Announcement

Collapse
No announcement yet.

moguća skolioza?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • moguća skolioza?

    evo ovako, jučer sam odradio u teretani : 4xzgibovi, 4xveslanje sa šipkom u pretklonu, 4xmrtvo dizanje i 2xjednoručno veslanje bučicom. i sad imam jedno pitanje. imam upalu samo desnog trapeza, ne cijelog, već gornji dio od vrata do ramena, et pošto trapez radi skoro u svim vježbama što sam radio, moje je pitanje jeli moguće da imam skoliozu?
    jer malo sam gledao po netu i skužio da se ukoliko netko ima skoliozu ona može i tako otkriti, prema tome očigledno mi je lijeva strana na tom djelu leđa jača, pa zato i imam upalu na desnoj strani, imate li možda slična iskustva, mislite li da možda odem doktoru zbog skolioze, ili je moguće da sam jednostavno tako odradio vježbe da sam igrom slučaja pogodio više desni gornji dio?
    et hvala unaprijed.

    e da i ispričavam se ak sam fulao podforum, neznam gdje bi smjestio post

  • #2
    Re: moguća skolioza?

    Na temelju ovoga sto si napisao nema nikakvog razloga da bi se radilo o skoliozi. Nije moguce uvijek pogoditi jednako obje strane. Jedna boli jace, druga slabije...
    Skolioza se uocuje u stojećem stavu. Vidljive su nejednake visine ramena te bokova, zakrivljena linija spinoznih nastavaka kralješnice te asimetrija tzv. bočnih trokuta, gibusi, asimetrija glutealne brazde, sprijeda je vidljiva i asimetrija prsa i sl. da ne duljim.
    Imas jedan jednostavni test za skoliozu, test pretklona.Iz stojećeg stava nagni se prema naprijed sa slobodno visećim rukama. Ako deformacija kralješnice postoji i dalje radi se o pravoj skoliozi. U tom položaju zamjetljiva je grba koja se nalazi na strani konveksiteta skoliotskih zavoja. Ako tijekom testa pretklona asimetrija trupa vidljiva u stojećem stavu nestane, tada se radi o skoliotičnom držanju a ne o skoliozi. Ako si zabrinut, preporucam ti da posjetis ortopeda...
    Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

    Comment


    • #3
      Re: moguća skolioza?

      pa evo mogu reć da mislim da imam skoliozu u torakalnom predjelu, i to lijevokonveksnu,uslikao sam se s leđa i u paintu povukao ravne crte, pa sam tako primjetio, još su me i boljela leđa u tom predjelu, no uz pomoć nekih vježbica s neta, više ne boli, i uz to uvijek nakon zgibova više osjetim lijevi lat, e sad me strah da nisam dobio još i skoliozu u cervikalnom predjelu, ovo što sam rekao u postu prije, s trapezom, a što se tiče testa u pretklonu nemam nikakvu grbu, no ipak mislim da ću idući tjedna otići ortopedu

      Comment


      • #4
        Re: moguća skolioza?

        Prema navedenome trebalo bi se raditi o blagoj funkcionalnoj odnosno nestrukturalnoj skoliozi koja se moze rijesiti uklanjanjem uzroka. Predpostavljam da kut nije veci od 25 stupnjeva. Iako je tesko ista zakljuciti bez fizikalnog pregleda i radiografije kraljeznice u cijelosti, ovako se moze samo nagadati. Definitivno posjeti ortopeda...
        Sto se tice sekundarne skolioze, ona uvijek slijedi. Razlog je kompenzacija. Ljudsko tijelo tezi nekakvoj ravnotezi, balansu....
        Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

        Comment


        • #5
          Skolioza u gornjem dijelu kraljeznice.

          Pozz, imam 17 god. vis 187, 88kg & 16% Body fat, naime nakon jednog treninga na jarunskom trimu te nakon istezanja poslje zgibova (inace vec imam dosta staža u gym-u i 4 puta tjedno sam tamo) , poceli su moji bolovi u gornjem djelu leđa.
          Mislio sam da sam istegao misic, medutim kad sam posjetio doktoricu rekla je da se radi o skoliozi (meni u glavi zbrka?? kako? uvijek su mi leda bila jaka i na lat-u sam dizao 75kg bez problema, a sad odjednom skolioza i bolovi???).
          Rekla mi je da moram na pregled fizioterapeutu, medutim ja sam se narucio i cekam da dodem na red koji ide u beskraj.
          Pa me cisto zanima (trazim drugo misljenje) dali mogu nastaviti s treninzima bez da radim leđa??
          Tj. dali mogu raditi ruke, prsa, noge?
          Ili jos bolje ima li tko kakav savjet koje vjezbe smijem izvoditi da ne utjecu na leđa.
          Vec sam postao depresivan taman sam bio u super formi i kondiciji, prehrana mi je bila vrhunska, i onda se ovo desi i odjednom sam skoro pa siguran sam reci upola manji.
          I bilo bi mi zao da izgubim i ovo malo mase sto je ostalo, dali imate kakav prijedlog ili je pre rizicno nastaviti s treninzima?

          Evo vam par slika, cisto da vidite kako sam izgledao, vecina mi nije vjjerovala da imam sao 17 god, cesto su mi govorili da imam dobru genetiku.

          http://imageshack.us/photo/my-images...624201111.jpg/

          http://imageshack.us/photo/my-images...720151238.jpg/

          http://imageshack.us/photo/my-images...720151403.jpg/

          Comment


          • #6
            Re: Skolioza u gornjem dijelu kraljeznice.

            Prvo i osnovno, sve što čuješ od doktorice opće prakse uzmi sa velikom dozom rezerve!

            Drugo, ako i je skolioza, svi ju imaju u određenom stupnju iz razloga što nam lijeva i desna strana tijela nisu jednake.
            Kod večine ljudi se radi o zakrivljenosti kralježnice u par stupnjeva koji se ne primječuju golim okom i ne rade probleme. Koliko vidi na slikama kod tebe nema vidljive zakrivljenosti kralježnice u obliku slova S
            Ja sam svoje probleme riješio odlascima kiropraktičaru i teretanom.

            Ako ti se neda čekati plati si pregled kod privatnika cca 250 kn, a do onda lagano vježbaj.

            To što si se smanjio ti je zato jer ne vježbaš i mišići su ti izgubili tonus, kad ponovo počneš će ti se vratiti.
            Znoj štedi krv

            Comment


            • #7
              Skolioza pitanje - dali se može ta skoliza kako s nekima vježbama posložiti

              Pozdrav

              Znači imam 17 godina težina 71kg visina 186cm, krenuo sam u teretanu i idem več 4mjeseca po tri puta tjedno, jedan period od 15-16 godina nikako da nabacim kile nego sam samo išao u visinu u tome periodu i jako sam brzo izrastao i primijetio sam da mi je desno rame više spušteno od lijevoga i lijevo rebro mi je nekako izbačeno van naspram desnoga, dokotorica opće medicine mi je rekla da imam skoliozu i da bi trebao na plivanje ali nisam išao do sad nema davno krenuo u teretanu, u teretani sve vježbe mogu radit bez ikakvih problema, naručio sam se fizioterapeutu na pregled da vidim šta če mi reči koji je stupanj, e sad mene zanima sljedeća stvar dali ču ja imati kakvih problema da ne budem u teretani mogao napredovati ili slično i dali se može ta skoliza kako s nekima vježbama posložiti ili čuo sam dali bi mogli kiropraktičari pomoći??

              Evo vam slike pa pogledajte.

              http://imgur.com/halhM,F35DM,rRJYG,n3SDs,oFBr6,WBh1E#3

              Comment


              • #8
                Skolioza pitanje

                Pozdrav

                Znači imam 17 godina težina 71kg visina 186cm, krenuo sam u teretanu i idem več 4mjeseca po tri puta tjedno, jedan period od 15-16 godina nikako da nabacim kile nego sam samo išao u visinu u tome periodu i jako sam brzo izrastao i primijetio sam da mi je desno rame više spušteno od lijevoga i lijevo rebro mi je nekako izbačeno van naspram desnoga, dokotorica opće medicine mi je rekla da imam skoliozu i da bi trebao na plivanje ali nisam išao do sad nema davno krenuo u teretanu, u teretani sve vježbe mogu radit bez ikakvih problema, naručio sam se fizioterapeutu na pregled da vidim šta če mi reči koji je stupanj, e sad mene zanima sljedeća stvar dali ču ja imati kakvih problema da ne budem u teretani mogao napredovati ili slično i dali se može ta skoliza kako s nekima vježbama posložiti ili čuo sam dali bi mogli kiropraktičari pomoći??

                Evo vam slike pa pogledajte.

                http://imgur.com/halhM,F35DM,rRJYG,n3SDs,oFBr6,WBh1E#3

                Comment


                • #9
                  Re: Skolioza pitanje

                  Plivanje je mama, trenirao sam godinama izlijecio se i rasirio ramena istovremeno. Sada idem u teretanu bez problema

                  Comment


                  • #10
                    Re: Skolioza pitanje

                    Koliko godina?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Skolioza pitanje

                      Zašto otvaraš dvije iste teme?
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Skolioza pitanje

                        http://www.building-body.com/forum/t...218#post916218
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • #13
                          skolioza desne lopatice - koje vježbe raditi

                          pozdrav ljudi,danas mi je jedan trener rekao da imam blagu skoliozu desne lopatice,ali nismo imali vremena da duže pričamo, pošto vidim i sam da je to blaga skolioza nisam planirao ići kod doktora sad već me zanima ima li netko ovdje iskustva da mi da poneki savjet koje vježbe raditi. Skolioza mi se očituje u tome kao da je desna lopatica malo izbočenija prema van onako kao da vrh strši blago dok je lijeva savršeno ravna čini mi se. Pa eto bio bi jako zahvalan na bilo kakvoj pomći koje vježbe da izbacim, koje da radim i tako , hvala

                          Comment


                          • #14
                            Re: skolioza desne lopatice - koje vježbe raditi

                            zar nitko ?

                            Comment


                            • #15
                              Skolioza i teretana

                              E ovako, otvorio sam temu pod imenom "Problem sa lopaticama" i ustanovio da nije problem sa lopaticama nego da imam blagu skoliozu (molio bih admina da obrise tu temu).
                              Danas mi je bas fizioterapeut rekao da je to skolioza, on mi je dao vezbe koje radim vec cetiri nedelje, i povremeno idem kod njega.
                              Imam jednu nedoumicu pa ajd' da se obratim vama, posto je za ispravljanje skolioze potrebno da se ojacaju misici koji drze pravlino kicmeni stub (a gde ces bolje da ojacas misice nego u teretani) da li ja mogu pored ovog defomiteta da idem u teretanu, i ako mogu koje vezbe ledja bi mi vi preporucili da radim a da pogadjam te misici oko kicmenog stuba. naravno ja cu uzastopno da radim i ove vezbe koje su bas za ispravljanje skolioze

                              Comment

                              Working...
                              X