam malo predavanja na faksu pa imam više slobodnog vremena.
    Vježbama sam pristupio jako oprezno, svjestan svoje konstitucije (196cm/80kg), pa sam tempirao kilaže na onaj način da mogu normalno napraviti otprilike 10 ponavljanja u 2-3 serije i to sam održavao.
    Kao početnik u svemu tome, nisam baš svaki put imao isplanirano što ću toga dana raditi nego sam radio svašta po malo. I sve je bilo super do prošlog tjedna. Toga dana sam radio sljedeće stvari (ne nužno tim redosljedom):
    • zagrijavanje bučicama (biceps)
    • čučnjevi
    • veslanje
    • par serija na pec-dec spravi - butterfly
    • par serija na lat spravi (ispred i iza glave)


    Poslije treninga sve super, nego se problem pojavio drugo jutro. Bol u desnom ramenu, ali ne ona konstantna, nego kod određenih pokreta. Inače mi ramena svako malo krckaju dok znam napraviti nekakav pokret rukama, ali ovaj put sam primjetio da desno rame kao da "preskače" svako malo i to me sad brine malo žešće jer nisam nikad imao takav problem. Sad nakon tjedan dana laganu i kratku bol i zatezanje osjetim tu i tamo, ali ramenu kao da treba još vremena da dođe k sebi.

    Ima li tko možda kakva iskustva s time jer ja ne znam kako to sad tretirati. Da li je to samo upala ili je baš došlo do iščašenja stvarno neznam. Ne bi me čudilo da se radi o lijevoj strani tijela, ali pošto sam dešnjak malo sam zabrinuti.

    Svaki savjet dobro dođe!

  • #2
    Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

    Možda je zbog lata iza glave i leptira. Pošto to ne radim, govorim ti napamet. Tako barem drugi kažu da te dvije vježbe nisu dobre za ramena. Probaj sljedeći puta ne raditi to dvoje pa vidi...

    Comment


    • #3
      Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

      Originally posted by mile View Post
      Možda je zbog lata iza glave i leptira. Pošto to ne radim, govorim ti napamet. Tako barem drugi kažu da te dvije vježbe nisu dobre za ramena. Probaj sljedeći puta ne raditi to dvoje pa vidi...
      znači...totalno nek izbjegavam lat mašinu i leptir?

      Comment


      • #4
        Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

        Originally posted by x666x View Post
        znači...totalno nek izbjegavam lat mašinu i leptir?
        Probaj sljedeći put to dvoje nemoj radit, pa ćeš vidit. Slušaj svoje tijelo!

        Lat IZA GLAVE može biti problem, dok vučenje naprijed je ok.

        Comment


        • #5
          Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

          Originally posted by mile View Post
          Probaj sljedeći put to dvoje nemoj radit, pa ćeš vidit. Slušaj svoje tijelo!

          Lat IZA GLAVE može biti problem, dok vučenje naprijed je ok.
          Dok već tema postoji, da li netko osječa bol u ramenu dok izvodi razvlačenja bučicama, ili cable cross...pa čak i leptir?
          Točnije, odprilike prednje rame, možda malo unutra.

          To rame me zahebava već zadnjih god dana kod tih nekih stvari... baš ta ista bol. Malo dođe, pa je nema.
          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

          http://www.facebook.com/adoni.costo
          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

          Comment


          • #6
            Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

            Originally posted by ScuderiaBull View Post
            Dok već tema postoji, da li netko osječa bol u ramenu dok izvodi razvlačenja bučicama, ili cable cross...pa čak i leptir?
            Točnije, odprilike prednje rame, možda malo unutra.

            To rame me zahebava već zadnjih god dana kod tih nekih stvari... baš ta ista bol. Malo dođe, pa je nema.
            mene kod razvlacenja rame ubija uhh dok kod crossovera nemam tih problema

            Comment


            • #7
              Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

              Originally posted by ScuderiaBull View Post
              Dok već tema postoji, da li netko osječa bol u ramenu dok izvodi razvlačenja bučicama, ili cable cross...pa čak i leptir?
              Točnije, odprilike prednje rame, možda malo unutra.

              To rame me zahebava već zadnjih god dana kod tih nekih stvari... baš ta ista bol. Malo dođe, pa je nema.
              e e upravo na tom djelu mene isto zeza! Nije neka strašna kako bi se reklo, "probadajuća bol", nego ono tu i tamo malo zateže, eventualno me zaboli lagano na 2-3 sekunde i dalje sve ok. Znači ne moram se bojati da sam nešto ozbiljno oštetio rame?

              Comment


              • #8
                Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

                Evo nakon 2 tjedna pauze rame se opustilo i vratio sam se treninzima. Dobro sam se istegnuo i zagrijao prije i postepeno povećavao opterećenje...i sve je prošlo u najboljem redu. Lat mašinu sam isto isprobao (doduše iza glave sam radio s manjim opterećenjem) i isto je sve prošlo OK.
                Imam osjećaj da sam ovu ozljedio dobio kod čučnjeva s šipkom jer sam toga dana isprobavao raditi s većim opterećenjem (radio sam powerlifting stilom, znači šipka mi je na trapezijusu i deltoideusu). Moguće se kod balansiranja nešto istegnulo :/

                Comment


                • #9
                  Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

                  Originally posted by x666x View Post
                  Lat mašinu sam isto isprobao (doduše iza glave sam radio s manjim opterećenjem) i isto je sve prošlo OK.
                  Zašto opet radiš iza glave ako ti je rečeno da to nije dobro?
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

                    Bol u ramenu je se i meni javljala neko vrijeme, promjena vjezbi na neko vrijema i doooobro zagrijavanje i istezanje prije pocetka i sad nema boli, ALI.... zato boli u predjelu kljucne kosti, tocnije kao da boli ispod nje i blize vratu- boli prilikom dipseva za prsa s opterecenjem (ne boli svaki put) i neke vrste razvlacnenja prsa s TRX-om, ponekad i kod sklekova s opterecenjam... Mislim da je sve pocelo s dipsevima ali sad nikako da prode!
                    Iza glave se ne radi-poslusaj sto ti je vec receno-riskiras si ozljedu od koje se neces tako lako oporavit, a nikakve koristi od toga nemas.
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #11
                      Re: Preskakanje i lagana bol u desnom ramenu

                      Originally posted by kelly View Post
                      Zašto opet radiš iza glave ako ti je rečeno da to nije dobro?
                      Iza glave sam napravio tek tolko 10 ponavljanja s malim opterećenjem da se uvjerim da je prošla bol. Nakon toga više nisam ni prismrdio vuči iza glave. Slušam vaše savjete, bez panike

                      Comment

                      Working...
                      X