Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

    Evo kao što u naslovu teme piše zaključio sam da imam hondromalaciju patele.Kod doktora nisam bio,ali simptomi koliko mi se čini odgovaraju,jedino što me patela ne boli čitava,nego skroz na desnoj strani desnog koljena,čak malo unutra.To mi se desilo nakon trčanja svakodnevnog,i nakon 2 nedelje u pola trčanja me koleno počelo boliti,i tu sam prestao.Nije mi oteklo, ali me boli.Najviše se to oseti kada sjedim i ispružam nogu iz položaja pod 90 stepeni,znači hoću je ispružiti i onda osjetim neugodno krckanje i bol u toj desnoj strani,puknuti zna onako preko čitave patele,i dosta glasno,ali opet sve mi je to neodređeno.Kod doktorice sam bio kaže da masiram nekim gelom protiv bolova i da mogu piti neki preparat i da bi trebalo proći.Pod tim neki preparat ja sam mislio elasti joint,ali nisam siguran..

    Meni bi trebao neki savjet,neke vježbe ili slično kako bi bol prestala.
    Pričao sam sa nekim doktorima preko neta,i isto im upućuje na to.
    Last edited by Stafeen; 05-06-13, 23:21.

  • #2
    Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

    Originally posted by Stafeen View Post
    Evo kao što u naslovu teme piše zaključio sam da imam hondromalaciju patele.Kod doktora nisam bio,ali simptomi koliko mi se čini odgovaraju,jedino što me patela ne boli čitava,nego skroz na desnoj strani desnog koljena,čak malo unutra.To mi se desilo nakon trčanja svakodnevnog,i nakon 2 nedelje u pola trčanja me koleno počelo boliti,i tu sam prestao.Nije mi oteklo, ali me boli.Najviše se to oseti kada sjedim i ispružam nogu iz položaja pod 90 stepeni,znači hoću je ispružiti i onda osjetim neugodno krckanje i bol u toj desnoj strani,puknuti zna onako preko čitave patele,i dosta glasno,ali opet sve mi je to neodređeno.Kod doktorice sam bio kaže da masiram nekim gelom protiv bolova i da mogu piti neki preparat i da bi trebalo proći.Pod tim neki preparat ja sam mislio elasti joint,ali nisam siguran..

    Meni bi trebao neki savjet,neke vježbe ili slično kako bi bol prestala.
    Pričao sam sa nekim doktorima preko neta,i isto im upućuje na to.
    Jesi bio ili nisi bio kod doktora?

    Sumnjam da će ti netko na forumu bolje reći od doktora koji te pregledao.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

      Da ovo se baš nisam dobro izrazio,hteo sam reći bio sam kod doktora opste prakse,ali kod ortopeda nisam!Ona mi je rekla da će to proći s vremenom,samo da mažem gelom protiv bolova i da mirujem,što mi je teško.Hoću si kupiti elasti joint ili ostiobiflex,sada se dvoumim između toga,ali nisam siguran hoće li tu šta pomoći.

      Comment


      • #4
        Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

        Originally posted by Stafeen View Post
        Hoću si kupiti elasti joint ili ostiobiflex,sada se dvoumim između toga,ali nisam siguran hoće li tu šta pomoći.
        Pa nećeš znati dok ne probaš, nitko to ne može znati.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

          Hoću, kupiću si, i planiram naverovatnije preko ove stranice!Mada sumnjam možda da su mi i tetive slabe, jer jedno vreme sam jako zapustio noge,skoro ih nisam ni radio, neznam sta mi je bilo, a zatim isto skoro mesec dana nista nisam radio i naglo sam počeo trenirati, pa možda bi trebao ojačati, ali čitao sam i čuo dosta dobrih stvari o EJ pa si sigurno to narucujem.Na tetive sumnjam jer me znaju oba kolena tako malo boliti i sa vanjske strane i sa unutrašnje, pogotovo kad radim istezanja kao YOGA X i slično, ali hvala svejedno!

          Comment


          • #6
            Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

            Da ne postavljam novu temu, pa da pitam ovamo.Zna li iko neke dobre vežbe za koljeno,tj.za mišiće odma uz koleno,koji ga drže tj.Znam da treba raditi čitave noge,i trudim se,ali opet..pomoglo bi mi ako mi neko rekao.Ništa mi se nisu smanjili bolovi i pucketanje,pa ako neko moze reci.Ja sam mislio cucnjevi na jednoj nozi,ali neznam je li to dobro za ovakvo koljeno.

            Comment


            • #7
              Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

              Malo kombiniraj prednji čučanj, i klasičan čučanj. Kloni se onih ekstenzija, misleći da će ti puno pomoći, jer neće.
              Tebi kvadovi i loža moraju biti podjednako jaki, da ni jedan ne odskače. Jer onda opet zna dolaziti do ozljeda.

              Mišići se moraju naviknuti raditi zajedno, u sinergiji, i tako jačati. A ne svaki za sebe, jer će onda (laički rečeno) svaki "vući" na svoju stranu i onda si u qrcu.
              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

              http://www.facebook.com/adoni.costo
              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

              Comment


              • #8
                Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

                Originally posted by ScuderiaBull View Post
                Malo kombiniraj prednji čučanj, i klasičan čučanj. Kloni se onih ekstenzija, misleći da će ti puno pomoći, jer neće.
                Tebi kvadovi i loža moraju biti podjednako jaki, da ni jedan ne odskače. Jer onda opet zna dolaziti do ozljeda.

                Mišići se moraju naviknuti raditi zajedno, u sinergiji, i tako jačati. A ne svaki za sebe, jer će onda (laički rečeno) svaki "vući" na svoju stranu i onda si u qrcu.
                Nisam dobro možda napisao,ali treba mi sve na svojoj težini da radim jer ne idem u teretanu.Zato nmg raditi te vežbe,nego ako znate neke za jačanje mišića oko koljena sve na svojoj težini i izbegavanje trčanja i skakanja,znam kada vozim bicikli jako brzo da mi se zapali iznad kolena kvadriceps,tj.odma uz pocetak.Normalno radi mi ceo kvadriceps,ali taj deo hocu bas da radi.

                Comment


                • #9
                  Re: Hondromalacija patele (trkačko koljeno) kako se odnositi prema tome?

                  Znači Božije, jedno vreme prestala bol u kolenu i evo ponovo se vraća, znači ubiću se! Noge ne mogu da radim kako spada sve zbog bola u kolenu, na čučanj mogu da zaboravim, jedino gde me malo ili uopste ne boli je lagano trcanje. Ovo je strašno, bio sam kod doktora rekla je proće to samo od sebe. Od kad sam se počeo baviti sportom imam problema sa kolenima. 1-2 mi je ko iskočilo ili preskočilo i tada nateklo. Što je najjače bol je popraćena oticanjem, kod mene nema ništa uvek ista kolena. To je strašno dvoumim se dali da kupim Elasti Joint. Bojim se samo da ne bacim taj novac jer to nije mali novac! Ovo znaci nije normalno, radiću vežbe za kolena, ono dizanje noge na stolici i stajanje pod 90 uz zid onako da jačam kvadriceps...neznam stvarno,bilo kakav savet bi dobro došao! Hvala

                  Comment

                  Working...
                  X