Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mononukleoza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: mononukleoza

    A nzn ne mora biti da ne smiješ, kod svakog je drukčije. Ovisi sve koliko je jaka bolest bila,koliko te iscrpila. Ova moja je bila baš gadna, čak sam išao i u Zg da prave testove na leukemiju. Posavjetuj se sa doktorom koji te je liječio, on će ti najbolje reći.
    Sad pod ove proteine najvjerojatnije misliš na suplemente, tj.whey. Ja ga pijem i nemam nikakvih problema s jetrom ili bubrezima ili šta ja znam šta sve "doktori" pričaju. Čak sam uzimao i kreatin i glutamin i nemam nikakvih nuspojava.

    Comment


    • #17
      Re: Mononukleoza: kako krenit opet s treninzima...?

      stari konzultiraj se s lječnikom!! nije to mala stvar sad da se nedaj boze s***** radi gluposti!!! nevjerujem da ti nesto moze bit od wheya i utega ali...

      Comment


      • #18
        Re: Mononukleoza

        pozdrav ! evo taman iz doktora cili nervozan i tužan.. ugl pozitivan san (iman mononukleozu) i šta sad da radin.. ja san mislia da je pretreniranost pa san presta sa teretanon i trčanjen kad ono nalaz krvi pokaza ovo sranje..

        ŠTA ĆU SAD AAAAAAAAAAAAAAAAAAA

        nemogu zamislit i jedan dan da ništa neradim.. a doktorica je rekla misec dana SIGURNIH NIŠTA.. a dalje ako bude sve ok možda počnem POMALO trčkaranja i tako to ..

        ima li šta dajte spasite da mogu radit hh
        Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

        R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
        <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

        Comment


        • #19
          Re: Mononukleoza

          youjizz.com i navlaci majmuna...

          Comment


          • #20
            Re: Mononukleoza



            a tria izdržat misec dana.. rekla e da će meni to bit dovoljno da mi se srede nalazi..
            Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

            R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
            <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

            Comment


            • #21
              Re: Mononukleoza

              Ja sam bolovao od mononukleoze i moram reći da mi je to bilo najgorih 40-tak dana mog života.
              Prvo doktori nisu dobru diagnozu postavili tj nisu otkrili da je imam u ranom stadiju, nego tek kad sam ispovracao sve zivo iz sebe te proljev dobio.
              U jednoj fazi bolesti prekomiran sam prelezao 13 dana da nisam bio svjestan, tj samo sam pio ćaj ok kamilice i ljekove ( ali nisam bio svjestan, doslovno sam prespavao 13 dana)
              Naglo sam izgubio kilograme cca 12 kg, zatim sam imao zabranu treniranja od 6 mjeseci koja se nakon kontrole produžila još 3 mjeseca, a osjetio sam slabost jedno 15 mjeseci.
              Kroz tih 15 mjeseci udebljao sam se kao svinja, jer sam puno spavao, a malo toga mogao radit. Zatim sam se nekako stabilizirao i sve je sada zadnjih 1.5 godina super.

              E sada o prijenosu toga, ja neznam gdje sam to dobio ni od koga znam da od neke cure nisam. Moja djevojka od mene nije dobila bolest, iako je svaki dan bila samnom i brinula se i to sve. čak smo se i ljubili ponekad ak sam mogao a jednom i s..... ,

              Ako vec i dobijete moja preporuka:

              Ljekovi prepisani od doktora obavezno.
              Silamarin tako se nekako zovu, kapsule za obnavljanje jetre ( od čička su )
              Čaj od kamilice
              Ako imate jaki proljev ( tablete aktivnog ugljena ) one kao kada se otrujete sa nekim otrovom, samo nemojte uzeti 10-15 komada kao kod trovanja nego 1 sameljite u čaj.
              BIo-akiv ili neke tablete za obnovu crijevne flore.
              Kremu za čmar jer proljevat ce te tolko dupe vam otpadne -.-
              Neki gledaju na neke stvari koje su se dogodile i kažu "ZAŠTO", ja pak sanjam o stvarima koje nisu i kažem " ZAŠTO NE "

              Comment


              • #22
                Re: Mononukleoza

                ja sam ju prebolio...i veoma me zacudilo sto je kod mene sve bilo drugacije..svi koji su ju imali su smrsavili dosta,nisu mogli nista jest i nisu imali snage ustat na wc a kamoli neznam sta...a ja sam se udebljao par kila, i stalno sam se presetavao po kuci i imao sam snage ko i inace...jeo sam sve i svasta...valjda neki blazi oblik..

                Comment


                • #23
                  Re: Mononukleoza

                  ja je iman već misec ipo dana.. al neman te proljeve i gluposti .. i normalno iden okolo.. samo nesmin ništa radit i čuvam se.. da što prie postanem "negativan" na testu.. pijem jedino b kompleks i c vitamin.. hranin se ko inače.. (bb prehrana) =)) nadan se da će nestat ubrzo jer me hvala hebena nostalgija kad priča ekipa o gymu
                  Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                  R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                  <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mononukleoza

                    LJUDI.. danas bia u specijaliste i lik mi kaže u nalazu da se mogu vratit redovitim fizičkim aktivnostima.. prije 10 dana krva slika kaže da su i dalje jetreni enzimi u k... i željezo mie slabije šta asocira na anemiju.. ugl kaže.. imaš je već 2 miseca (mononukleozu) to je gotovo.. ako nakon 2 miseca krvna slika idalje bude patološka testiraj se na hepatitis b i c..

                    ugl počea san pit željezo ima par dana i osjećan se bolje.. nie mi dolazilo slabo nikako .. a prije jest.. popodne iden u doktorice opće med. pa ću vidit šta ona kaže..

                    ugl. med. sestra mie rekla od tog specijaliste.. (znan da nie kvalificirana za to al eto) da se ja mogu vraćat al pomalo.. ono skroz minimalno..

                    ja nekužin kako mie to moga napisat kad test na higijenskom zavodu prije 10 dana kaže da sam pozitivan na nju te krvna slika ne ukazuje na izlječenje..

                    ako ima koi student ili neko koe ima ovo molim vas nek komentira
                    Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                    R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                    <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mononukleoza

                      Ne znam ja kakve su to vaše mononukleoze.. ja kad sam imao bio dva tjedna u bolnici, pa dva tjedna kućne njege (samo ležanje čak ni sjedenje nije dozvoljeno).. i nakon toga pola godine apsolutno nikakve fizičke aktivnosti jače od šetnje do škole i nazad.. kakav trening kakva teretana ne igraj se sa zdravljem..

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mononukleoza

                        a znan.. a ja šetan.. ne ležin po cile dane.. oden do doktora auton.. al izbacia san sve fizičke aktivnosti.. umiren odi.. mišići su mi se povukli haha..
                        Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                        R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                        <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                        Comment


                        • #27
                          Re: Mononukleoza

                          Definitivno se nemoj forsirati, pomalo se vraćaj u normalne aktivnosti. Ja nekoliko tjedana nisam mogao hodati 3 minute bez da se umorim ko pas. Jesu ti natečena jetra i slezena?
                          Željezo mi je u krvi!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Mononukleoza

                            ništa nie natečeno.. al jetreni enzimi i željezo su sjebani.. zato san slab.. i pozitivan san bia na testu ima 10 dana.. čekat ću još 2 tjedna.. dok popijen svo željezo i to i onda ću pomalo krenit
                            Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                            R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                            <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                            Comment


                            • #29
                              Re: Mononukleoza

                              klinička slika svih bolesti pa tako i mononukleoze se može jako razlikovati od osobe do osobe, neki se zbog toga oporave prije neki kasnije, kod nekih sve prođe ok, kod nekih se razviju komplikacije...
                              zbog toga je teško nekom ovako preko foruma davat savjete kad može a kad ne može početi sa tjelesnom aktivnošću i ne bih preporučio da se oslanjaš na iskustva nekog tko je imao istu bolest a različitu kliničku sliku.. jedino što ti mogu reći je to da kad jednom dobiješ zeleno svjetlo od liječnika da možeš počet vježbat, to zasigurno treba bit postepeno i ako sam osjetiš da si se previše umorio stani...
                              što se tiće nalaza, oni znaju dulje vrijeme bit promijenjeni, a virusa se ne riješiš do kraja života, jer je to jedan od virusa koji se deponira trajno u tijelu i može se kod nekih reaktivirat ili uzrokovat drugu bolest, al to su uglavnom rijetki slučajevi..
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Mononukleoza

                                fala na odgovoru.. jučer san bia kod infektologa ili kako već.. kaže da se mogu vratit.. a posli toga popodne doktorica moja opće med. rekla mie kad popijen željezo.. dakle za 10-ak dana.. nebi forsira vraćanje al moram se spremit za prijamni.. kineziologiju.. krajem 6 mjeseca je fizički test.. moram norme ispunit.. a sad sam cijeli nikakav opa sam dosta..
                                Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                                R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                                <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                                Comment

                                Working...
                                X