Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bjelanjak u prahu...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bjelanjak u prahu...

    U 100g:

    Proteini: 81,1
    Masti: 0
    UH: 7,8

    Mislim da je svaki komentar na ovo suvišan, zanima me gdje se može kupiti to za maloprodaju? Našao sam da ovi prodaju http://www.elconpp.hr , ali mislim da je to samo za veće količine.

    Našao sam informaciju da je 2005.-e bila cijena 85kn/kg što je odlično (čak i ako je 100 kn/kg može proći). Nemam baš previše para (jbg 17 god ) pa bi ovo bilo ok. Znam se sa jednim velikim proizvođačem kolača i sl. pa možda bi i od njega mogao nabavljati.

    Kako bi se to pripremilo?

  • #2
    Re: bjelanjak u prahu

    Čini mi se jako zanimljivo, jeftino, ima tu dosta bjelančevina.
    Pitanje je kako to gdje izgleda kad se pomiješa sa vodom (kao šeik) i dali se
    jako ne pjeni i ne gruda. Treba probati. Negdje sigurno postoji neka slabost,
    pretpostavljam da se taj prah mora dobro miksati i duže pripremati, ali neću nagađati.

    -Ovo ne vjerujem, 1 kilogram bjelanjaka u prahu sa tako velikim postotkom proteina
    da bi se cijena kretala oko 100 kuna; ne znam...
    Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

    Comment


    • #3
      Re: bjelanjak u prahu

      Sigurno mora imati mana. Čudo toga se radi i dodaje u to da s moje strane gledanja nije bas i tako dobro kako se cini..

      Comment


      • #4
        Re: bjelanjak u prahu

        Ne bih rekao. Pogledajte ovdje na kraj stranice: http://www.elconpp.hr/proizvodi_praskasti.html

        Ja ću probati nabaviti u svakom slučaju.

        Comment


        • #5
          Re: bjelanjak u prahu

          Ne kužim što ti ima sumnjivo biti. Nije se spominjalo jer (vrlo vjerojatno) nema u maloprodaji, već je samo za pekarsku industriju. Svi znamo da su jaja (bjeljanci) dobar izvor proteina, ovo dođe kao sirutka.

          Comment


          • #6
            Re: bjelanjak u prahu

            Zvuči mi jako dobro...nadam se da je istinito...
            You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

            Comment


            • #7
              Re: bjelanjak u prahu

              http://www.building-body.com/Zasto_kori ... anjka.html
              ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

              Comment


              • #8
                Re: bjelanjak u prahu

                bas gledam i na teretana.ba nutr. sastav i pise 81g na 100g...a isplatilo bi se to uzet, uzme 10 nas s foruma 30kg, pa se podijeli 3kg svakom
                jeftini protein jaja posto jos jeftiniji hehe

                KeLavra, ne sumnjam ja u bjelanjak ko bjelanjak, vec neznam kakva je stvar s ovim u prahu... ako vi kazete da je ok, zasto da ne?
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: bjelanjak u prahu

                  Nisam ga nikad probao, ali citao sam na jednom srbijanskom forumu od ovih koji su ga pili, kazu da taj bjelanjak u prahu ima nekih mana, prvo ima odvratan i ruzan ukus, drugo tesko se rastvara i trece stvara jaku nadutos stomaka, i ceste gasove.


                  Ima ovde da se nabavi u vrecama po 25 kg, jeftin je, namenjen je da se koristi u pekarskoj industriji i poslasticarstvu.


                  Zbog visokog prcenta proteina i ne tako visoke cene, isplati se kupovati, jedino te mane gore koje sam naveo ne idu mu u korist.

                  Comment


                  • #10
                    Re: bjelanjak u prahu

                    Tako sam i mislio.
                    Ovo kod nas proizvode.
                    Svejedno, bilo bi dobro da netko proba trošiti ga mjesec dana
                    (ako već kupuje), te nam kasnije malo pobliže obrazloži.

                    A što se tiče nadutosti želudca, nekada nije bilo Wheya.
                    Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                    Comment


                    • #11
                      Re: bjelanjak u prahu

                      Dobar sam ja s ovim pekarom u gradu pa ću otić pitat el ima toga kod njega pa ću kupit 1kg da vidim pa vam javim....81% proteind zvuči jebački mislim da bi to bila prekretnica u mojoj bb karijeri uzimo bi ga onda uz svaki obrok 30ak grama

                      Comment


                      • #12
                        Re: bjelanjak u prahu

                        Ali mislim da će to biti bljutavo za pit?!
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • #13
                          Re: bjelanjak u prahu

                          Evo, kao što sam obećao. Danas mi je stiglo. Pakirano je kao whey - dakle, plastična kutija u stilu Jupol farbe. Unutra vrećica i u njoj prah. Trebat će vam jedno vrijeme da otvorite kutiju, ja sam si prste skoro polomio.

                          Pomiješao sam s vodom i ono, okus je podnošljiv. Nije shit okus kao posni sir, a nit je dobar kao čokolada, može se popit, a možete čak i malo whey ubacit za okus.

                          Topi se opet ko whey. Sve se otopi u roku odmah.

                          Gdje kupiti? U maloprodaji nema, no, firma Elcon pp vozi to svaki tjedan u svaki grad valjda. Pitajte na

                          zrinka.borovec.poslek{at}kr.t-com.hr

                          Zrinka Poslek
                          kontakt: 099/ 2177-663
                          049/ 588-442
                          ili

                          ...izvješčujemo Vas da je cijena bjelanjka u prahu 75,00 kn/kg + pdv,
                          pakiranja imamo od 25kg, 8 kg i 4 kg,
                          kontakt - Nenad Jertec 099 2177 665 ,tel.049 588 444

                          Ja platio 4kg 369 kn. Dobro mi je sjelo, tj. nemam problema sa probavljanjem istoga.

                          Uzet ću u dva obroka, ujutro umjesto wheya i u školi valjda, mislim da mi je ova kupnja najbolja kaj se mogla dogoditi

                          Comment


                          • #14
                            Re: bjelanjak u prahu

                            veoma interesantno moram priznat. vrag mi ne da mira sad
                            znači pouzećem si to dobio?

                            Comment


                            • #15
                              Re: bjelanjak u prahu

                              Da, vozač je došao praktički pred vrata, on meni kanticu, ja njemu pare.

                              Hm, dok razmislim, okus me vuče nekako na kukuruzno brašno, baš je specifičan.

                              Comment

                              Working...
                              X