Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vegetarijanski plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vegetarijanski plan prehrane

    Bok svima.

    Dakle, ja sam lakto-ovo vegetarijanac i zanima me kako da si napravim plan prehrane. Više puta sam pokušao nešto smislit, ali sam u jakom kalorijskom deficitu. Trebao bih unosit dnevno oko 3600kcal, ali ja sam to spustio na neku minimalnu granicu od 3000kcal pošto želim smanjit bf. Visok sam 192, imam 89kg(-/+1kg) i najgore od svega je to što sam endomorph(mašćoba se lijepi kao luda). 5 do 6 puta tjedno idem u teretanu i intenzivno vježbam s utezima.

    ovo je moj plan prehrane:

    čim se probudim:
    whey shake s vodom (natašte) - 124kcal (3,5uh-24P-2M)

    doručak:
    zobene pahuljice(30gr)+cimet+1dl mlijeka - 177kcal (25uh-8P-5M)

    užina prije treninga:
    3 kuhana jaja - 234kcal (3uh-21P-15m)
    100g posnog sira 72kcal (4uh-15P-3m)
    cca100g rajčice 19kcal (3uh-3p-0m)
    dvije šnite kruha 196kcal (50uh-3p-1m)

    poslije treninga:
    whey shake s vodom 124kcal (3,5uh-24p-2m)
    i glukozom(50g) 183,6kcal (45,9uh-0p-0m)

    ručak:
    totalna nepoznanica
    siguran sam jedino da ću jest neko povrće ili soju.
    te kruh.

    večera:
    100g posnog sira 72kcal (4uh-15P-3m)
    2x šnite kruha 196kcal (50uh-3p-1m)
    150g nekog povrća -?- cca 30kcal (4uh-2p-0m)

    prije spavanja whey shake s mlijekom x3dcl 295kcal (17uh-36p-11,5m)

    =1722,6 kcal (212,9UH - 154P - 43,5M)

    najveći mi je problem ručak, kako da nadoknadim 1300kcal u jednom obroku? btw. ovo što sam napisao je stvarno puno hrane i jedva mogu to pojest. nadam se da ćete mi dat neki koristan savjet u vezi prehrane.

    ps. imam 19 god, da se zna

    zahvaljujem,
    Thomas.
    "You never hear anybody talk about mad tofu disease."

  • #2
    Re: Vegetarijanski plan prehrane

    orašasti plodovi,bogati nutrijentima a kaloročni.povećaj količinu posnog sira u obrocima

    Comment


    • #3
      Re: Vegetarijanski plan prehrane

      morat ću bit oprezan s količinom orašastih plodova,lako bi mi se moglo desit da premašim dnevni potrebu kcal.
      budem si onda poduplao posni po obroku.
      hvala na korisnim savjetima.
      "You never hear anybody talk about mad tofu disease."

      Comment


      • #4
        Re: Vegetarijanski plan prehrane

        Osim orašastih plodova dodaj sjemenke i, još važnije, mahunarke (grah, slanutak, leća...), koje su bogate kompletnim proteinima i sporim UH.
        Ja također ne jedem meso(ali ni jaja za razliku od tebe), tako da ti to govorim iz prve ruke. S obzirom da jedeš jaja i koristiš whey, ne bi trebao imati problema u smislu zakinutosti u prehrani u odnosu na mesojede...

        Comment


        • #5
          Re: Vegetarijanski plan prehrane

          ubacit ću si neke orašaste plodove i bučine sjemnke obavezno. Mahunarke jedem 3-4 puta tjedno za ručak, misliš li da bih trebao više puta tjedno to konzumirat ili je ovo dovoljno?
          koliko dugo si vegetarijanac?
          ja sam relativno nov u vegetarijanstvu i po ovome koliko vježbam i kako se hranim osjećam se zdravije nego prije i čini mi se kao da imam više snage, no naravno to sve ovisi od čovjeka do čovjeka. Svakome bih preporučio da se ostavi mesa i da nastavi živjeti svoj život u jednom zdravom i zelenom tonu.
          btw. totalno mi je drago što nisam jedini ovdje s ovakvim načinom prehrane.
          "You never hear anybody talk about mad tofu disease."

          Comment


          • #6
            Re: Vegetarijanski plan prehrane

            Mahunarka što više tim bolje, da ih jedeš svaki dan ne bi ti smetalo, ali 3-4 puta tjedno je sasvim ok. Mogao bi ubaciti i lanene sjem. zbog ALA (omega 3). Prehrana ti je dobra, jedino što bi trebao kako ti je fricric i rekao podebljati posni po obroku a u isto vrijeme smanjiti kruh da ostaneš na istoj kcal računici...
            Vegtarijanac sam već duuugo godina, i mogu ti reći - trenirati se može, rasti se može, tako da se što se toga tiče ne moraš brinuti, samo udri po željezu
            I meni je drago da nas ima... jbg, u manjini smo, ali se ne damo

            Comment


            • #7
              Re: Vegetarijanski plan prehrane

              ima nas i gorih, hehheee, evo ja ne jedem ni mleko, a ni jaja.
              Nego, stvarno ne znam kako ti je ovo gore puno hrane?!! Moraš raširiti želudac! Vege hrana je dosta vlaknasta, a ima u principu malo kalorija, ako ne jedeš naravno šećer i junk... Vidim da u ovoj ishrani tvojoj ima vrlo malo UH... meni bi to bilo premalo. Bez kile krompira ne sedam za sto. Doručak 8 do 10 banana. Slanutak (suva mera) 250 gr za obrok. Testenine 250 g jedan obrok. I tako dalje... Moraš jesti više. Semenke ne bih preporučio iznad 100 g dnevno, jer je to previše masti po meni i to te samo usporava, uspavljuje i nemaš volje za vežbanjem. Crveno sočivo tj. leću bih ti preporučio, jer se vrlo brzo kuva, za 20 minuta, a lako vari jer nema ljuske, a i puno je proteina i UH. Mada za proteine ne moraš da brineš, ako već jedeš jaja i posni... Ja bih pre brinuo za manjak UH na tvom mestu.
              Pozdrav i nadam se da ćeš jednog dana ostaviti i mleko i jaja
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment

              Working...
              X