Announcement

Collapse
No announcement yet.

KAko da napravim raspored za jedan dan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KAko da napravim raspored za jedan dan

    Znaci ide dana kada pocne da vjezbam sve mi je jasno samo nije mi jasno ishranu... nz kako da podelim t.e kako da napravim jedan raspored sta kada da jedem... Aj pomozite mi... 400gr piletine mogu da pojedem na dan vise nemogu jer finansije... 83 kg sam a cilj definicija Ajde pomognite da napravim raspored sta kad da jedem

    PS. ZA sada cu bez suplemente
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

    http://www.building-body.com/forum/f...-Moja-prehrana
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

      Ma daj pusti to... recite kako da sostavim prehranu sa 400gr piletine, mljeko, krompira.... imam 83kg ajde molim vas
      I live for BODYBUILDING

      Comment


      • #4
        Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

        Nije krompir nego krumpir! Jel za krafnu kažeš krofna? Za buhtlu buftla? Daj nauči pravopis!

        Comment


        • #5
          Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

          ma brate ja sam iz Makedonije i sada za neku gramatiku ti se hvatas... ja sam pitao za gramatiku ili za prehranu... ae molim te nemoj da ides van od teme .. ako znas da pomognes pomogni ako ne ... ok
          I live for BODYBUILDING

          Comment


          • #6
            Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

            decko nije iz hrvatske kao prvo i kao drugo nepametuj mu,ako nemas sta pametno da kazes suzdrzi se-simple as that.

            @shadow - imas problem,jer po meni def-prehrana je malo skuplja od prehrane za masu po tome sto moras dignit proteine u svim obrocima puno vise nego kad si na masi,razumijes li?

            UH moras smanjiti,ako nemzes bez njih onda jedan dio ubaci u obroku prije i obroku poslje treninga kad su ti najkriticniji.

            to kako da ti nek od nas podjeli rehranu kako ces jesti i sta ces jesti zaboravi odma.niko nezivi s tobom i nezna sta imas u frizideru ili koliko imas u dzepu. ako cjeli dan mislis prebacit sa po kile piletine zaboravi odma i nemoj ni kretat u to.

            jedi onda kad si gladan,i provjereno je i dokazano da jedenje svaka 2-3sata najbolje djeluje na tebe.rasporedi si obroke sam,vidi sta kuhas,s cime raspolazes.poslje treninga i ujutro moras malo dignit inzulin tako da vidi sta ces tad jesti.jaja su ti jeftina njih deri naveliko(kuhaj).piletina,puretina,tuna ili bilo koja druga riba,posni ili bilo koj idrugi svjezi nemasni sir. izbjegavaj masti,ulja(neracunam riblje)....

            nadam se da znas sta zelim rec...sretno
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

              Aha... ma brate sada kada je ljeto vozenje bicikl i sve to mislim da cu skinut salo nego zelim da znam dali Mljeko da broim u proteine ili ne ?? Zosto ja danas mogu da popijem jedno kg mlejko (ujutro sa ovesne a ostalo onako popijeno) 400gr piletine, krumpira/pirinac, sir od beba ne jadem sira.... przeno i sve to izbjegavam. A mogu moi dnevni unos proteina da ne bude tocno 2gr/kg nego nek bude po 1.5 gr/kg

              Jaja sam zaboravio, i to
              Last edited by TheShadow; 02-06-12, 17:50.
              I live for BODYBUILDING

              Comment


              • #8
                Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                Originally posted by Ant0ni0 View Post
                Nije krompir nego krumpir! Jel za krafnu kažeš krofna? Za buhtlu buftla? Daj nauči pravopis!
                Поприлично сам сигуран да овдје пише " кромпир", да не кажем кртола
                http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D1...BF%D0%B8%D1%80
                A to podjeli kako ti je najlakše i smanje na UH, kada si na definiciji trudi s da ti kalorije dolaze iz proteina sa što manje UH.
                Ali ako nemaš mišića šta će ti definicija, nemaš šta definisati jedino kosti, ako me razumeš
                Mlijeko može kao zadnji obrok jer sadrži kazein, mada je bolje posni
                Last edited by m0nstrum; 02-06-12, 17:57.

                Comment


                • #9
                  Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                  1. mljeko je ok i nije toliko zlo koliko se laje o tome(osim ako nije direkt iz stale). brojis u P onoliko koliko stoji na deklaraciji na 100ml. mljeko e zivotinjskog porijekla. mljeko je ok u ok kolicinama,tvoje razmisljanje za unosom P iz mljeka mozes nadoknadit P iz ostalih izvora je pogresno radi mnogih cimbeninka. imas dosta receno na forumu o mljeku pa pogledaj.

                  2. pire krompir izbaci,jedi cisto kuhani i znas da je nakon rize i zobenih krompir najbolji izvor UH sto nije preporucena namirnica pri definiciji?

                  3. idealan unos proteina u gramam je izmedu 2-3g/kg tt. to ti je malo na defki jer cilj ti je izgubit salo i sacuvat misice tj.ako imas sta sacuvat.

                  ja neznam kakav si ni kako izgledas tako da neznam imas li sta sacuvat itd al ito su ti neke smjernice.kuhinja mora bit na vrhu kvalitete bilo rjec o masi ili defki. defka je teska kao takva sama po sebi i neznam zasto nejedes sir.recimo posni sir je bog i batina...vidi imas li pristup nemasnoj teletini jer ona ti je idealan izvor kako proteina tako i velikog broja aminokiselina.
                  Pocivao u miru Bozjem

                  22.12.1984 - 20.12.2012

                  __________________________________________________ ___________________________

                  mentor: Sasa Draskovic

                  Comment


                  • #10
                    Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                    Originally posted by TheShadow View Post
                    ma brate ja sam iz Makedonije i sada za neku gramatiku ti se hvatas... ja sam pitao za gramatiku ili za prehranu... ae molim te nemoj da ides van od teme .. ako znas da pomognes pomogni ako ne ... ok
                    Tako pričaju i kod nas u Hrvatskoj neki pojedinci, nažalost! Nisam znao da si iz MK, moja isprika!


                    Originally posted by remode View Post
                    decko nije iz hrvatske kao prvo i kao drugo nepametuj mu,ako nemas sta pametno da kazes suzdrzi se-simple as that.
                    Relax!

                    Comment


                    • #11
                      Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                      Originally posted by remode View Post
                      1. mljeko je ok i nije toliko zlo koliko se laje o tome(osim ako nije direkt iz stale). brojis u P onoliko koliko stoji na deklaraciji na 100ml. mljeko e zivotinjskog porijekla. mljeko je ok u ok kolicinama,tvoje razmisljanje za unosom P iz mljeka mozes nadoknadit P iz ostalih izvora je pogresno radi mnogih cimbeninka. imas dosta receno na forumu o mljeku pa pogledaj.

                      2. pire krompir izbaci,jedi cisto kuhani i znas da je nakon rize i zobenih krompir najbolji izvor UH sto nije preporucena namirnica pri definiciji?

                      3. idealan unos proteina u gramam je izmedu 2-3g/kg tt. to ti je malo na defki jer cilj ti je izgubit salo i sacuvat misice tj.ako imas sta sacuvat.

                      ja neznam kakav si ni kako izgledas tako da neznam imas li sta sacuvat itd al ito su ti neke smjernice.kuhinja mora bit na vrhu kvalitete bilo rjec o masi ili defki. defka je teska kao takva sama po sebi i neznam zasto nejedes sir.recimo posni sir je bog i batina...vidi imas li pristup nemasnoj teletini jer ona ti je idealan izvor kako proteina tako i velikog broja aminokiselina.
                      Brate ako vjerujes nemam nista sta sacuvat... nemam neke misice t.e nemam nista tako daa... zelim sada da stopim salo za ove 3 mjeseci ljeto a kada to uradim onda idemo na masu i nabicemo neki misic i kada dodje ljeto 2013 onda imamo sta zacuvat
                      I live for BODYBUILDING

                      Comment


                      • #12
                        Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                        Originally posted by Ant0ni0 View Post
                        Relax!
                        uz duzno postovanje stojim iza svoga,nemoj odg na temu spamat kad nemas sta rec,jer vidim da neznas osnovnu razliku vaznosti kreatina i proteina stoga molim te....

                        definicija mozes odradit sa puno dijeta,po mome najbolja ti je kato dijeta. treninge(ako si u gymu) i dalje drzi jako,intezivno i nema potrebe duze od sat vremena. pojacaj si kardio bilo to bicikl kako si reko ili hodanje ujutro na prazan zeludac(najbolje pogada naslage sala i pogada ih neki kazu cak i do 36sati nakon zavrsetka anaerobnog treninga).

                        nadalje osim pvecanja P/kg tt (po mom 5g/kg tt idealno na defki) smanji UH.masti nemoj izostavit skroz al vidi da su to dobre masti tipa omega 3,6 ili 9.orasi,bademi kikiriki ili maslinovo ulje(preko salate). moras obratit paznju i na kalorije. znaci cisto jednostavna racunica ti mora bit da moras unet manje nego sto trosis po obicaju.krenes lagano sa 500kalorija na dan pa to reguliras p opotrebi..vidi eksperimentiraj i pronadi se kako ti najbolje odgovora. ima dosta na forumu o dijetama i kako su ih drugi radili pa citaj slozi si sta ti pase i naoko izgleda pametno

                        edit: vidim da si piso da nemas sta sacuvat? pa cemu sve ovo onda?

                        aj budi drug pa se poslikaj onako u gacam ko Mitch iz batywatcha full body da mi to vidimo.nestidi se facu izrezi....
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • #13
                          Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                          Pa brate zelim da krenem sa BB ... ali sada sam ne mnogo ali ipak imam salo i zelim da to skinem pa zato pitam
                          I live for BODYBUILDING

                          Comment


                          • #14
                            Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                            Originally posted by Ant0ni0 View Post
                            Nije krompir nego krumpir! Jel za krafnu kažeš krofna? Za buhtlu buftla? Daj nauči pravopis!
                            svasta od tebe,pamet prodavaj dalje,vidim da je jeftina!

                            Comment


                            • #15
                              Re: KAko da napravim raspored za jedan dan

                              Originally posted by TheShadow View Post
                              Pa brate zelim da krenem sa BB ... ali sada sam ne mnogo ali ipak imam salo i zelim da to skinem pa zato pitam
                              godine?
                              visina?
                              tezina?
                              obujmovi udova i misica?
                              %bf?

                              dalo bi se tu diskutirat o puno toga.kao sto reko slika bi rekla 1000 rjeci,budi vrjedan pa uradi to.

                              po mom ako nema tu neke misicne mase nemas sta da trazis po defki.bez obzira na to mala sala sto imas prekrizi ovo ljeto i kurcenje bez majce. moj savjet ti je da krenes jest i tovaris zeljezo nabijes masu.dobru masu i kvalitetnu,ne mcdonalds masu.pa onda tamo negdi krenes na defku
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment

                              Working...
                              X