Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cudna ozljeda ramena!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cudna ozljeda ramena!!

    Ljudi stvar je sljedeca u petak radio sam benc i kada sam ustao zabolilo me lijevo rame al samo na pola minute mozda i proslo je i nastavio sam sa treningom ali nisam vise radio benc, isti dan rame me nije bolilo ali u subotu ujutro kada sam se probudio i citav dan imam cudan osjecaj oko ramena i od ramena do vrata identican onom kada spavate u losem polozaju pa vas nesto kao zulja i boli me onaj dio koji spaja sisu i rame i lijeva sisa isto tako kao da se upalila i tako odlucim ja da malo potrazim po netu sta bi to moglo bit i nasao sam ozljedu rotatorne mansete ali par svari se tu ne uklapa ja mogu pravilno da dizem ruku iznad glave i da radim sve pokrete kod oblacenja isto tako mogu i da pravilno izvodim ove vjezbice koje sam nasao na yt za taj misic i da naglasim kod izvodnja svih ovih pokreta ne osjecam promijenu u toj nelagodi i ne osjecam bol znaci sve je isto sad me samo zanima vase misljenje o tome jer sam totalni pocetnik ja sam nekako shvatio da je najbolje da malo mazem fastum gelom i odmorim par dana od teretane i onda da pocnem lagano ali da izbjegavam benc bar 7 dana i da radim svaki dan vjezbice za rotatornu mansetu i smanjim kilaze bar 7 dana sad me zanima vase misljenje o svemu ovome i da li je neko imao slican slucaj ? izvinjavam se zbog duzeg teksta i otvaranja nove teme ali stvarno nista slicno nisam nasao na forumu i zahvaljujem se svima na pomoci

  • #2
    Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

    Originally posted by Tuzla97 View Post
    u petak radio sam benc
    pa zar ne znas da se bench radi iskljucivo ponedeljkom?



    salim se, to sto si na kraju rekao je oke, i malo vise radi vjezbe vucenja nego potiskivanja, i nauci raditi bench
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

      Originally posted by Tuzla97 View Post
      Ljudi stvar je sljedeca u petak radio sam benc i kada sam ustao zabolilo me lijevo rame al samo na pola minute mozda i proslo je i nastavio sam sa treningom ali nisam vise radio benc, isti dan rame me nije bolilo ali u subotu ujutro kada sam se probudio i citav dan imam cudan osjecaj oko ramena i od ramena do vrata identican onom kada spavate u losem polozaju pa vas nesto kao zulja i boli me onaj dio koji spaja sisu i rame i lijeva sisa isto tako kao da se upalila i tako odlucim ja da malo potrazim po netu sta bi to moglo bit i nasao sam ozljedu rotatorne mansete ali par svari se tu ne uklapa ja mogu pravilno da dizem ruku iznad glave i da radim sve pokrete kod oblacenja isto tako mogu i da pravilno izvodim ove vjezbice koje sam nasao na yt za taj misic i da naglasim kod izvodnja svih ovih pokreta ne osjecam promijenu u toj nelagodi i ne osjecam bol znaci sve je isto sad me samo zanima vase misljenje o tome jer sam totalni pocetnik ja sam nekako shvatio da je najbolje da malo mazem fastum gelom i odmorim par dana od teretane i onda da pocnem lagano ali da izbjegavam benc bar 7 dana i da radim svaki dan vjezbice za rotatornu mansetu i smanjim kilaze bar 7 dana sad me zanima vase misljenje o svemu ovome i da li je neko imao slican slucaj ? izvinjavam se zbog duzeg teksta i otvaranja nove teme ali stvarno nista slicno nisam nasao na forumu i zahvaljujem se svima na pomoci
      Desilo ti se nešto najgore za početnika...

      "da odmorim par dana od teretane" i "da izbjegavam benc ", a tek si krenuo u teretanu...

      Povreda prednjeg ramena su česte kod benča. Izgleda da se one najviše javljaju zbog "bilderskog" načina rada benča. Ipak je za grudi najbolje raditi tzw powerlifterski benč, sa skupljenim lopaticama i "mostom", tako osim što se može podići najveća težina, jer se ukljućuje najveći broj mišića, čuvaju se ramena od povreda...
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

        da li je ovo ozbiljna povreda ili je sasvim normalno ? danas je vec bolje

        Comment


        • #5
          Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

          ima san isti problem davno,i vuklo se dugo... nastaje zbog pretjerivanja s kilazon na bencu najcesce ono kad ides probit lift na spartanski nacin pa se cili iskrivis i onaj kut izmedu ruke i struka ode povise 90 stupnjeva i adio.Ja ti savjetujen da smanjis malo tempo treninga i kilaze na neko vrime,ne samo na bencu nego svuda di se rame tereti.Pogledaj na internetu imas vjezbe za rotator,ubuduce se jako dobro zagrij i onda odradi te vjezbe pa tek onda na benc,i pazi jer ovo je zeznuta stvar koja se godinama moze vuc

          Comment


          • #6
            Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

            ljudi takodjer cujem i neko preskakanje u oba ramena u odredjenim polozajima ali to ne boli uopste samo kada ruke podizem i onda spustam cuje se to sad ima li to veze ?

            Comment


            • #7
              Re: Cudna ozljeda ramena molim pomoc !!

              Originally posted by Tuzla97 View Post
              ljudi takodjer cujem i neko preskakanje u oba ramena u odredjenim polozajima ali to ne boli uopste samo kada ruke podizem i onda spustam cuje se to sad ima li to veze ?
              Kad ti se to javlja?? jel kad bench radis. stavi manj kilazu dok ti ramena ne ojacaju. i nemoj da ti plešu. fiksiraj ih vise.
              al ako te ne boli nema to veze po meni.

              ja san ima dva dana malo sjeba rame livo, bolilo je dok se nije oladilo masu. al sad je ok.
              ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

              Comment


              • #8
                Re: Cudna ozljeda ramena!!

                Moguce je da ti je zivac ostao prikljesten između ajmo tako rec "jastucica"koja se nalaze u misicima..znaci,pri velikom naporu oni se sire i mogu prikljestiti zivac koj se između nalazi.vecini ljudi taj zivac onuda ne prolazi ali ima naravno izuzetaka koj su sa time rođeni.nije to nista lose i proci se..reci samo dali je to konstantna bol?dali najvise boli tokom noci i ujutro?

                Comment


                • #9
                  Re: Cudna ozljeda ramena!!

                  E jebiga. i ja sjeba rame danas. boli me kad radin. iza arnold pressa me pocelo bolit. desno rame. (prije je bilo livo a sad desno -wtf). mora san odustat od prednjeg podizanja bucica. al cin san presta i oladilo se ne boli nista. istega san ga dobro posli.

                  nego zanima me sta sad: da priskocin ramena koji put dok ne bude skroz dobro il da pritrpin il manje kilaze il sta? nisan pametan.
                  Last edited by Bobby Sands; 31-10-13, 18:09.
                  ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Cudna ozljeda ramena!!

                    Originally posted by Bobby Sands View Post
                    E jebiga. i ja sjeba rame danas. boli me kad radin. iza arnold pressa me pocelo bolit. desno rame. (prije je bilo livo a sad desno -wtf). mora san odustat od prednjeg podizanja bucica. al cin san presta i oladilo se ne boli nista. istega san ga dobro posli.

                    nego zanima me sta sad: da priskocin ramena koji put dok ne bude skroz dobro il da pritrpin il manje kilaze il sta? nisan pametan.
                    Nikako trpit bol osim ako to nija ona klasicna misicna bol pri dizanju utega..ako si pocetnik nemoj odmah skakati na velike kilaze uzmi male bucice( od 5 kg na dole i najprije odradi sa njima nekoliko serija)kasnije kad se uhodas pocni radit sa velikim tezinama..naravno bitno se i dobro zagrijat prije svakog treninga pogotovo onaj dio koj taj dan treniras..ako te nastavi boliti bilo bi dobro da se javis specijaliziranoj osobi.pozdrav

                    Comment


                    • #11
                      Re: Cudna ozljeda ramena!!

                      Originally posted by Bobby Sands View Post
                      E jebiga. i ja sjeba rame danas. boli me kad radin. iza arnold pressa me pocelo bolit. desno rame. (prije je bilo livo a sad desno -wtf). mora san odustat od prednjeg podizanja bucica. al cin san presta i oladilo se ne boli nista. istega san ga dobro posli.

                      nego zanima me sta sad: da priskocin ramena koji put dok ne bude skroz dobro il da pritrpin il manje kilaze il sta? nisan pametan.
                      nemoj raditi ako boli, samo će ti biti gore

                      dobro zagrij ramena prije treninga (bilo kojeg, ne samo treninga ramena), radi s manjim kilažama (ako ne bude bolilo), i pravilno izvodi vježbe

                      probaj neke od ovih vježbi:
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cudna ozljeda ramena!!

                        Originally posted by Bobby Sands View Post
                        E jebiga. i ja sjeba rame danas. boli me kad radin. iza arnold pressa me pocelo bolit. desno rame. (prije je bilo livo a sad desno -wtf). mora san odustat od prednjeg podizanja bucica. al cin san presta i oladilo se ne boli nista. istega san ga dobro posli.

                        nego zanima me sta sad: da priskocin ramena koji put dok ne bude skroz dobro il da pritrpin il manje kilaze il sta? nisan pametan.
                        Pazi da ti nije od bencha najvise... ugl to su povrede koje se najduze nose pa budi pazljiv sa tim.. Na vjezbama koje mogu da uzrokuju to nemoj raditi jos....pogotovo ne iza glave

                        Comment


                        • #13
                          Re: Cudna ozljeda ramena!!

                          Moguce da je od bencha. i to zato jer san radija na smith masini zadnji put. malo preforsira kosi polozaj. nebi mi bech obicni to napravija. jebiga sad. uglavnon ne virujen da je ista ozbiljno previse vidit cemo iduci put. dobro cu istegnit ramena prije treniga, napravit par serija ka ovaj lik na videu u plavome (al sa kabelon) i smanjit kilaze. vidit cemo.

                          ugl fala na savjetima svima.
                          Last edited by kelly; 01-11-13, 02:07.
                          ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Cudna ozljeda ramena!!

                            Originally posted by Bobby Sands View Post
                            Moguce da je od bencha. i to zato jer san radija na smith masini zadnji put. malo preforsira kosi polozaj. nebi mi bech obicni to napravija. jebiga sad. uglavnon ne virujen da je ista ozbiljno previse vidit cemo iduci put. dobro cu istegnit ramena prije treniga, napravit par serija ka ovaj lik na videu u plavome (al sa kabelon) i smanjit kilaze. vidit cemo.

                            ugl fala na savjetima svima.
                            Ne radi smith u pocetku dok ne ojacaju stabilizatori....nije samo zbog povrede ramena...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Cudna ozljeda ramena!!

                              Ljudi da ne otvaram novu temu trebam malu pomoc znaci kao sto vec pise u ovoj temi pocetnik sam za par dana punim 16 godina i naglo sam izrasto...znaci imam problem sa ramenom koji je vec vidljiv ali vise sumljam na skoliozu zanima me vase misljenje evo slika !! 2013-11-06_14-31-40_120.jpg primjetit ce te i da je lijeva ruka malo tanja od desne ne znam zasto i ima jos slika ali mislim da se na ovoj vidi dovljno dobro hvala svima na pomoci !

                              Comment

                              Working...
                              X