Announcement

Collapse
No announcement yet.

Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

    Pozdrav svima,

    Moje ime je Tomislav i novi sam na forumu
    U teretanu sam krenuo prije 5 mjeseci, prije toga se dosta dugo (4god) nisam bavio nikakvim sportom.
    Visok sam 179cm i težak 78kg. Zdravlje dosta dobro, pazim na prehranu...

    Pa da ne otvaram drugo temu, odmah bi postavio ovdje jedno pitanje.
    Prije svakog treninga se razgibam i nakon treninga istegnem.
    Dosad se nisam pretjerano forsirao što se tiče kilaža koje podižem, mišići me ne bole... sve 5.
    ... ali prije 2 tjedna su me počeli boljeti laktovi i od tad me konstantno bole i ne znam šta da radim.
    nadam se da možete pomoći.
    Uglavnom kad radim bicepse, podižem uteg od 15kg i na toj sam kilaži već duže vrijeme, a bol u laktovima je počela prije 2 tjedna.
    Da li vam se to ikad dogodilo? Kako se toga riješiti?

    Hvala svima unaprijed na pomoći!

  • #2
    Re: Pozz! + jedno pitanje

    Pozdrav

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pozz! + jedno pitanje

      ojacaj podlakticu i taj dio tricepsa, tj cjeli triceps, mozda nemas dovoljno mesa na tim podrucjima
      Dont drink, dont smoke just eat and work

      Comment


      • #4
        Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

        pripazi se ako zezneš lakat vuć će se to dugo i teško rješit ,jel te boli samo dok radiš biceps ili npr dok radiš francuski potisak s čela za triceps ? moze bit i tetiva

        Comment


        • #5
          Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

          Ma bolilo je samo dok sam radio bicepse. Sad je uglavnom puno bolje, više ne boli.

          Comment


          • #6
            Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

            Ekipa, evo da ne otvaram novu temu, da se nadovezem na temu bola u laktovima .... u posljednja 2, 3 tjedna osjecam bol u desnom laktu prilikom svake vježbe za triceps, uglavnom u negativnom dijelu, prilikom npr spustanja sipke na celo kad radim "skullcrushers" ili uski benc kada spustam sipku... zanima me bi li trebao odmarati neko vrijeme, pustiti da prodje ili...? :/ nezz sta se dogadja, ali od bola vec 3 tjedna ne radim triceps i bench press...:/ ako moze neki savjet ... hvala unaprijed....

            Comment


            • #7
              Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

              golferski ili teniski lakat ^^
              malo progooglaj
              dobro se rastegni, zagrij, bol ce biti manja
              nekome prodje to s vremenom
              netko to gura kroz cijeli zivot
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • #8
                Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

                Ok, hvala na odgovoru ... Ali bas se trudim zagriajti se dobro prije treninga ali uzalud, bol uvijek ista ... Nista, moram i ovaj tjedan preskociti triceps :/ Pa cemo vidit bude li prolazila bol... tnx

                Comment


                • #9
                  Re: Počeli su me boljeti laktovi i od tad me konstantno bole

                  Originally posted by Hardcore View Post
                  Ekipa, evo da ne otvaram novu temu, da se nadovezem na temu bola u laktovima .... u posljednja 2, 3 tjedna osjecam bol u desnom laktu prilikom svake vježbe za triceps, uglavnom u negativnom dijelu, prilikom npr spustanja sipke na celo kad radim "skullcrushers" ili uski benc kada spustam sipku... zanima me bi li trebao odmarati neko vrijeme, pustiti da prodje ili...? :/ nezz sta se dogadja, ali od bola vec 3 tjedna ne radim triceps i bench press...:/ ako moze neki savjet ... hvala unaprijed....
                  malo je starija tema ali evo rješenja koje bi trebalo raditi:

                  1. izbaciti skullcrushers i pogotovo uski bench, i klasični bench sa šipkom
                  2. umjesto bencha sa šipkom raditi s bučicama neko vrijeme
                  3. ojačati triceps izolacijskom vježbom - triceps pushdown sa užetom (ruke uz tijelo, laktovi max do paralele s podom)
                  4. vrlo male težine na tricepsu (počinješ od 1 pločice) i to kompezirati s velikim brojem ponavljanja i malim (ili nikavim) odmorom između serija
                  5. spori tempo izvođenja, pazeći da se ne pojavi bol, ako se pojavi i najmanja bol - posao ne valja (skidaš kilažu, prilagođavaš pokret, ili ako ne prolazi ni to onda ideš kući i probaš opet za tjedan dana lagano)

                  To je to! sAMO STRPLJENJE I kroz par mjeseci se pokušavaš vratiti u normalu, paziš da se ne ozljediš i odna ćeš početi pomalo ubacivati i druge vježbe i dizati kilažu!

                  Comment

                  Working...
                  X