Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kalcifikat u ramenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kalcifikat u ramenu

    Pozdrav ekipa !
    Bolovi u lijevom ramenu su mi počeli negdje u 3 mj, i to uvijek ako radim bench press,razvlačenje,sklekove i rameni potisak.
    U međuvremenu sam radio nekoliko pauza po 1 ili 2 tjedna ali i dalje su bili isti problemi.
    Zatim sam otišao na UZV ramena gdje mi je pronađeno nekoliko mrvičastih kalcifikata oko 4.5 mm .

    Evo pauzirao sam oko 2 mjeseca,odradio drugu turu terapija ( 24 terapije) i počeo sa treningom prije 2 tjedna, ali na žalost i dalje osjećam bolove....

    Pa me zanima dali je netko od vas imao sličnih problema i kako ih je riješio?

  • #2
    Re: Kalcifikat u ramenu

    Zanimljiva tema... I šta ti kažu lekari? Kako se leči?
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Kalcifikat u ramenu

      Fora je u tome šta niti moj doktor niti ortoped koji me poslao na terapije ne komentira ništa posebno, više se svodi na ono ...ma bude to već nekako prošlo , nemoj trenirat jako itd....

      Comment


      • #4
        Re: Kalcifikat u ramenu

        Trebaš potražiti second opinion od nekog lekara sportske medicine...
        Last edited by Dača; 11-11-13, 18:33.
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Kalcifikat u ramenu

          Evo recimo šta piše na jednoj stranici !

          Brojke govore da kalcifikat u tetivnim pripojima ramena postoji u cca 20% bezbolnih ramena i u oko 7% bolnih


          Kalcifikat u ramenu je dijagnoza koja se postavlja nekom od dijagnostičkih pretraga poput RTG-a, ultrazvuka, MR-a ili CT-a, te je više prikaz nečega što postoji, nego uzroka problema. On može biti tek usputna činjenica koja ne stvara nikakve simptome ili pak može biti direktan uzrok bolova i ograničenja kretnji u zglobu. Brojke govore da kalcifikat u tetivnim pripojima ramena postoji u cca 20% bezbolnih ramena i u oko 7% bolnih. Uobičajena veličina kalcifikata je između jednog i dva centimetra u promjeru, a uzrok njihova stvaranja do danas nije poznat.

          Cilj liječenja je ukloniti bolove i uspostaviti normalnu pokretljivost zgloba. Četiri su moguća pristupa (uz medicinske vježbe, koje bi se trebale izvoditi konstantno):

          Klasična fizioterapija - elektroterapija, ultrazvuk, laser, magnet, krioterapija... Ima za cilj smanjiti upalnu komponentu ukupne simptomatologije, te je ovaj pristup u Hrvatskoj najčešće primjenjivan.

          Manualna medicina - naročito sekvence frikcijske masaže, akupresure, te mobilizacije. Djeluje na biomehanički kompleks ramena, prvenstveno zglobnu čahuru, mišiće i tetive, mijenjajući međuodnose mekih tkiva i na taj način smanjuje simptome i poboljšava pokretljivost.

          Terapija udarnim valom (ESWT) - iako često reklamirana kao način „razbijanja“ kalcifikata, ona je u stvari iritans. Pojednostavljeno, ona uzrokuje novi upalni proces u okolini kalcifikata, koji, kod jednog dijela tretiranih pacijenata, dovodi do ukupnog smanjenja simptoma, te djelomične ili, rjeđe, potpune reapsorpcije kalcifikata.

          Operativna terapija - ima za cilj direktno uklanjanje kalcifikata i to kod onih slučajeva u kojima konzervativno liječenje nije polučilo zadovoljavajuće rezultate. Statistika uspješnosti tih zahvata varira od studije do studije, ali se generalno smatra da je postotak pacijenata bez bolova, nekoliko mjeseci nakon operacije, iznad 70%. Možda je značajno napomenuti da se kalcifikat ponovno pojavljuje i poslije njegova uklanjanja operacijom u 16-18% slučajeva.

          Comment


          • #6
            Re: Kalcifikat u ramenu

            http://www.youtube.com/results?searc...exercises&sm=3
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Kalcifikat u ramenu

              Jako korisne stvari...hvala ti

              I ekipa ako bilo tko ima tak problema sa remenom,otiđite do liječnika jer bolje prije nego kasnije!
              Ja sam srećom donekle na vrijeme krenuo pa svejedno imam problema iako su ok 4,5 mm a sad si zamislite da je oko 2 cm !

              Comment

              Working...
              X