Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

    Pozdrav svima!Imam 15 godina i idem u teretanu već oko 3 mjeseca,ali ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana!Volio bih ako biste u kratkim crtama mi objasnili kako da napravim svoj jelovnik,ili koliko čega da konzumiram.Treniram 5 puta sedmično,i zanima me da li je to bolje ili da treniram 3 puta sedmično?





    da napomenem da od suplementacije ne pijem ništa niti još planiram (imam odobrenje roditelja,i sam želim ali eto neki ljudi u teretani su mi rekli da ne pijem još iako znam da obični whey neće mi štetiti ništa,ili se varam?)

  • #2
    Re: Ektomorf,15 godina!

    mozes ti uzimat suplementaciju uzmi kao pwm whey sa deksterozom i to je to prehrana puno uh i p jedi 6, 7 puta dnevno treniraj 5 puta tjeno podjeli po jednu misicnu skupinu po treningu i za pocetak dovoljno...
    IRON BODY,IRON MIND

    Comment


    • #3
      Re: Ektomorf,15 godina!

      br.1 Nema tog dodatka prehrani koji može da ti naudi. br.2 probaj da uzimaš 5-6 il' čak 7 manjih kvalitetnih obroka. Što se treninga tiče koristi složene vježbe koje angažuju veči broj mišića. br.3 treniraj 4-5 puta i vodi računa da ti treninzi ne budu previše dugi 1-1:15min. Unosi hranu bogatu proteinima i UH.

      Comment


      • #4
        Re: Ektomorf,15 godina!

        Interesuje me,koliko dnevno moram UH i proteina unjeti?Koji obroci mi se ne bi trebali sastojati od UH?

        Comment


        • #5
          Re: Ektomorf,15 godina!

          nije istina da treba sto vise obroka, dokazano je da je svejedno , uzimao 7 manjih ili 5 "vecih" , oko 3,4 g po kg UH-a, a proteina 1 i pol-3 g po kg , svi obroci ti se trebaju sastojati od UH i P osim zadnjeg, koji mora biti P + M

          Comment


          • #6
            Re: Ektomorf,15 godina!

            Pa svejedno je kako će ih uzimat'. Nekome je lakše da konzumira male-učestale obroke, a nekome velike-rijeđe. Zavisi od njegovih dnevnih aktivnosti tj. koliko mu vrijeme dozvoljava da se on hrani. Što se tiče dodatnih pitanja oko odnosa unosa UH i proteina to imaš na forumu http://www.building-body.com/Nutriti...icne_mase.html
            A dosta je toga i na individualnom nivou u zavisnosti od finansija i tome slično...

            Comment


            • #7
              Re: Ektomorf,15 godina!

              Čitaj forum i portal, imaš sve, i ne slušaj te ljude iz teretane.

              http://www.building-body.com/forum/f...-Moja-prehrana
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

                kao prvo pozdrav svima ja sam novi na forumu...zamolio bih vas da mi pomognete posavjetujete me posto neznam sta da radim. po gradji sam ektomorf imam 16 god 54kg i 174cm i volio bih kad bi mogao kako nabaciti jos makar 10kg al inace ja mislim da ishranu ne trebam mjenjati jer mislim da jedem poprilicno normalno imam 2 manja i 3 veca obroka i nesto izmedju pojedem......i sta god da pokusam kilaza neide gore! e sad sta mi preporucujete poceo sam nedavno i sklekove i dizanje tegova trbusnjake itd... ima malih pomaka al nije nista mnogo sad dali da povecam ishranu dali da je promiijenim il pocnem koristiti neke suplemente da idem u teretanu....POMOZITE!!!!

                Comment


                • #9
                  Re: Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

                  Ajde napisi prvo svoju prehranu ovdje, kad i sta jedes pa cemo vidjeti koliko je to dobro
                  I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

                    Moraš jesti još više, ubaci suplemente ak ne možeš više jesti, i ubaci trening utezima.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ono što mi je najviše konfuzno jeste prehrana - Ektomorf,15 godina!

                      Originally posted by blento View Post
                      Ajde napisi prvo svoju prehranu ovdje, kad i sta jedes pa cemo vidjeti koliko je to dobro
                      e ovako 10h:zitaricne cokoladne pahuljice sa mlijekom dodam voce(jabuku bananu)
                      12h:tjestenina il meso,jaja i dodam nesto slatko
                      15h:voce(2-3 jabuke i banana nekad promijenim dodam nesto novo zavisi)
                      17:30: 2-3 sendvica razne kombinacije
                      19:30 nekad 20h: predjelo(supa) glavno jelo(uvijek razlicito) i dodam slatko nesto kao dezert...nadam se da je dovoljno
                      i kasnije predspavanje pojedem nesto ne uvijek

                      Comment

                      Working...
                      X