Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako prepoznati pretreniranost?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako prepoznati pretreniranost?

    dakle probudio sam se sa strašnim muskul fiberom, mučninom, bolovima u trbuhu, gubitkom apetita i zatvorom. jeli moguće da sam došao u fazu pretreniranosti? ovaj tjedan sam prešao sa 3 day na 4 day split. jučer sam radio leđa biceps, a dan prije toga prsa i triceps. na netu sam čitao da to toga može doći zbog previše volumena u treningu, a ja neznam dali ga imam previše, pa ako neko može pomoći

    bench 4x6-10
    dipsevi 4x6-10
    kosi s bucicama 3x6-12
    chest fly 3x6-12
    skullcrusheri 3x6-10
    triceps na sajli sa špagom 3x6-12

    dl 3x6-10
    zgibovi 4x6-10
    veslanje u pretklonu 3x6-10
    lat prednji 3x6-12
    cable row 4x6-10
    hammer curl 3x6-10
    biceps ez stanga stojeci 2x6-10

  • #2
    Re: pretreniranost?

    A kako se hraniš. Šta uzimaš od suplementacije?
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: pretreniranost?

      suplementacija nula bodova
      a jedem 5-6 puta dnevno i to obroke s minimalno 25g protkača i 45ak g uh

      Comment


      • #4
        Re: pretreniranost?

        Ubaci multivitamine i recimo neke BCAA... Više spavaj...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: pretreniranost?

          a sppavam cca 7.30h zbog škole. a što se tiče suplementacije starci mi nedaju to, a multivitamin mogu dobiti jedino iz dma

          Comment


          • #6
            Re: pretreniranost?

            Pa uzmi onda njih...

            Možda ti je problem u rasporedu obroka i treninga...
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: pretreniranost?

              Originally posted by Jesterhead View Post
              a sppavam cca 7.30h zbog škole. a što se tiče suplementacije starci mi nedaju to, a multivitamin mogu dobiti jedino iz dma
              Ako nemozes 7-8 sati po noci legni par sati po danu... a fino se hranis, i trening nije previse ni vjezbi ni serija..

              Comment


              • #8
                Re: pretreniranost?

                Hvala puno

                Comment


                • #9
                  Re: pretreniranost?

                  čak se i preporuca spavati po koji sat i po danu
                  u prirodnim uvjetima zdrav organizam luči hormon rasta u 6-12 navrata dnevno s tim da se najveća količina izlučuje nakon sat vremena sna, tako da je najbolje imati sto vise tih prvih sat vremena sna
                  Last edited by FcB; 23-10-13, 18:44.

                  Comment


                  • #10
                    Re: pretreniranost?

                    ja koliko sam upucen san/spavanje prolazi kroz 4 ciklusa koji sveukupno traju oko 2 sata(NREM 1-3 i REM) i najvise se luci GH kad smo u dubokom snu(REM....sto ti navodis poslije 1 sat-a, negdje se tako spominje negdje oko 90 minuta) tako da ce lucenje GH-a opet biti isto ili ti uradio 3 ciklusa po noci i 1 u danu ili samo 4 po noci.... po ovim fazama neki ljudi sebi i nastimaju kad ce se probuditi, znate ono kad nekad odspavate nesto malo i osjecate se super, a nekad bas dugo zalomite pa se probudite slabasni/neraspolozeni? to se povezuje s tim u kojoj ste fazi bili, da li u dubokom snu kad tijelo nije spremno na budjenje ili na prelazu izmedju ciklusa(pocetna faza) kada bas jeste...


                    http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep#Stages



                    uz sve ovo zelim dodati da odspavate po danu ako imate vremena, nekad to stvarno puno pomaze


                    edit: o ovome pricam sa ovim nastimavanjem sna: http://sleepyti.me/
                    Last edited by TripleZ; 23-10-13, 18:57.
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: pretreniranost?

                      Originally posted by TripleZ View Post
                      tako da ce lucenje GH-a opet biti isto ili ti uradio 3 ciklusa po noci i 1 u danu ili samo 4 po noci....
                      to bi bilo istina ukoliko bi se jednako lucio GH kroz sve cikluse,
                      medjutim to nije istina - vise se luci u prvim satima sna, odnosno u prvim ciklusima, nego u kasnijim satima sna, odnosno u kasnijim ciklusima



                      PS
                      samo sam quotao dio tvog teksta buduci da se sa ostalim sto si napisao slažem, pa nema potrebe da bespotrebno citiram

                      Comment


                      • #12
                        Re: pretreniranost?

                        je, nema potrebe, tako je oke onda
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment

                        Working...
                        X