Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pogađanje vježbe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pogađanje vježbe

    Pozdrav.

    Kratko pitanje jedno, dakle koji god mišit tjela da radim, uvjek me nekako ramena pogode najviše, jednostavno koju god vježbu da radim, kako god da je radim nekada me malo zaboli taj mišić koji radim, ali u većini slučajeva boli rame.

    Ne znam da li je to normalno, i da li se to još ikome dešava? Vježbe radim pravilno, normalan broj serija s normalnim brojem ponavljanja, tako da ne znam stvarno u čemu je problem ?

  • #2
    Re: Pogađanje vježbe

    Prvo, otkud znaš da radiš pravilno?

    Daj snimak, pa da vidimo...

    Drugo, nije normalno da uvek pogodiš rame, pogotovo ako radiš noge, recimo...

    Ali ako radiš grudi, onda je to sasvim moguće.... Ako radiš leđa, može i tada...

    Treće, al' si ga poranio od jutros...

    PS

    Obrati pažnju kako držiš ramena... U većini vežbi moraš da uabaciš ramena u nazad, da spajaš lopatice takoreći. Možda imaš i problem sa građom. Meni su ramena blago povijena u napred i ovek imam bolove, kad god nepravilno (a za mene prirodno) izvodim vežbe.
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Pogađanje vježbe

      pa sad tesko da ce moci snimit svaku vjezbu koju radi..mozda da trener u teretani ili tko ju vec vodi obrati paznju kako radi sta...mene su recimo cesto bolile podlaktice kad sam radio leda jer sam vukao vise rukama nego ledima(to sto je daca spomenuo za spajanje lopatica)
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • #4
        Re: Pogađanje vježbe

        Početniku je uvek teže da pogodi mišić, samim tim što mu je slabo razvijen. Zato se i ide upočetku na full body, a kasnije sa izolacijama.

        Na primer, ja već dva meseca unazad radim zadnje rame na peck deck mašini, gde sam povećavao težine skoro da kraja mogućnosti mašine (100 kg), a tek sam juče po prvi put osetio potpunu pumpu i užareno zadnje rame pri maksimalnoj kontrakciji, a sa vrlo malim težinama... Na 50 kg sam drao i treso kao nevesta preve bračne noći...
        Last edited by Dača; 29-11-13, 09:58. Reason: Pravopisne greške.
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Pogađanje vježbe

          Originally posted by dominik11 View Post
          pa sad tesko da ce moci snimit svaku vjezbu koju radi..mozda da trener u teretani ili tko ju vec vodi obrati paznju kako radi sta...mene su recimo cesto bolile podlaktice kad sam radio leda jer sam vukao vise rukama nego ledima(to sto je daca spomenuo za spajanje lopatica)
          Koliko sa uspeo da ispratim njegove postove, nema on neko stručno lice u teretani...


          Mene kod leđa uvek bole tetive oko bicepsa...
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #6
            Re: Pogađanje vježbe

            kakva je to peck deck masina??? el to ono gdje radis kao razvlacenje za prsa samo kao obrnuto sjedis???
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Pogađanje vježbe

              Originally posted by dominik11 View Post
              kakva je to peck deck masina??? el to ono gdje radis kao razvlacenje za prsa samo kao obrnuto sjedis???
              To.. Pa nekad ga zovu i hamer ili gladijator, ybm li ga više kako se šta zove...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Pogađanje vježbe

                aha da....onda sam pogodio...jbg kad ja jedva za koju vjezbu znam kako se zove...pogotovo one sve sprave....i sve one americanske nazive...nist to ne kuzim....
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • #9
                  Re: Pogađanje vježbe

                  Originally posted by Dača View Post
                  To.. Pa nekad ga zovu i hamer ili gladijator, ybm li ga više kako se šta zove...
                  Hammer strenght je linija sprava od Lifefitnessa a vjerujem i da je Gladiator isto naziv proizvođača sprava.

                  Peck deck je ona najobičnija sprava za prsa koju volimo zvati leptir. Poznata također po tome da se na njoj redovito gužvaju žene i početnici.
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pogađanje vježbe

                    Originally posted by kingpin View Post
                    Hammer strenght je linija sprava od Lifefitnessa a vjerujem i da je Gladiator isto naziv proizvođača sprava.

                    Peck deck je ona najobičnija sprava za prsa koju volimo zvati leptir. Poznata također po tome da se na njoj redovito gužvaju žene i početnici.
                    Hmm, da nekužim zašto sve žene i obično oni koji prvi dodu u teretanu idu na tu spravu ?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pogađanje vježbe

                      Zato sto neznaju da postoji puuuuno boljih i kvalitetnijih vjezbi za prsa+savrsena je za sjedit izmedu serija po 5-10min i promatrat okolinu, ogledala itd
                      MYPROTEIN

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pogađanje vježbe

                        Čekaj malo... Obično kad se nekom želi malo spustiti, onda se kaže treniraš kao žena ili početnik, što ovde nije slučaj...

                        Elem, reverse peck deck je izuzetna vežba zaizolaciju zadnjeg ramena i gornjeg dela leđa...

                        Nisam sujetan, ali to je činjenica... Ko drugačije kaže, nama pojma...
                        Pivo za masu, rakija za defku...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pogađanje vježbe

                          Originally posted by Dača View Post
                          Prvo, otkud znaš da radiš pravilno?

                          Daj snimak, pa da vidimo...

                          Drugo, nije normalno da uvek pogodiš rame, pogotovo ako radiš noge, recimo...

                          Ali ako radiš grudi, onda je to sasvim moguće.... Ako radiš leđa, može i tada...

                          Treće, al' si ga poranio od jutros...

                          PS

                          Obrati pažnju kako držiš ramena... U većini vežbi moraš da uabaciš ramena u nazad, da spajaš lopatice takoreći. Možda imaš i problem sa građom. Meni su ramena blago povijena u napred i ovek imam bolove, kad god nepravilno (a za mene prirodno) izvodim vežbe.
                          Ma dobro, nisam mislio sve bukvalno, ali većinom, kada se rade prsa, biceps, triceps, leđa uvjek me nekako najviše ramena zabole, te najviše osjetim bol u njima, a i u mišiću koji radim, ali dosta manje, a nekad i ne osjetim.

                          A pravilno radim, pošto obično dok radim, neko od starijih je tu pa uvjek pitam.
                          E to je moguće, to sa građu, i kod mene su pomalo izbačena naprijed, ali ne znam, možda je to sve do držanja i navike.

                          I slažem se takođe za pogađanje, evo maloprije trening odradio i ono prvi put da baš pogodim triceps, uvjek je to bilo nešto malo, ima dosta napredka sto se tricepsa tiče, vidi se kako se formira mišić, ali sada sam baš osjetio pravu bol, ono kao da peče..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pogađanje vježbe

                            imas dobru formu na svim vjezbama a tek si maloprije ono pravo ''osjetio'' misic ?
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pogađanje vježbe

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              imas dobru formu na svim vjezbama a tek si maloprije ono pravo ''osjetio'' misic ?
                              nisam se fino izrazio al shvatio si šta sam htjeo reći

                              Comment

                              Working...
                              X