Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trnci u rukama i nogama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trnci u rukama i nogama

    Posljednja 2 tjedna imam trnce, najčešće u šakama i stopalima te lagano žaranje. Ja mislim da je to posljedica krive izvedbe mrtvog dizanja. Da li ko ima slična iskustva

  • #2
    Re: Trnci u rukama i nogama

    Originally posted by madmax22 View Post
    Posljednja 2 tjedna imam trnce, najčešće u šakama i stopalima te lagano žaranje. Ja mislim da je to posljedica krive izvedbe mrtvog dizanja. Da li ko ima slična iskustva
    Ovisi od intenziteta. Ukoliko je to ucestala i spontana radnja postoje velike vjerovatnoce da se radi o neuroloskim ispadima sto bi se trebalo na vrijeme prekontrolisati. Ako je taj problem prisutan neposredno nakon izvodjenja vjezbe, a nakon toga spontano prolazi onda bi trebao razmisliti o dvije stvari. Formi izvodjenja vjezbe koju treba ispravljati ili izbacivanju vjezbe.

    Vazna pitanja. Da li ti se to desava na obje strane istovremeno ili samo na jednoj? Da li je to intenzivan ili periodican osjecaj? Da li prolazi spontano ili na neki oblik tretmana (ako da, koji)? Da li osjecas ogranicenu pokretljivost ekstremiteta? Ima li glavobolja, ukocenosti ili nekih iritacija tipa da ti smeta svjetlost ili nesto slicno?

    Budi malo koncizniji. Sigurno ti ne mogu pomoci preko foruma, ali barem neke osnovne upute.

    Comment


    • #3
      Re: Trnci u rukama i nogama

      Evo da se i ja nadovežem. Počeo sam aktivno trčati svaki drugi dan i promjeniti prehranu. Skinuo nekoliko kilograma, ali to sad nije bitno. Bitno je to da nakon nekog vremena počnu mi trinuti noge odnosno listovi na nogama. Usred jačeg napora, večinom kad se vraćam svaj umoran doma trčajući počne mi trnuti desna noga odnosno lista pa zatim lijeva, ali manje. Kada prestanem sa trčanjem istegnem se i nakon par minuta trnci prolaze i vise toga nema. Jel bi valjalo uzimati nekakve tablete za cirkulaciju? Mozda prode nakon par tjedana dok se priviknu mišići?

      Comment


      • #4
        Re: Trnci u rukama i nogama

        Originally posted by Igor2810 View Post
        Jel bi valjalo uzimati nekakve tablete za cirkulaciju?
        Ne, ni pod razno. Ti se bavis fizickom aktivnoscu da bi bio zdraviji i bolje izgledao, a ne da bi se kljukao nepotrebnim stvarima.

        To je sasvim normalna pojava, osim ako ti ne stvara dugorocne tegobe. Prva sedmica je najteza, a svaka naredna je laksa dok ne prodje odredjeni period adaptacije.

        Comment


        • #5
          Re: Trnci u rukama i nogama

          Originally posted by Argentum View Post
          Ne, ni pod razno. Ti se bavis fizickom aktivnoscu da bi bio zdraviji i bolje izgledao, a ne da bi se kljukao nepotrebnim stvarima.

          To je sasvim normalna pojava, osim ako ti ne stvara dugorocne tegobe. Prva sedmica je najteza, a svaka naredna je laksa dok ne prodje odredjeni period adaptacije.
          Da, ali ja vec trcim 2 tjedna... Trnci se stalno ponavljaju... Nadam se da ce proci s vremenom

          Comment


          • #6
            Re: Trnci u rukama i nogama

            trnci u sakama mogu znaciti dvije stvari - ili je ukljesten zivac ili imas sindrom karpalnog kanala (kao ja). kako god, ako ti se ne popravi stanje uskoro ili se bol pojaca nakon nekoliko dana intentivnog rada (pokusaj raditi fizicki rukama da vidis hoce li biti promjena) onda pravac doktoru da te testiraju.
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • #7
              Re: Trnci u rukama i nogama

              Originally posted by Coffey View Post
              trnci u sakama mogu znaciti dvije stvari - ili je ukljesten zivac ili imas sindrom karpalnog kanala (kao ja). kako god, ako ti se ne popravi stanje uskoro ili se bol pojaca nakon nekoliko dana intentivnog rada (pokusaj raditi fizicki rukama da vidis hoce li biti promjena) onda pravac doktoru da te testiraju.
              Ne pojavljuju se u rukama, nego na nogama (list)

              Comment


              • #8
                Re: Trnci u rukama i nogama

                Originally posted by Igor2810 View Post
                Ne pojavljuju se u rukama, nego na nogama (list)
                Normalno ti je to i meni se zna desiti ako brže hodam.
                Uporedi te trnce sa trnicima kada radiš calf raises,ako je isto onda nemaš problema.

                Comment

                Working...
                X