Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

    Pozdrav svima prije svega. Zašto ova tema? Pa nakon nekog vremena i nekoliko nabačenih kilograma odlučio sam još jednom svoju snaga volje i disciplinu staviti na kušnju u - teretani. Nakon 3 početna sata katastrofalno stanje organizma nije bila jedina novost koja me užasnula,nego i mikrotraume, ako to tako smijem nazvati, koje su ostavile posljedice na moj lokomotorni sustav. O čemu se zapravo radi? Već duže vrijeme za sobom vućem svojevrsnu ozljedu kojoj ne znam podrijetlo, sa lijeve donje strane leđe, od prilike bih rekao da se radi o hvatištu opružaća kralježnice. Prije dvije godine sam igrajući nogomet ozlijedio skočni zglob da bi na slikanju saznao da je dio pete metatarzalne kosti odlomljen, čega posljedice nisam osjećao dok sam bio u kakvoj takvoj formi, da stvar bude simptomatična radi se o lijevome stopalu. Da poruku privedem kraju, prije 1-2 mjeseca sam "napokon" osjetio bol i u koljenu, ne toliko intenzivnu ali pri izvođenju nekih pokreta-vježbi osjećam bol, također se radi o lijevoj strani tijela. Sve skupa navedeno uzrokuje užasnu bol tijekom trčanja na pokretnom sagu pri ne velikom intenzitetu, naročito u m tibialis anterior radi čega moram svaki put moram prekinuti trčanje, u vanjskoj strani bedra i donjim leđima također osjetim bol i zatezanje koja me smeta ali ni približno koliko već spomenuti t. anterior.
    Moje pitanje za vas forumaše, pri čemu posebno aludiram na one iskunije znalce da bi izbjegli "sivu zonu" i nepotrebno lutanje, jest kako koncipirati trening snage u teretani obzirom na sve navedeno i dali je uopće moguće imati ozbiljan trening sa ovakvim stanjem organizma, te kako utjecati na sve spomenutu, kako ozljede zaliječiti, vjerojatno će neke mišiće dodatno trebati istegniti, itd.
    Otvorit ću temu "kinetički lanac" pa se možete nadovezati, naime "nedavno" sam osvijestio nešto što se zove kinetički lanac - mišićni tenzitet, pa bi cijenu svaki koristan link ili knjigu koja kvalitetno objašnjava koje su to međusobne poveznice među mišićima.

    Hvala
    Svatko je krojač svoje sudbine

  • #2
    Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

    Nema ozbiljnog treninga sa ozljedom, prvo saniraj ozljede.
    I kakvi su ti to treninzi po 3 sata i više?
    Last edited by kelly; 04-02-14, 02:41.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

      3 početna sata u tjednu, kelly, ne u danu.
      Svatko je krojač svoje sudbine

      Comment


      • #4
        Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

        Imao sam mjesec dana ruku u gipsu, pukao mi je vrh palcane kosti, nisam isao na fizikalnu, makar trebao sam i sad se bojim pocet ponovno vjezbat, to je bilo cijeli 11. I pol 12. mjeseca 2013., e sta da radim sad. Utovio sam se umjesto da sam dobio 5kg misicne mase dobio sam 5kg sala i sad imam 70kg na 172cm visine, sta da radim? Neki savjet u vezi prehrane i treninga s naglaskom na RUKU, ako moze neki plan(treninga i prehrane) ili nesto? Hvala puno, vec 5 mjeseci nis nisam radio i ubija me to, a ne bi se volio ponovno ozljedit.

        Comment


        • #5
          Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

          Čini se da je malo zaštekalo sa odgovorima na ovu temu. Dakle deficit kineziterapeuta, fizioterapista.. Ajmo znalci potrebna je vaša stručna pomoć!
          Svatko je krojač svoje sudbine

          Comment


          • #6
            Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

            Na ovom forumu ne fali privatnih trenera pa ti sigurno niko nece sastavit program treninga i prehrane.

            Niko od nas nije strucan, a igrat se doktora na temelju jednog posta bi bilo vrlo neozbiljno i nepromisljeno. Nisi napisa ni kako ti trening izgleda i koje vjezbe radis, nisi napisa ni istezes li se, a sve i da jesi, kako mozemo znat da ti je tehnika odredjenih vjezbi dobra? Puno je faktora, i cak i da to sve znamo, vjerojatno ti se opet niko nebi upustia u spekulacije. Radije ti aj doktoru.

            Comment


            • #7
              Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

              Originally posted by Početnik View Post
              Čini se da je malo zaštekalo sa odgovorima na ovu temu. Dakle deficit kineziterapeuta, fizioterapista.. Ajmo znalci potrebna je vaša stručna pomoć!
              Ovako vrlo jednostavno, odi doktoru i ne igraj se sa takvim stvarima. Koliko sam shvatio iz tvog posta ti nemas konkretan problem nego vise njih i to vuces vec duze vrijeme sto nikako nije dobro. Nece tu nikakav odmor pomoc ni nista takvo. Odi doktoru i nek ti netko strucan napravi kompletan pregled i da ti konkretne savjete jer sve drugo je krajnje neozbiljno sa tvoje strane.

              Comment


              • #8
                Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                Originally posted by kelly View Post
                Nema ozbiljnog treninga sa ozljedom, prvo saniraj ozljede.
                I kakvi su ti to treninzi po 3 sata i više?
                Ma katastrofa. Kad idem u gym nekada u 21h, a radi do 22h svi mi kažu da neću stići ništa odraditi.

                Comment


                • #9
                  Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  Na ovom forumu ne fali privatnih trenera pa ti sigurno niko nece sastavit program treninga i prehrane.

                  Niko od nas nije strucan, a igrat se doktora na temelju jednog posta bi bilo vrlo neozbiljno i nepromisljeno. Nisi napisa ni kako ti trening izgleda i koje vjezbe radis, nisi napisa ni istezes li se, a sve i da jesi, kako mozemo znat da ti je tehnika odredjenih vjezbi dobra? Puno je faktora, i cak i da to sve znamo, vjerojatno ti se opet niko nebi upustia u spekulacije. Radije ti aj doktoru.
                  Hvala na odgovoru. Radim vježbe za prsa, leđa, ruke, trup i noge. Svaki dan druga mišićna skupina. Prije toga mišiće istegnem a onda trčim na spomenutoj pokretnoj traci da se malo zagrijem, zatezanje osjetim upravo prilikom trčanja. Ozljeda se ne čini takvom da bi doktore pitao za savjet jer mi ne smeta prilikom svakodnevnih aktivnosti već upravo prilikom vježbanja pa sam pomislio da je ovo pravo mjesto za odgovore u slučaju da netko ima volje i znanja pružit stručan odgovor. Naveo sam i da se radi o zatezanju lijeve strane tijela, kada sam proguglao vidio sam da je to mišič tibialis anterior, erector spinae (tj lumbosacral fascia), i quadriceps femoris (vastus lateralis). Traženjem po netu sam naišao na nešto što se zove anatomy trains gdje se objašnjava 5 ili 6 mišićnih linija, za svaku je specifično da povezuje mišiće na način koji prije nije bio uzet u obzir ali da izbjegnem pretpostavke obratio sam se vama forumašima sa povjerenjuem, Hvala
                  Last edited by kelly; 08-02-14, 23:40.
                  Svatko je krojač svoje sudbine

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                    Hm upada mi tu u oci ovo, da istezes misice koje planiras radit na treningu prije treninga sto je kontraproduktivno i moze lako dovesti do ozljede, bolova i slicnih stvari i naravno misic je drasticno oslabljen nakon istezanja tako da to moze biti jedan od razloga. Ako sam krivo protumacio tvoje istezanje onda sry, al definitivno nikakvo staticko istezanje prije treninga nego odradi par laganih serija, zagrij misic i to je to. A istezanje na kraju treninga taj misic koji si radio ne sve. Makar nemoze ti nitko dati pravi savjet toga moras bit svjestan, pogotovo ako vuces ozljedu vec dugo, a ako je stvarno tocno da imas povredu lijeve strane kraljeznice il tako nesto slicno onda je terapija jedino rjesenje sigurno jer samo mozes pogorsat stvari sa forsiranjem i definitivno takve povrede nemozes sam ispravit. I zapamti samo jednu stvar, sta god radio, koju god vjezbu radio ako prilikom toga osjecas neugodnu bol definitnvo prekini sa tom aktivnosti i kreni rjesavat problem.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                      Hvala na odgovoru.

                      Uglavnom, pri istezanju posebnu pozornost obratim na mišiće koje sam nabrojio jer po nekoj logici može biti da su skračeni ćim me zatežu pri radu, jer mišićni rad je isto po nekoj definiciji kontrakcija. E sada, nsiu te ozljede toliko spešl kako se možda stječe dojam nego više iritiraju, tim više što ih je više i što idu po nekoj logici..I sad se ja pitam šta bi moglo bit sljedeće kad su ova tri popustila kao da idu po lancu. Mislim da doktor nije rješenje jer nego prije neki stručnjak koji će znati kazat kako su međusobno povezani ti mišići i koje bi točno mišiće trebao jačat, koje istezat i kojim redosljedom.Još jednom, puno hvala na odgovoru.
                      Svatko je krojač svoje sudbine

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                        Evo konkretno ja sam ti slomio desnu ruku radijalnu kost poznatiju kao palcana 2 puta na istom mjestu imao sam dvije operacije . Korstim je normalno bez ikakvih posljedica ( došao sam do respektabilnih brojki od 90 kg veslanje u preklonu sa šipkom , zgibovi moja težina + 10 kg bucica , dipsevi moja težina +10 kg , bench bucicama svaka 30 kg ). Sad sam nedavno skinuo gips jer mi je bila napukla metakarpalna kos iliti kost u šaci od srednjeg prsta . Sad razgibavam i vracam snagu u šaku dok ne osjetim da imam snagu u njoj .Tako trebaš i ti izvrtit zglob u svim smjerovima stavit pritisak na njega vidit jel je opseg pokreta isti kao u drugoj zdravoj ruci onda npr. osloni se na nju kao u skleku da vidiš jel te može držat osjeti se jednostavno to jer spremno za trening
                        Last edited by kelly; 08-02-14, 23:33.
                        Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kako trenirati ozlijeđeno tijelo?

                          [QUOTE=Mamlaz;970936]
                          Originally posted by Mali od palube

                          Evo konkretno ja sam ti slomio desnu ruku radijalnu kost poznatiju kao palcana 2 puta na istom mjestu imao sam dvije operacije . Korstim je normalno bez ikakvih posljedica ( došao sam do respektabilnih brojki od 90 kg veslanje u preklonu sa šipkom , zgibovi moja težina + 10 kg bucica , dipsevi moja težina +10 kg , bench bucicama svaka 30 kg ). Sad sam nedavno skinuo gips jer mi je bila napukla metakarpalna kos iliti kost u šaci od srednjeg prsta . Sad razgibavam i vracam snagu u šaku dok ne osjetim da imam snagu u njoj .Tako trebaš i ti izvrtit zglob u svim smjerovima stavit pritisak na njega vidit jel je opseg pokreta isti kao u drugoj zdravoj ruci onda npr. osloni se na nju kao u skleku da vidiš jel te može držat osjeti se jednostavno to jer spremno za trening
                          E to je odgovor. Hvala

                          Comment

                          Working...
                          X