Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u lijevom zglobu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u lijevom zglobu

    Juce sam bas radio trening ruke, i kad sam god radio biceps, znaci potisak bucicama na crossu, ili samo pregib bucicama (obicni) i primjetim npr. radim 8 ponavljanja, i u desnoj ruci imam duplo i jos vise od duplo snage da odradim seriju i vise od nje, a u ljevom me ne steze biceps toliko koliko me zglob zaboli pa ne mogu zavrsiti ponavljanje, pa onda moram smanjivati kilazu i ici manje ka dole sa buciama. O bench presu da ne pricam, nema dana da ne skljocne ili ne boli.

    Inace ljevi zglob ispod palca, sta da radim?

  • #2
    Re: Ljevi zglob

    Ukoliko osjecas bolove samo dok izvodis vjezbu moguce je da se radi o torziji. Preventivno bi trebao staviti steznike i reducirati tezine (cesto zbog vecih tezina ljudi imaju losu formu i povrijede se). Suprotno, ukoliko osjetis bolove i kada ne izvodis vjezbu (kada pokusas razvuci prste na ruci) onda je najvjerovatnije u pitanju tetiva. Imao sam slican problem i nisam mogao raditi bench punih mjesec dana, a sklekove sam morao raditi na sakama (ni dan danas ih vise ne radim na dlanovima). Vecinu toga nisam mogao raditi mjesec dana. Jos uvijek osjecam posljedice i nakon sest mjeseci, ali oporavlja se fino i sve mogu raditi.

    Comment


    • #3
      Re: Ljevi zglob

      Originally posted by Argentum View Post
      Ukoliko osjecas bolove samo dok izvodis vjezbu moguce je da se radi o torziji. Preventivno bi trebao staviti steznike i reducirati tezine (cesto zbog vecih tezina ljudi imaju losu formu i povrijede se). Suprotno, ukoliko osjetis bolove i kada ne izvodis vjezbu (kada pokusas razvuci prste na ruci) onda je najvjerovatnije u pitanju tetiva. Imao sam slican problem i nisam mogao raditi bench punih mjesec dana, a sklekove sam morao raditi na sakama (ni dan danas ih vise ne radim na dlanovima). Vecinu toga nisam mogao raditi mjesec dana. Jos uvijek osjecam posljedice i nakon sest mjeseci, ali oporavlja se fino i sve mogu raditi.
      Torzija? Sta je to? Da, samo dok izvodim vjezbu. Kakve steznjake? Gledao sam sad na sport vision i nema direktno da zglob steznajk, jedino one rukavice pa kao i za zglob ima, da li valja to?

      Comment


      • #4
        Re: Ljevi zglob

        Originally posted by markoni16 View Post
        Torzija? Sta je to? Da, samo dok izvodim vjezbu. Kakve steznjake? Gledao sam sad na sport vision i nema direktno da zglob steznajk, jedino one rukavice pa kao i za zglob ima, da li valja to?
        U mehanici čvrstih tijela, torzija predstavlja uvijanje tijela zbog djelovanja momenta. U kružnim presjecima, rezultanta napona smicanja je okomita na radijus.

        Sada tu definiciju samo prebaci na zglob.

        Trebao bi nositi kvalitetne steznike, iskljucivo za zglobove. Ti steznici na rukavicama nisu dovoljni. Potrazi na stranicama za kupoprodaju.

        Comment


        • #5
          Re: Bol u lijevom zglobu

          Potrazicu steznike, hvala ti puno!

          Comment

          Working...
          X